haluz33
15.12.09,13:15
dobry den,
ma niekto dobry tip ako namalovat flaskovy strop? postup malovania mi je samozrejme znamy, zaujima ma len ci nema niekto nejaku osvedcenu fintu ako si mam natiahnut ciaru podla ktorej oddelim farbu na strope(bielu) od farby na stene ( kremova), rozmyslal som, ze podla vodovahy, ale je to starsi dom a zatial je tam vsetko krive, tak ma napadlo, ze sa moze stat, ze kym dojdem od zaciatku po niec tak budem mimo aj par cm.. chcel by som to mat takych 10-15cm od stropu..

diakujem

stano
jankazb
15.12.09,12:21
Ja by som si asi namerala rovnakú vzdialenosť od stropu v rohoch miestnosti a použila ten farebný kriedový špagát. Neviem ako sa to volá. Napne sa, pustí... a je namaľovaná rovná čiara.
Kazu
15.12.09,12:24
dobry den,
ma niekto dobry tip ako namalovat flaskovy strop? postup malovania mi je samozrejme znamy, zaujima ma len ci nema niekto nejaku osvedcenu fintu ako si mam natiahnut ciaru podla ktorej oddelim farbu na strope(bielu) od farby na stene ( kremova), rozmyslal som, ze podla vodovahy, ale je to starsi dom a zatial je tam vsetko krive, tak ma napadlo, ze sa moze stat, ze kym dojdem od zaciatku po niec tak budem mimo aj par cm.. chcel by som to mat takych 10-15cm od stropu..

diakujem

stano

pamätám si, že maliar s pomocníkom natiahol kriedový špagátik a šprnkol ním a linku prispôsobil tak, aby čiara nekričala, že je stena krivá.:)
haluz33
15.12.09,12:59
to s tym spagatom je dobry tip, viem presne aky myslite, zaujimalo ma skor ako odmeram tie body, ale teraz ma napadlo ze pomocou dvoch uholnikov by to snad malo ist :confused: :)
220870
15.12.09,13:07
Značkovacia šnúra.Kúpite v každom Tescu.http://www.lorencic.sk/tesarske-uholniky-znackovace-znackovacie-snury-olovnice-snury_01-7_3.htm
Flaškový strop:D:D:D
Ale s tými spojmi to aj tak nieje také jednoduché.Podľa čiary musíte nalepiť krepovú pásku a až potom maľovať.A veľmi opatrne.
lapejko
25.12.09,10:47
Značkovacia šnúra.Kúpite v každom Tescu.http://www.lorencic.sk/tesarske-uholniky-znackovace-znackovacie-snury-olovnice-snury_01-7_3.htm
Flaškový strop:D:D:D
Ale s tými spojmi to aj tak nieje také jednoduché.Podľa čiary musíte nalepiť krepovú pásku a až potom maľovať.A veľmi opatrne.
Ak nalepíte pásku na starú klasickú maľovku pravdepodobne ju odtrhnete aj spáskou, linky sa ťahajú podľa pravítka kvalitným zviazaným štetcom... Môj bratranec-podnikateľ tvrdí, že maľovať vie každý somár, potom to tak aj vyzerá.