mackova
08.09.05,23:42
Som trener na zimnom stadione. Tento klub sa stal platcom DPH, ja nie som.

Klub mi hovori, ze aby som sa stal platcom DPH, lebo pre nich som nevyhodny
pre najomne. Mam v priestoroch umiestnene 2 kavomaty. Spolu platim najomne 6000,- Sk. A tento prijem je pe nich yatayujuci, lebo musia pocitat koeficient.
Mohli by ste mi poradit ako je to s koeficientom?
Je to ozaj take zloyite pocitanie?
martinka
09.09.05,05:39
No, az take zlozite pocitanie to nie je, ale oni si v priebehu roka nemozu uplatnit celu DPH na vstupe, ale len jeho pomernu cast. Z toho im vyplyva, ze musia nahanat bud viac vstupov aby neplatili velke DPH alebo to vyssie DPH zaplatia.
Taktiez po skonceni kalendarneho roka musia prepocitavat rocny koeficient.
Takze sa trosku vykompenzuje na konci roka. Ja tiez ratam koeficient, pretoze mam najomnikov, ktori su platcami a aj neplatcami DPH. Ja sa nestazujem mne to taky problem pocitat koeficient nerobi. My si vstupy nahaname pokial su na to financie.
Majo11
04.01.08,17:17
Zdravim.Aj ja by som chcel prevadzkovat kavomaty,ale potrebujem otom nejake info...Mozte sa mi ozvat na marek11marek@post.sk
a popripade nehat mi tam kontakt na vas.ja sa vam ozvem.dik
Fogyi
07.01.08,20:33
Neviete mi niekto poradiť či mám ten koeficient dph počítať len z budovy a z nájmu alebo z celej živnosti, čiže aj z tovaru? dik
ALBO
08.01.08,07:16
Neviete mi niekto poradiť či mám ten koeficient dph počítať len z budovy a z nájmu alebo z celej živnosti, čiže aj z tovaru? dik
Ak prenajímate svoju budovu a robíte iné činnosti napr. predávate PC. A tú časť budovy prenajmete ako oslobodenú tak K použijete jen na vstupy súvisiace s tou budovou. (oprava strechy , SBS, energie len ak sú v cene oslobodeného nájomného).
Z ostatných vstupov si uplatníte plnú DPH (nákup PC)
§49/ 4=vždy sa pozeráte na každú vstupnú Fa jednotlivo na čo slúži, k akým zdaniteľným plnenian na výstupe sa viaže.
Fogyi
10.01.08,20:37
Ďakujem za pomoc:)