rkacur
09.09.05,07:49
Potrebovala by som poradiť čo môže chorý so zápalom podžaludkovej žľazy - pankreatitídou jesť, aby sa problémy nezopakovali. I keď hľadám na internete zatiaľ sa mi nepodarilo nájť nijaké dobré rady. Poraďte mi. Ďakujem.
Jura
09.09.05,06:27
Podľa mňa tam musí nastúpiť prísna diéta.
lenkak
09.09.05,08:36
Moja sestra má problémy s pankreasom a doporučovali jej oddelené stravovanie (delená strava). A diéta.
janasv
22.09.05,20:16
Velmi prisna dieta. Menastne, na vode a pare, nedrazdive - ako pre babatka, ktore presli na tuhu stravu.. V podstate si musi aj sam vysledovat, co a kedy znasa. Su obdobia, ked moze byt jogurt, mlieko, tvaroh a inokedy nie. Masla a oleja minimalme, najlepsie olivovy. Niekto znasa surove ovocie a zeleninu, niekto varenu, niekto ziadnu. Kompoty len z takeho ovocia, kde sa da vybrat kostka /nie jahody a maliny/. Ziadne kysle uhorky a calamady. Setriaca dieta, bez alkoholu a fajcenia. Bylinkove caje a nesytena mineralka /ak.../. A pokoj, ziaden stres. Ziadne tepovanie kobercov a podobe, aby sa takto pankreas nepodrazdil zvonka a pod.....
A pevnu volu!
kukučka
23.09.05,17:52
Skús na stránke www.doktorka.cz (http://www.doktorka.cz)
Yaya
02.11.05,17:53
janasv to vystihla. Ja dodávam, že ten tuk naozaj symbolicky, len aby sa vitamíny rozpustili. A trvalá zmena životosprávy, to je stav trvalý. A ešte malé porcie jedla. Ostatné súhlas. Želám - nech sa to nezhoršuje.