medvedov
14.12.09,16:09
Mozte mi poradit najvyhodnejsie elektr. kurenie. Nevyznam sa do toho a chcel by som do domu z kombinovats s krbom ... Elektricke kurenie je len podlahove alebo normalne ohrieva kotol s vodou a ta ide do radiatorov ?

dakujem
Achelan
14.12.09,18:36
môže byť aj podlahové (odporové drôty) alebo el. kotol (voda v rúrach alebo v podlahe)
TomasHC
14.12.09,20:05
Suhlas s Achelan.

Aky chces krb? S vymennikom na vodu? Potom by som asi isiel do podlahovky. V tech. miestnosti umiestnis akumulacnu nadrz, voda v nej sa bude zohrievat el. spiralou a spiralou od krbovej vlozky. Touto vodou potom mozes kurit do podlahovky, TUV a podobne. Idealne potom doplnit aj solar...

Ak nechces teplovodny krb, tak potom skor elektro-kotol, ako priamo odporovy drot do poteru - aspon cenovo. Chcelo by to vyspecifikovat poziadavky.
Ferdosondo
15.12.09,06:10
Suhlas s Achelan.

Aky chces krb? S vymennikom na vodu? Potom by som asi isiel do podlahovky. V tech. miestnosti umiestnis akumulacnu nadrz, voda v nej sa bude zohrievat el. spiralou a spiralou od krbovej vlozky. Touto vodou potom mozes kurit do podlahovky, TUV a podobne. Idealne potom doplnit aj solar...

Ak nechces teplovodny krb, tak potom skor elektro-kotol, ako priamo odporovy drot do poteru - aspon cenovo. Chcelo by to vyspecifikovat poziadavky.
Súhlas, až na to, že odporový drôt vyjde lacnejšie.