blueprincess
14.12.09,16:04
Dobrý deň,
prosíííím, môže mi niekto poradiť, ako mám na internete vyhľadať údaje o výsledkoch hospodárenia, resp. zisk firiem?
Údaje potrebujem k bakalárskej práci - na porovnanie športových obchodov v regióne a zistenie podielu na trhu. Len sa neviem k týmto údajom dopracovať. Firmy by predsa mali zverejňovať výročné správy. Len neviem, kde takého info hľadať (aké registre, resp. ??? ...)......
Prosííím....
Ďakujem vopred za akúkoľvek radu.
JankaO
14.12.09,15:09
Údaje sú obsahom závierky, ktorá sa ukladá napr. aj do Zbierky listín na OR. Obchodný register a zbierka listín sú každému prístupné; každý má právo po zaplatení súdneho poplatku do nich nahliadať a vyhotovovať si z nich odpisy.
Dáša_
14.12.09,15:42
Pokiaľ by sa jednalo o auditované firmy, tak nejaké údaje by sa dali vyčítať aj v Obchodnom vestníku, kde sú uzavierky zverejňované. Ale z toho by bolo treba vedieť čítať.
Ale audit sa netýka zdaleka všetkých firiem. Dokonca si myslím, že športových vo vyhradenom revíre bude minimum. Treba navštíviť registrový súd. Najskôr si ale treba na nternete v OR pozrieť, či daná firma tieto údaje do Zbierky listín uložila.
profesional
10.01.10,11:46
Na nete to zrejme nikde nenajdes. Budes sa musiet unovat na sud a vytiahnut si to zo Zbierky listin Obchodneho registra.
pavol54
17.01.10,14:06
No to bude drahá práca, vieš koľko stojí poplatok na súde, stačí len výkaz ziskov alebo aj poznámky? každý list niečo stojí
veronikasad
17.01.10,14:09
Dobrý deň,
prosíííím, môže mi niekto poradiť, ako mám na internete vyhľadať údaje o výsledkoch hospodárenia, resp. zisk firiem?
Údaje potrebujem k bakalárskej práci - na porovnanie športových obchodov v regióne a zistenie podielu na trhu. Len sa neviem k týmto údajom dopracovať. Firmy by predsa mali zverejňovať výročné správy. Len neviem, kde takého info hľadať (aké registre, resp. ??? ...)......
Prosííím....
Ďakujem vopred za akúkoľvek radu.
mnohé výročné správy - hlavne väčších firiem sú dostupné na nete - cez google zadaj názov firmy a text výročná správa.
pavol54
17.01.10,19:32
Zadávateľ sa však nepýta na veľké firmy ktoré podliehajú auditu a musia zverejniť výsledky hospodárenia.
Dáša_
17.01.10,20:22
Zadávateľ sa však nepýta na veľké firmy ktoré podliehajú auditu a musia zverejniť výsledky hospodárenia.

mimotemysi dokonca myslím, že zadávateľ tu už od položenia otázky ani nepáchol :)
propo
18.01.10,11:55
Udajne sa bakalarske prace tohto typu robia "natipovanim" bez akehokolvek podkladu z reality :)
karakul
09.07.15,18:07
... celkom nenápadná reklama na platenú stránku !
veronikasad
09.07.15,18:08
v téme 5-6 rokov starej ...
duves
09.07.15,18:23