slimak
09.09.05,08:30
Môj problém:

Robím účtovníctvo súkromnému lekárovi - PO.On vystavuje faktúry zdrtavotným poistovniam za zdravotnu starostlivost mesačne sumou napr. 20 000,-.
zdravotná poisťovňa mu pošlé lekársky protokol, kde mu tú sumu skráti alebo pridá(18 000 alebo 22 000) z rôznych dôvodov, a tú sumu mu pošle.
Jedna zo z.p. chce aby mu potom poslal opravný doklad na správnu sumu. V tedy pôvodnú fv stornujem a zaučtujem druhú.
Pri ostatných len doložím k fatúre protokol, prepíšem sumu v knihe vyst. faktúr a poznámku kedy bola uhradená.

Ako to robíte Vy ( alebo by ste robili)?
Keby som mal každú stornovať a zaúčtovať inú bol by v tom riadny bordel.
A som rád, že zdr. staro. je oslobodená od DPH:
Daska
09.09.05,07:09
Ja mam troch lekarov, ale este som nemusela posielat opravene fa. Mam pri fakturach prilozene aj vyuctovanie od ZP a podla toho aj uctujem uhrady.
Valika
12.09.05,12:37
Pekný den prajem a prosím o radu.Neviem kde začať. Podv.účto pre lekára je zložité? Ja vediem PU pre montážnu firmu a obrátila sa na mna známa,či jej viem pomôcť.Poradíš mi ako začať? Čo všetko sa tam môže účtovať?
Daska
12.09.05,13:37
Ja lekarom vyuctovanie s poistovnami nerobim uz len dostanem hotove faktury, od nich aj tie od poistovni, a ostatne je vsetko tak ako inde.
Paula
12.09.05,13:50
Môj problém:

Robím účtovníctvo súkromnému lekárovi - PO.On vystavuje faktúry zdrtavotným poistovniam za zdravotnu starostlivost mesačne sumou napr. 20 000,-.
zdravotná poisťovňa mu pošlé lekársky protokol, kde mu tú sumu skráti alebo pridá(18 000 alebo 22 000) z rôznych dôvodov, a tú sumu mu pošle.
Jedna zo z.p. chce aby mu potom poslal opravný doklad na správnu sumu. V tedy pôvodnú fv stornujem a zaučtujem druhú.
Pri ostatných len doložím k fatúre protokol, prepíšem sumu v knihe vyst. faktúr a poznámku kedy bola uhradená.

Ako to robíte Vy ( alebo by ste robili)?
Keby som mal každú stornovať a zaúčtovať inú bol by v tom riadny bordel.
A som rád, že zdr. staro. je oslobodená od DPH:Od r.2005 na základe protokolu, v prípade, že poisťovňa vylúči nepríslušné recepty, vystavujeme "dobropis". Pred r.2005 sme mali rôzne skúsenosti. Jedna z poisťovní za nás vystavovala dobropis s dátumami, ktoré im vyhovovali. Iná poisťovňa poslala iba protokol, na základe ktorého som si OF interným dokladom s protokolom započítala mínusom. Tretia poisťovňa žiadala vystavenie dobrobisu......ako dobre, že ich máme tak málo v republike.
andrej_rv
13.09.05,13:46
Keby to chcel robiť človek úplne predpisovo, asi sa z toho zblázni. Ja ku každej vystavenej faktúre pripnem protokol poisťovne a sumu schválenú na úhradu dopíšem (červenou :) ) a s textom "na úhradu: " pod pôvodne fakturovanú sumu. (Do PC a do knihy fa zapisujem resp. nahadzujem faktúry, až keď je k nim protokol). Ak poisťovňa chce opravenú (prerobenú) fa, tak k nej pripnem pôvodnú a protokol a nahrám opravenú. Do zdaniteľných príjmov aj tak ide len skutočne uhradená suma.
adrika
27.03.06,18:13
Ahojte, chcela by som sa spýtať, ako účtujete faktúry ,ktoré vystaví lekár v decembri, ale poisťovňa poslala "opravné fa" až teraz v marci - môžem to zohľadniť až v novom roku, alebo musím prerábať daň.priznanie ???
valeria100
19.07.06,05:39
Ja tieto činnosti robím pre nemocnicu a ešte sme aj platcami DPH.
Urobíť inventarizaciu pohľadávok nie je možné, lebo zdravotné poisťovne
učtuju tak ako účtuju. A to musim 15.januara predkladat suvahu a vysledovku zriaďovatelovi.
ALDA
19.07.06,05:49
Ahojte, chcela by som sa spýtať, ako účtujete faktúry ,ktoré vystaví lekár v decembri, ale poisťovňa poslala "opravné fa" až teraz v marci - môžem to zohľadniť až v novom roku, alebo musím prerábať daň.priznanie ???
V marci vystavíš dobropis. Teda ja to robím tak, ako Paula, vystavujem dobropis.