Alambra
14.12.09,12:45
Dobrý deň,

rada by som Vás požiadala o radu, či názor, ako správne zvoliť dar pre klienta v rámci profesionálnej úrovne.
Klient je človek, ktorý naozaj si môže dovoliť kúpiť takmer čokoľvek.
Preto tápam, čo by bolo vhodné. Nemôžem, bohužiaľ investovať do toho veľa, preto by to malo byť hoci malé, ale originálne, alebo prinajmenšom solídne.
Nepoznám klienta natoľko, aby som vedela o jeho záujmoch, ale viem, že rád športuje.
A je vôbec vhodné, takto obdarovať klienta?

Vopred ďakujem za rady a podnetné názory.
Dantess
14.12.09,12:19
Dobrý deň,

rada by som Vás požiadala o radu, či názor, ako správne zvoliť dar pre klienta v rámci profesionálnej úrovne.
Klient je človek, ktorý naozaj si môže dovoliť kúpiť takmer čokoľvek.
Preto tápam, čo by bolo vhodné. Nemôžem, bohužiaľ investovať do toho veľa, preto by to malo byť hoci malé, ale originálne, alebo prinajmenšom solídne.
Nepoznám klienta natoľko, aby som vedela o jeho záujmoch, ale viem, že rád športuje.
A je vôbec vhodné, takto obdarovať klienta?

Vopred ďakujem za rady a podnetné názory.
Daj mu poukaz na masáž so slovami, že ste tam bola a páčilo sa Vám. Keď sa mu nebude páčiť, tak ju zahodí a nebude trápna situácia než pri iných darčekoch by mohla byť. Masáže sú neutrálne a športovcom určite blízke. Inak neviem. PS mam masazny salon, ale nepisal som to preto aby som si prihrial polievočku, mna to len tak napadlo ako prve :D
dragan.michal
14.12.09,12:33
Skus mu darovat nejaky adrenalinovy zazitok napriklad. Tie sa pohybuju v cene xxx eur az po xxxx eur. Ale je to zazitok na cely zivot.

Zalezi tiez, aky je ten klient a z akych dovodov mu chces darcek dat.
Stanislav 1975
14.12.09,12:43
Neviem,či so mnou budete súhlasiť,ale ja by som to urobil inak a tak to robím aj ja- keď je klient dosť bohatý,tak neviem,či mu dávať poukaz na masáž alebo nejaký vecný dar má nejaký zmysel-ja takýchto klientov(tky) občas pozvem na večeru- toto podľa mňa viac ocenia ako nejaký vecný darček- takto mu dáte jasne najavo,že si ho vážite...
Stanislav 1975
14.12.09,12:45
Daj mu poukaz na masáž so slovami, že ste tam bola a páčilo sa Vám. Keď sa mu nebude páčiť, tak ju zahodí a nebude trápna situácia než pri iných darčekoch by mohla byť. Masáže sú neutrálne a športovcom určite blízke. Inak neviem. PS mam masazny salon, ale nepisal som to preto aby som si prihrial polievočku, mna to len tak napadlo ako prve :D

Dantes moj názor-masáž asi nie v tejto situácii,hmhm-i keď dobrá masáž je na nezaplatenie...;)
Stanislav 1975
14.12.09,12:45
Skus mu darovat nejaky adrenalinovy zazitok napriklad. Tie sa pohybuju v cene xxx eur az po xxxx eur. Ale je to zazitok na cely zivot.

Zalezi tiez, aky je ten klient a z akych dovodov mu chces darcek dat.

Toto už skor...,hmhm
Napríklad toto-


http://jazdanaformule.sk/
:cool::cool:;)
Alambra
14.12.09,12:47
Obe nápady sú fajn, v prvom masérskom prípade, by som musela vedieť, či to štúdio a služby sú na prvotriednej úrovni, na to si veľmi potrpí a na luxus. Keďže ja na masáže nechodím, nemôžem mu s istou doporučiť nejaké štúdio.
Nad adrenalínovým zážitkom som už uvažovala, ale nezaujalo ma z ponúk nič.
Ten darček mu chcem dať ako vďaku za vzájomnú spoluprácu, zariaďujem mu totiž byt.
Skôr som rozmýšľala o nejakej decentnej klasike, ktorou sa nič nepokazí,
ale nemôžem prísť na to, čo by to mohlo byť.
Napadajú ma len blbiny ako luxusné pero atď.
Fľaša- napr. Maraska-chorvátsky likér, ktorý pil aj
Casanova, ja mám však hruškový nie višňový-sa veľmi nehodí, však?
Dantess
14.12.09,12:52
Človeku, ktorý si môže kúpiť všetko je ťažké dávať darčeky... Večera musí byť na úrovni aby nefrflal kam ste ho zobrali. Adrenalínový zážitok môže byť fajn, ale taká jazda na formule ide až do tisícok eur.
Kúpiť striptérku, to ho určite poteší a bude mať aj adrenalínový zážitok :D
Stanislav 1975
14.12.09,12:54
Človeku, ktorý si môže kúpiť všetko je ťažké dávať darčeky... Večera musí byť na úrovni aby nefrflal kam ste ho zobrali. Adrenalínový zážitok môže byť fajn, ale taká jazda na formule ide až do tisícok eur.
Kúpiť striptérku, to ho určite poteší a bude mať aj adrenalínový zážitok :D

Myslím,že temu možme ukončiť, dantess-ko to vyriešil- má asi pravdu...:D
Alambra
14.12.09,12:55
Inak, tá večera sa mi páči, ale skôr by som to aplikovala pri nejakých obchodných stretnutiach, takto mi to príde niečo ako "rande", to by sa mohlo zle vysvetliť.......
Ďakujem za nápad.
Ak ma ešte niečo napadne, tak napíšem, či sa nápad schvaľuje:-)
hanelie
14.12.09,12:55
zariaďujem mu totiž byt.
tak tu sa ponúkajú rôzne možnosti - :)

pre istotu:
DOPLNOK DO BYTU !!!
dragan.michal
14.12.09,12:55
Jazda na formule vyjde do 300 eur.

