Valjean
14.12.09,16:49
CHcem sa spýtať, že ak niekto vymyslí nejakú súťaž alebo show do telky ako bol npr. milionár alebo ako Simon Cowell - ktorý vymyslel Superstar. Čo tým má robiť. Má si dať na to patent ? Komu to má ponúknuť keď je to len obyčajný človek z mesta a ten nápad na súťaž má len v hlave a scenár k nej len na papieri napísaný.:)
dragan.michal
14.12.09,15:56
oslovit produkcne spolocnosti, tych spolocnosti je na slovensku dost. Skus oslovit MAYA alebo D.N.A
PARKERS
14.12.09,16:54
oslov produkčné spoločnosti a potom môžeš ísť preč :-)
klaun
14.12.09,17:33
hlavne to daj na papier a daj si to registrovať ako autorské dielo. Inak to urobia bez teba aty si to pozrieš v telke. Hlavne ak je to dobrý nápad.
Tu je chlapík,čo má tv techniku. Možno niečo spolu poriešite.
http://mirofilmphoenix.meu.zoznam.sk/triky-vo-filme/
Valjean
15.12.09,15:56
A vedel by si mi poradiť kde sa to registrovať ako autorské dielo. Dík
klaun
15.12.09,16:42
pre hudbu je to SOZA a pre písané je to LITA. Oni chránia diela autorou a sledujú, či sú ich práva dodržané. Nie je to úplne zdarma, ale lepšie ako prísť o nápad a omnoho viac peňazí.
Možno existujú aj iné firmy, no ja viem o týchto.
svetlik
15.12.09,16:56
ziadna registracia autorskeho diela neexistuje
Jana Motyčková
15.12.09,16:59
Tiež neviem o žiadnej registrácii autorského diela, pritom už x rokov platíme príspevky do literárneho fondu.
klaun
15.12.09,17:13
a za čo platíte do literárneho fondu?

LITA je slovenský zväz literárnych autorov
Jana Motyčková
16.12.09,07:29
Momentálne platíme z autorských práv zo softvéru (platí sa z toho do lit.fondu, nemá samostatný fond), ale platili sme aj z autorských práv na knižku.
Ale pokiaľ otázkou "za čo" myslíš za akú protislužbu z lit.fondu, tak za žiadnu. Platíme, lebo nám to zákon ukladá.
klaun
16.12.09,08:07
platíte tvorcovi softvéru a tomu, kto napísal knihu. Takže autorovi. Preto som to tam napísala. Tvorím spoločenské hry a to je jeden zo spôsobov ako zabrániť úplnej kópii tvojho nápadu. Preto aj nápad na podnikanie, scenár na tv show, alebo jej základný nápad napísaný na papier sa dá takto ochrániť. Nie je to Alcatraz, ale je to momentálne najlepšia ochrana akú poznám. :D
A potom ešte jeden spôsob. Nikdy o tom nikomu nepovedať. Tu však vyvstáva otázka, načo mi je nápad, keď sa nepremení na realitu....:confused: