NOrBO85
14.12.09,20:24
Ahojte poradaci, potrebujem radu, mal som nehodu na aute, vinnik znamy, akkurat sa riesi oprava vozidla, mam dve moznosti o ktorych viem a chcel by som sa poradit:

1. spoluucast z mojej havarijnej

2. zo zakonnej vinnika

ktora cesta je pre mna najvyhodnejsia, bez ziadnych financnych nakladov a rizik a tak dalej....

viem ze pri tej zakonnej zo strany vinnika je tam amortizacia{auto je rocnik 2005 II. octavia}, ako je to pri tej havarijnej, pocul som ze aj tam sa zohladnuje.

este jednu vec, ak by som isiel cestou 1., musim zaplatit realne spoluucast z mojho vrecka a cakat na preplatenie zo strany vinnika{jeho zakonnej poistky} alebo to hned zaplati poistovna vinnika?

dakujem za skoru odpoved, byee
Zita5
14.12.09,19:57
Prečítajte si tento link ,nerieši sa tam len poistné z poisťovne Alianz .Riešila som ten istý problém, všetko nájdete tu :
http://www.porada.sk/t83057-alianz-poistne-plnenie-pri-autonehode.html?highlight=Pois%BBov%F2a+Alianz

Rozhodne si škodu uplatnite zo svojej havarijnej poistky , spoluúčasť so zákonnej poistky vinníka .
Ice dive
14.12.09,20:22
No a ak máte napríklad havarijnú poistku v All Sp, alebo v Uniqe, tak na hlásení o poistnej udalosti, môžete splnomocniť poisťovňu, aby si spoluúčasť nárokovala od poisťovne škodcu a v takom prípade neplatíta ani spoluúčasť!
Jednoznačne by ste to mali riešiť cez Vašu havarijnú poistku, tu sa amortizácia nevzťahuje...
inajana
15.12.09,10:06
Z havarijnej
- pozrieť do svojej zmluvy, ako je amortizácia dohodnutá
- otravovať pracovníka, ktorý hav. zmluvu uzatvoril, za INFO !!!
Zo zákonnej
- keď je vinník známy, NEZNAMENÁ to, že automaticky ohlásil vo svojej poisťovni, že spôsobil škodu (treba si overiť, či už tak urobil)
Jimmi Cimbala
15.12.09,19:37
Jednoznacne z havarijnej, ziadna spoluucast sa neplati, poistovna si ju vymaha priamo od poistovne vinnika.
preboha
18.12.09,20:45
všetky predchádzajúce rady sú nepoužiteľné, zavádzajúce a nepomôžu Vám , pretože diskutujúci napísali iba o tom, čo počuli, čo zažili, a prípadne uviedli svoje predstavy.....
Jimmi Cimbala
20.12.09,14:47
Tak tomu nerozumiem, ked niekto s umyslom poradit napise ako uspesne vyriesil rovnaky problem tak je jeho rada nepouzitelna???
preboha
20.12.09,18:15
Tak tomu nerozumiem, ked niekto s umyslom poradit napise ako uspesne vyriesil rovnaky problem tak je jeho rada nepouzitelna???
aktuálne žiadna poisťovňa neplatí spoluúčasť, ani ju za klienta nevymáha - takže - aj keď úmysel poradiť nikto nesporí - je táto rada použiteľná?
ludex
20.12.09,18:58
aktuálne žiadna poisťovňa neplatí spoluúčasť, ani ju za klienta nevymáha - takže - aj keď úmysel poradiť nikto nesporí - je táto rada použiteľná?


Preboha živého! A na to si ako prišiel? Tak poraď niečo lepšie!
preboha
21.12.09,20:28
NOrBO 85 chce vedieť, akú poistku použiť, ale neuviedol rozsah škody, ani ďalšie podstatné údaje, ktoré sú rozhodujúce pre jeho odškodnenie, takže nikto (vrátane mojej maličkosti) mu nebude schopný kvalifikovane odpovedať. Nie je možné dať presnú odpoveď na "nepresnú" otázku, ale ako vyplynulo z doterajšej diskusie niektorí to predsa len dokázali, takže vec je vlastne vybavená.....
preboha
21.12.09,20:30
Preboha živého! A na to si ako prišiel? Tak poraď niečo lepšie!
jednoducho - opýtal som sa na poisťovni