matthiew
15.12.09,08:31
Dobrý deň.

Zamestnávateľ má subjektívne dôvody na to, aby spravil všetky legálne kroky k ukončeniu pracovného pomeru so mnou.
V rozhovore mi boli oznámené 2 ultimatívne riešenia:
1. Dohoda o ukončení prac. pomeru k 31.1. a odstupné vo výške 3 priem. mesačných miezd
2. Zrušenie môjho pracovného miesta a z toho vyplývajúcu výpoveď a 2-mesačnú výpovednú dobu a 2-mesačné odstupné.

V princípe by som od 1.1. mal výhody takmer rovnaké (1x plat + 3x mes. odstupné vs. 2xplat + 2x mes. odstupné), avšak kvôli odvodom sa prikláňam k verzii ostať 2 mesiace v zamestnaní a potom mať 2-mesačné odstupné. T.j., aby so mnou bol rozviazaný prac. pomer výpoveďou pre nadbytočnosť.
Zámerom zamestnávateľa je moja náhrada, takže "zrušenie prac. miesta" bude iba naoko a od mája by nastúpil môj nástupca.Navyše riešenie považujem za špekulatívne a bolo by napadnuteľné na súde.

V prípade výpovede by som sa mohol stať "obeťou" prehnaných nárokov na moju prácu a s tým súvisiacou hrozbou okamžitého skončenia prac. pomeru...

Vedeli by ste mi odporučiť, aký postoj by som mal zaujať, aby to bolo pre mňa najvýhodnejšie?

Ďakujem