mufol
14.12.09,21:34
Ahojte, v poslednej dobe ma dosť zaujíma baňková masáž kedže ja a brat tiež mám problémy s chrbticou. Navyše brat ma aj miogelózy, z osteoropozy. Vedel by niekto poradiť či je to možné realizovať v domácich podmienkach amaterom za dodržania istých podmienok? Vedel by niekto kde sa daju na Slovensku kupit tieto baňky? Zatial čo som našiel na nete tak len v česku.
Každa rada, pripomienka pomože.
Za odpoveď vopred ďakujem
hnedoočka
15.12.09,05:48
bola som na bankovanie, ale tomu predchádzala masáž chrbta na uvoľnenie svalstva.
Masér bol odborník a vysvetlil mi, že je to účinné v kombinácii s masážou
a zároveň mi povysvetľoval rôzne techniky bankovania, časové dĺžky a podobne.

Nemyslím si , že je to ako upiecť koláč / ak sa nepodarí , vyhodím/.;)

Určite by som sa nezverila do rúk laikovi z obavy , že mi skôr poškodí ako pomôže.
BXLmiami
15.12.09,06:07
Doma,bez znalosti anatomie,hmm....A dobrého známeho neurologa máte po ruke?
mufol
15.12.09,15:36
A čo tým možem pokaziť? Ved ak by som to robil s mierou,postupne. Nič extremne. Týmto sa nechcem s Vami hádať. Ide my len o konkrétny pripad toho čo možem ,,pokaziť,, Veď je to len druh masáže.
A nevie niekto kde je na SK obchod pododného charakteru?
diki
jsomsak
19.12.09,14:39
Radsej sa este popozeraj po nete ci nenajdes nieco podrobnejsie o tom pre istotu.
TomasHC
20.12.09,06:42
Jeden znamy bankovanie robi, je z Hlohovca (Trnava, Piestany).
Cripo
28.01.10,22:11
Dobrý večer, som masérom, mám za sebou kurz bankovania, určite neodporúčam robiť bankovanie laikom, je tam veľa vecí, na ktoré si treba dať pozor pri masáži a určite nechceme masírovanému ohroziť zdravie.

Pred bankovaním a ani po sa neoporúča sauna, iba na vlastné nebezpečie. A vôbec nie je potrebané spájať bankovanie a ďalšiu masáž (klasiku) na jednom sedení.

Najvhodnejšie treba ísť k masérovi, ktorý to robí, poradiť sa aj s lekárom. Určite aj masér Vám vie vhodne poradiť.