veronika1
14.12.09,19:33
zdravým všetkých poraďákov a zároveň by som Vás chcela poprosiť o všetky možné informácie týkajúce sa rekondičných pobytov, povinnosti zamestnávateľa voči zamestnancom, podmienky nároku, intervaly poskytovania a pod., no proste všetko čo by mi mohlo pomôcť.

ďakujem za pomoc.
veronikasad
14.12.09,18:40
zdravým všetkých poraďákov a zároveň by som Vás chcela poprosiť o všetky možné informácie týkajúce sa rekondičných pobytov, povinnosti zamestnávateľa voči zamestnancom, podmienky nároku, intervaly poskytovania a pod., no proste všetko čo by mi mohlo pomôcť.

ďakujem za pomoc.

http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=~/Main/TArticles.ascx&MID=239&edllnkid=3548334&ArtType=6&phContent=~/EDL/ShowArticle.ascx&ArticleId=24252&pa=12478
veronika1
21.12.09,07:19
Na rekondičný pobyt nemusí isť ak je zaradený iba do jeden rizikový faktor? Musia to byť súčasne dve riziká?

Vedel by mi niekto vysvetliť tie vybrané povolania................dole v texte?

Na účely poskytovania rekondičných pobytov sú vybranými povolaniami tie, ktoré spĺňajú kritériá sťažených pracovných podmienok a súčasne spĺňajú podmienky účelnosti rekondičného pobytu z hľadiska prevencie profesijného poškodenia zdravia. Náklady na rekondičné pobyty uhrádza zamestnávateľ
Visa
03.05.10,11:58
Ahojte,

všade čítam to isté o rekondičných pobytoch, ale nikde neviem nájsť, aké podmienky a kritéria musí splniť firma aby sa stala poskytovateľom rekondičných pobytov.

Prosím, poraďte ;)
Visa
03.05.10,12:41
Naozaj s tým nikto nemá skúsenosti?
SAIVI
03.08.10,10:43
Rekondičné pobyty zamestnancov a daň z príjmov -zmeny niektorých podmienok od 1. mája 2010

Ak zamestnávateľ poskytne zamestnancom rekondičný pobyt, potom je potrebné správne ho z daňového hľadiska posúdiť. Dôležité je to jednak u zamestnanca, ako daňovníka, ktorý je prijímateľom tohto plnenia a aj u zamestnávateľa, ako poskytovateľa.

U zamestnanca všeobecne platí, že predmetom dane z príjmov zo závislej činnosti je každé plnenie, ktoré má poskytnuté od zamestnávateľa bez ohľadu na právny dôvod, pravidelnosť (nepravidelnosť, resp. jednorazovosť), peňažnú alebo nepeňažnú formu, ak súvisí s výkonom závislej činnosti. Vyplýva to z § 5 ods. 2 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov (ZDP).

http://www.enoviny.sk/?sekcia=3&uroven=1&obsah=4&cid=39006&wa=W1031ENMU14&uid=36589877&e=260559&odkial=EMU