boure
14.12.09,18:06
Dobry den,ked ohlasim zivnost tak ma nahlasia aj na danovy urad? Ci tam teda musim ist sam osobne?

Niekde som cital ze nahlasia a danove posle postou DIC a neviem co vsetko...no zatial mi nic neprislo..zivnost uz mam asi dva tyzde no platnost az od noveho roku.Chcem zrealizovat peciatku no nemam DIC tak neviem...
veronikasad
14.12.09,17:12
Dobry den,ked ohlasim zivnost tak ma nahlasia aj na danovy urad? Ci tam teda musim ist sam osobne?

Niekde som cital ze nahlasia a danove posle postou DIC a neviem co vsetko...no zatial mi nic neprislo..zivnost uz mam asi dva tyzde no platnost az od noveho roku.Chcem zrealizovat peciatku no nemam DIC tak neviem...
Či ťa živ.úrad nahlási na DU a do zdr.poisťovne záleží od toho, či si to zaškrtol v žiadosti. Ak sa DIČ vybavuje cez živ.úrad trvá to podstatne dlhšie ako osobne.
boure
14.12.09,17:14
fuu,no zaskrtaval som ale ci tam bolo aj na DU neviem...akurat socialne a zdravotne...ok mam zajtra cestu tak zajdem sa opytat...to DIC mi ale asi nedaju na pockanie ze?
veronikasad
14.12.09,17:18
fuu,no zaskrtaval som ale ci tam bolo aj na DU neviem...akurat socialne a zdravotne...ok mam zajtra cestu tak zajdem sa opytat...to DIC mi ale asi nedaju na pockanie ze?
sociálne určite nie, lebo v prvom roku podnikania odvody povinne neplatíš ...
Choď sa radšej spýtať na DU osobne (u nás v utorok nie je stránkový deň), mali by ti to dať do ruky, ak to medzitým neposlali poštou.
boure
14.12.09,17:47
OK vdaka,pozrel som a ani v TR neni strankovy slak to traf...

Este poprosim o jednu radu: Prislo mi platit za zapis na register obchodu a zivnosti,co to je vlastne za haluz nikto mi nevravel ze taky poplatok existuje,49€ za to ze ma zapisu na stranku?

OK fajn zaplatim ale nikde neni datum splatnosti a nakolko mam zivnost az od prveho platnu si myslim ze to platit nemusim ved nemam este ani zo zivnosti nic zarobene...nestaci to zaplatit az po novo roku?
calawen
14.12.09,17:52
OK vdaka,pozrel som a ani v TR neni strankovy slak to traf...

Este poprosim o jednu radu: Prislo mi platit za zapis na register obchodu a zivnosti,co to je vlastne za haluz nikto mi nevravel ze taky poplatok existuje,49€ za to ze ma zapisu na stranku?

OK fajn zaplatim ale nikde neni datum splatnosti a nakolko mam zivnost az od prveho platnu si myslim ze to platit nemusim ved nemam este ani zo zivnosti nic zarobene...nestaci to zaplatit az po novo roku?

Register obchodu a živnosti je obyčajná katalógová firma, nemá to absolútne nič spoločné ani s obchodným a ani živnostenským registrom. Je na tebe, či im zaplatíš, ale ja by som neplatila za to, že ma zaradia do svojho katalógu... :rolleyes:
veronikasad
14.12.09,17:58
OK vdaka,pozrel som a ani v TR neni strankovy slak to traf...

Este poprosim o jednu radu: Prislo mi platit za zapis na register obchodu a zivnosti,co to je vlastne za haluz nikto mi nevravel ze taky poplatok existuje,49€ za to ze ma zapisu na stranku?

OK fajn zaplatim ale nikde neni datum splatnosti a nakolko mam zivnost az od prveho platnu si myslim ze to platit nemusim ved nemam este ani zo zivnosti nic zarobene...nestaci to zaplatit az po novo roku?
Ja to hádžem do koša ...
boure
14.12.09,18:19
Nerozumiem,takze teda nezaplatim... na stranke www.zrsr.sk mi ale vypis ostane? Prislo mi to z www.firmdata.info
veronikasad
14.12.09,18:20
Nerozumiem,takze teda nezaplatim... na stranke www.zrsr.sk (http://www.zrsr.sk) mi ale vypis ostane? Prislo mi to z www.firmdata.info (http://www.firmdata.info)
Samozrejme - to si niekto urobil zo začínajúcich živnostníkov zárobkovú činnosť ...
boure
14.12.09,18:26
No tušil som to šmejdi hnusný...Danke za rady...;)
boure
14.12.09,18:45
Preca este otazka,ohladom peciatky:

Je potrebne dat na peciatku cele meno tzn: Priezvisko-meno-dodatok? Alebo staci len ten dodatok?
calawen
15.12.09,06:07
Preca este otazka,ohladom peciatky:

Je potrebne dat na peciatku cele meno tzn: Priezvisko-meno-dodatok? Alebo staci len ten dodatok?

No zatiaľ som sa vždy stretla s tvarom priezvisko-meno-dodatok. Pokiaľ viem, nijaký zákon neprikazuje, aký tvar má mať pečiatka a ani nijaký zákon neprikazuje mať pečiatku....