maninka
14.12.09,15:07
:)
zdenka131
14.12.09,14:29
Želám pohodový deň. Je najlepšie, keď si každý vypracuje samostatne bakalársku prácu. Ten , kto, ju vypracováva, má svojho konzultanta, ktorý mu v prípade nejakých nejasností poradí.
Stefan2005
14.12.09,14:41
Želám pohodový deň. Je najlepšie, keď si každý vypracuje samostatne bakalársku prácu. Ten , kto, ju vypracováva, má svojho konzultanta, ktorý mu v prípade nejakých nejasností poradí.

zdenka131, doplním ťa: nie je to len najlepšie - ak to tak nie je, je to podvod.
svetlik
14.12.09,14:48
zdenka131, doplním ťa: nie je to len najlepšie - ak to tak nie je, je to podvod.

no to by som ani nepovedal, ved ludia casto vyuzivaju konzultantov ktorych uvedu v praci a podvod to urcite nie je. A najma, ak ide o temu, kde mozu mat ludia z praxe rozne nazory.
Johanka
14.12.09,14:52
.... rada by som potom videla text čestného prehlásenia :rolleyes: "Túto prácu mi vypracoval Ferko M. za 100 € .... titul si budem pred meno písať ja a Pán Boh ochraňuj v škole Vaše deti " .
Johanka
14.12.09,14:54
no to by som ani nepovedal, ved ludia casto vyuzivaju konzultantov ktorych uvedu v praci a podvod to urcite nie je. A najma, ak ide o temu, kde mozu mat ludia z praxe rozne nazory.
Zadávateľ nehľadá konzultantov ani pomoc, teda aspoň to v zadaní nevidím....
svetlik
14.12.09,15:05
ja to tam vidim medzi riadkami :)
vbmacher
28.04.10,19:52
Zdravim,

Neviem, ci sa toto hodi sem do poradne, ale snad niekto na to nieco relevantne napise...

Stretol som sa s rozoberanym problemom - teda pri "podvode" ohladne
BC. prace, diplomoviek a aj minimovkach. Iste si pamatate na
kauzu Trencianskej univerzity. Aky ohlas a dosledky to malo.. A aj ma.

Nieco podobne sa deje aj na inych univerzitach, no trochu inak. Mam kamarata, ktory je doktorand a hovoril mi o tychto veciach.

Jeho skolitel, ktory je dekanom fakulty na nemenovanej univerzite, ho doslova poveril aby vypracoval bakalarsku pracu jeho "znamemu". Pricom ako podklad mu dal BC pracu z minuleho roka, ktora bola robena na tej istej univerzite. On ju mal "komplet prerobit", aby presla kontrolou podla novely zakona ministerstva
skolstva (496/2009 Z.z., ktory doplna zakon c.131/2002 Z.z.). Teda deje sa to tohto roka, teraz.

Pocas toho vsak zistil, ze jeho kolegovia museli vypracovavat diplomovku zahranicnej studentke, ktoru skolitel tiez poznal a bola jeho "znama"... Tiez sa to deje teraz...

Pri hladani v archive ineho uz byvaleho kolegu, ktory uz odisiel zo skoly kvoli istemu studentovi nasiel dve diplomove prace, ktore boli zalozene niekde hlboko a vzadu. Mozno tiez ide o inkriminovane diplomovky.

Moj kamarat je z toho zhrozeny, no boji sa niekde ozvat. Nechel napisat ani sem na poradnu, co robim ja bez jeho vedomia...

Viete nejako poradit? Treba vziat do uvahy to, ze dekan so sebou urcite stiahne vsetkych.. Nepojde to nejako lahko.. Dakujem.