TimeLord
14.12.09,20:06
Dobry Den,

Zaujimalo by ma ci je mozne aby firma so sidlom v zahranici ( mimo EU ) podnikala na domene .sk. Som vlastnikom slovenskej domeny ako obcan slovenskej republiky ale pritom mam firmu v zahranici a nemam trvali pobyt na slovensku.

Ucel podnikanie bude v ramci reklamy. Ziaden nakup tovaru alebo predaj. Neviem ci je vobec mozne vlastnit zivnostensky list ak ziadatel nema trvali pobyt na slovensku.

Otazka teda znie:

Je potrebne si vytvorit zivnostensky list na slovensku ked chcem podnikat na slovenskej domene .SK aj napriek tomu ze mam zalozenu firmu v zahranici a na slovensku nemam trvali pobyt na slovensku?

Dakujem

Lubos
luigi72
14.12.09,19:12
Domena je len domena s akoukolvek koncovkou. Zalezi na tom, ci na tej domene s .sk koncovkou mienis podnikat na Slovensku alebo nie.

Ak budes podnikat ako zahranicna firma, budes odvazat dan aj odvody v zahranici, tvoji obchodni partneri, zakaznici budu platit za reklamu zahranicnemu subjektu.
daewo
16.12.09,14:57
lubos ako je vyssie uvedene, domenu moze vlastnit kto kolvek, odhocikadial na svete. Cize neviem ci ti to riesi problem, lebo mam pocit ze ti ide o to aby existoval na slovensku podnikatelsky subjekt, ktory by sa riadil slovenskymi danovymi zakonmi a cez ktory by sa dalo ako si to ty nazval vytiahnut peniaze zo zahranicia a dokazal tak usporit peniaze, kedze je to mimo EU da sa len hadat aka je to krajina, ale predpokladam, ze danovy raj nie.
Ak je toto ta vec co riesis, odporucim zalozit firmu v "danovo zaujimavejsej krajine" s tym, ze ta bude vlastnit tvoju spolocnost v zahranici a tym nemusis riesit ziadnu reklamu ci podobne :-) ale to je len moja domienka, tak sa drz