Ked is mu zariadovali byt co tak nejaky stylovy doplnok do bytu? Daruj mu nieco, co charakterizuje co si prenho robila. Nejaky obraz, vaza...Sama vies co by sa mu do bytu hodila ked si ho zariadovala. Ja davam darceky klientom podla toho, co pre nich robim
Dantess
14.12.09,12:56
Toto už skor...,hmhm
Napríklad toto-


http://jazdanaformule.sk/
:cool::cool:;)
práve som si to pozrel a nehorázne som sa na to namotal :D Do formule by som sa nezmestil, tak zostáva moje najoblúbenejšie auto ford mustang :P Ajtak som si ho chcel kúpiť, tak si ho predom vyskúšam :D:D
Alambra
14.12.09,12:57
Adrenalín by bol, ak by to bol striptér-niekto ako Denis Rodman...aj šport by to obsiahlo:-)
A potom by som obsiahla tak ja......
Stanislav 1975
14.12.09,12:57
tak tu sa ponúkajú rôzne možnosti - :)

Ale noooo hanelie ,ja som tiež síce na to myslel,ale však sme na slušnom fóre,a také veci?Brrrrrrrrrrr:D
Ale aj mňa to napadlo...:----teoreticky aj to je dar...:D
Stanislav 1975
14.12.09,12:59
práve som si to pozrel a nehorázne som sa na to namotal :D Do formule by som sa nezmestil, tak zostáva moje najoblúbenejšie auto ford mustang :P Ajtak som si ho chcel kúpiť, tak si ho predom vyskúšam :D:D

inak,všimni si ,že pri nehode na tej formule platíš spoluúčasť 8.000eur- nič moc taká spoluúčasť...:mad:
Alambra
14.12.09,13:01
Ano, darček do interiéru ma tiež napadol, tiež to zvažujem.
Uvažovala som nad umeleckou fotografiou v skle.
Vďaka za spoluprácu všetkým kreatívcom!
hanelie
14.12.09,13:03
Ale noooo hanelie ,ja som tiež síce na to myslel,ale však sme na slušnom fóre,a také veci?Brrrrrrrrrrr
Ale aj mňa to napadlo...-teoreticky aj to je dar...
fúúúha, stanko - jasný prípad ako ľudia myslia :D -
podľa môjho viď citáciu - ak mu zariaďuje byt tak ako darček určite niečo čo sa do toho bytu hodí / doplnok som myslela:)
niečo čo ho ako osobnosť vystihuje -
Stanislav 1975
14.12.09,13:07
fúúúha, stanko - jasný prípad ako ľudia myslia :D -
podľa môjho viď citáciu - ak mu zariaďuje byt tak ako darček určite niečo čo sa do toho bytu hodí / doplnok som myslela:)

Šak aj ja som myslel doplnok...;)
mimotemy-ozaj, budem asi na jar potrebovať nejaké gumy na fabiu, sa potom možme porozprávať-totiž ako som menil u kamoša teraz gumy za zimné,tak tie letné hneď hodil do odpadu,už ani dezén nemali,takže na jar nemám ako prezuť...:):confused:
Generalissimus
14.12.09,13:15
Jednoznačne by som volil fľašu kvalitného vína. Tým nikto nepohrdne ;)
j.sch
27.12.09,15:08
Dobrý deň,

rada by som Vás požiadala o radu, či názor, ako správne zvoliť dar pre klienta v rámci profesionálnej úrovne.
Klient je človek, ktorý naozaj si môže dovoliť kúpiť takmer čokoľvek.
Preto tápam, čo by bolo vhodné. Nemôžem, bohužiaľ investovať do toho veľa, preto by to malo byť hoci malé, ale originálne, alebo prinajmenšom solídne.
Nepoznám klienta natoľko, aby som vedela o jeho záujmoch, ale viem, že rád športuje.
A je vôbec vhodné, takto obdarovať klienta?

Vopred ďakujem za rady a podnetné názory.
Ja doručujem kvety a mam viacero firiem čo posielaju klientom kyticu ku príležitosti sviatku , úspešného obchodu. aj na vianoce toho bolo celkom dosť... už mam objednávky aj na Silvester a nový rok.. ...........
profesional
10.01.10,11:32
V takomto pripade sa davaju 2 druhy darcekov:

Recesisticke - ale musis vediet ze bude recesia prijata ako recesia.

Jedinecne - najdi nieco jedinecne. Co sa proste bezne neda zohnat. Vies, jedinecne veci nemusia byt drahe. Ale su pre takeho cloveka niecim hodnotym, lebo su jedinecne. Obzvlast ak mu vysvetlis v com jedinecnost darceku spociva. Skus si da to googlu jedinecne darceky, alebo neopakovatelne darceky alebo nieco take a inspiracia urcite pride.