limesa
14.12.09,14:07
Dobrý deň ,
prosím Vás o radu, lebo neviem ako na to.

Dvaja spoločníci a zároveň aj konatelia predali svoj obchodný podiel v s.r.o. ešte v roku 2003 a vtedy prestali byť aj konateľmi. Do dnešného dňa nie sú tieto zmeny vykonané v OR, nakoľko nie je dobrá komunikácia medzi nimi. Neviem ako to čo najjednoduchšie vyriešiť, kto mal podať návrh na vykonanie zmien v OR - noví konatelia alebo pôvodní?Spoločnosť je nefunkčná, len vedená papierovo. Aké postihy môžu očakávať pôvodní spoločníci-konatelia?
Prosím Vás o radu, nakoľko je tu aj zmena ZI na EURÁ? Čo robiť?
Za skorú odpoveď vopred ďakujem.
Pekný deň.
dusan13
15.12.09,05:55
Odporúčam papierovo veci pripraviť tak, aby medzi zmenou konateľa a návrhom na zápis zmien nebol dlhší časový úsek ako 30 dní. Spoločnosť môže v opačnom prípade očakávať pokutu až do 3330 €. Ja by som tiež spojil zmenu konateľa so zmenou na EUR. Návrh podávajú noví konatelia.
limesa
15.12.09,06:39
Dobrý deň,
ďakujem za odpoveď a ak som dobre porozumela, tak:

papierovo ukončiť funkciu konateľa a aj vyhotoviť novú zmluvu o prevode obchodného podielu?
zalobaba
15.12.09,06:48
Dobrý deň,
ďakujem za odpoveď a ak som dobre porozumela, tak:

papierovo ukončiť funkciu konateľa a aj vyhotoviť novú zmluvu o prevode obchodného podielu?


áno, pochopila si to dobre - kvôli hroziazej pokute odignorovať zmeny z r. 2003, ktoré neboli podané a zapísané v OR a všetky zmeny urobiť aktuálne + premenu z SKK na €
limesa
15.12.09,07:01
veľmi pekne ďakujem a prajem všetkým príjemný deň