zuzu_drobec
14.12.09,13:13
Dobrý deň, chcela by som od Vás pomoc (rada) v oblasti telekomunikácii. Potrebovala by som sa od niečoho odpichnúť. Pracujem na práci s názvom Analýza ďalšieho vývoja a perspektívy poskytovaných služieb v telekomunikačných sieťach - mobilný a pevný operátori
Prosím poraďte mi, o čom by som tam vlastne mala písať
Ďakujem
ivka70
14.12.09,12:31
ja si na uvod dovolim opravit tvoj nazov:

mobilní a pevní operátori
Fero11
14.12.09,12:33
Boze ved toho mas plny internet ..........
je to nejaka seminarka, alebo bakalarka/diplomovka
strucna osnova (moze byt casom doplnena/upravena)
1. historia, morzeovka, telegraf, murgas, dalej kabelaz, prve telefony, jednoduche ustredne ....

2. analogove linky, ISDN, xDSL, optika (prenosove sustavy, BTS, druzice) ....

3. ja uz nic nepisem, keby som mal taku temu, tak by som skakal od radosti.
Chobot
14.12.09,14:20
Dobrý deň, chcela by som od Vás pomoc (rada) v oblasti telekomunikácii. Potrebovala by som sa od niečoho odpichnúť. Pracujem na práci s názvom Analýza ďalšieho vývoja a perspektívy poskytovaných služieb v telekomunikačných sieťach - mobilný a pevný operátori
Prosím poraďte mi, o čom by som tam vlastne mala písať
Ďakujem

Keďže je to analýza, v prvom rade si pozri nejaké tlačové správy mobilných a pevných tel. operátorov, kde píšu o svojich obchodných plánoch či plánoch na nasledujúce roky. Z toho zistíš, ktorým smerom sa bude uberať tento trh.
maurer2
14.12.09,14:58
skus si pozriet aj toto myslím ze toto je buducnost :)
http://www.youtube.com/watch?v=1FJHYqE0RDg
marko182
15.12.09,18:48
Dost by pomohlo, keby si napisala, o aku pracu vlastne ide, v akom rozsahu ma byt, ci ma byt odborna alebo z pohladu nezainteresovanej osoby a pod. Preco to pisem, lebo to zadanie temy je velmi siroke a da sa nan pozriet z mnohych uhlov. Ale nech nekecam len vo vseobecnosti, par tipov o com:

- kedze ide o analyzu buduceho vyvoja, tak by som zacal sucasnou situaciou (zvlast pre pevne siete, zvlast pre mobilne siete)
- potom by som pokracoval sucasnym vyvojom (v pripade pevnych sieti pokles hlasovych sluzieb, rast datovych sluzieb, prip. triple play), v pripade mobilnych sieti (hlas a sms samozrejmost, narast datovej prevadzky, multimedia)
- pokracoval by som ocakavanym vyvojom v najblizsich rokoch (digitalizacia domacnosti, prechod z 3G na 4G siete, LTE, ...)
- zakoncil by som to dohadmi, ake technologie nas mozno cakaju v horizonte dalsich 10-20 rokov

Napisal som to strasne vseobecne, ale to preto, ze ta samotna tema je neskutocne siroka. Ako pisal Fero11 nado mnou, velmi dobra tema a mnozstvo zdrojov informacii ;)