mattitweh
14.12.09,18:47
Ahojte poradaci!

Mam na krku hypo, a co horsie, aj neobyvatelny podkrovny byt.

Potreboval by som overeny kontakt na statika a tiez akukolvek dobru radu ohladom prerabky podkrovia.

Byt ma nad stropom podkrovny priestor, ca 30-40m2, ale polozit dlazku bude problem, kedze nie su obvodove steny na ktore by sa dala polozit. Chcel by som vediet ci to vobec ma zmysel a za akych podmienok, pustat sa do tejto stavby.

Dakujem za vsetky prispevky.

Mattitweh
220870
14.12.09,19:01
Tomu nerozumiem.
luigi72
14.12.09,19:17
Ahojte poradaci!

Mam na krku hypo, a co horsie, aj neobyvatelny podkrovny byt.

Potreboval by som overeny kontakt na statika a tiez akukolvek dobru radu ohladom prerabky podkrovia.

Byt ma nad stropom podkrovny priestor, ca 30-40m2, ale polozit dlazku bude problem, kedze nie su obvodove steny na ktore by sa dala polozit.
Chcel by som vediet ci to vobec ma zmysel a za akych podmienok, pustat sa do tejto stavby.

Dakujem za vsetky prispevky.

Mattitweh

:eek: vedel by si vysvetlit?
mattitweh
15.12.09,14:20
Ehm, ahojte, skusim to podat jasnejsie :)

byt je nadstavbou z r. 86, na klasicky stary barak v centre NR. Obdlznikovy podorys bytu - kratsie strany obdznika maju 8m, dlhsie 9m. Kratsie strany obdlznika tvoria tie steny v byte, do ktorych zasahuje strecha od vysky ca 1m od podlahy.

Strop bytu drzi vyhradne na hranoloch polozenych na protilahlych 9m dlhych murovanych stenach. Zaujima ma ake su moznosti, ak by som chcel spravit strop tak, aby bol zaroven pochodznou dlazkou pre potencialnu hornu cast bytu. Nemam dlazku totiz velmi o co ukovit (okrem protilahlych stien vedie este 1 murovana stena stredom bytu).

dakujem

Matt
chandler
15.12.09,15:12
stale tomu uplne nerozumiem, ale ak chces chodit po strope, bude sa musiet riesiet uplne nanovo cela nadstavba. tie nadstavby sa robia uplne nadoraz, takze ziadne rezervy na dalsie zatazenie tam nie je.
takze vyriesit sa da vsetko ale predpokladam ze toto bude stat dost vela.
220870
15.12.09,18:19
Ťažko je takto radiť.Moc to závisí od konkrétnej dispozície bytu.Ale malo by sa to dať urobiť .V prípade ak je možné ten budúci strop aspoň v strede podoprieť.Maximálny rozpon stropných hranolov by nemal prekročiť tuším 4,5 metra.Neviem či pri takej prerábke musíte dodržať predpísanú svetlú výšku stropu.
dodo_b
15.12.09,18:38
riesim podobnu vec na bungalow, chcem jednu izbu v podkrovi, ale betonovy strop na nosnych muroch. takze ja to budem mat o nieco lahsie, len neviem, ze kde dam schodisko :(
ciners
15.12.09,19:36
Pohodlne schodisko zaberie priestor cca 2x3m, s tym treba ratat, v podstate to s prizemia odstrani jednu izbu skoro
Laco-monter
16.12.09,15:51
Odjakživa ľudia použivali na strop drevené hranoly.
Hranoly ukotviš na obvodové mury,najlepšie nejakými zvaranymi držiakmi a ak maš pod nimi priečku tak aj na nu.
Na tychto hranoloch možeš robit podlahu,ja by som celý priestor prekryl drevovláknitymi doskami,na tejto podlahe by som z YPOR-u vymuroval priečky ,pod ktoré by som podložil oceľové platne (pásy plechu min o 50 mm širšie ako priečka), a tiež aj bočné steny pod strechu by som vymuroval z YPORU,je to lepšie ako sadrokarton,pretože ten pracuje pod tepelnými zmenami a mohli by ti z neho odpadnuť obkladačky,z YPORU nikdy,čo nalepiš na YPOR to drží.
Sadrokarton by som použil len na strop. Fajront.