Zacharias
15.12.09,14:15
Zdravím vás,

veľmi by som bol rád, ak by ste mi vedeli poradiť akým spôsobom nájsť a vzbudiť záujem klientov o služby, produkt.
Zaoberám sa maľbou stien do interiérov, využívaním netradičných techník, abstrakcíí, vytváraním obrazov. Mám samozrejme stránku, aj som si získal klientov za rok pôsobenia, ale vždy to padlo na tom, že ak sa niečo aj začalo realizovať, potom už klienti z toho vycúvali, lebo nemali peniaze-ako tvrdili-pritom moje ceny neboli vôbec prehnané. Prestávam tomu rozumieť a trápim sa, či nerobím čosi zlé.......Vystupovanie mám na úrovni, som profesionál, vo svoju prácu a produkty verím, ale neviem, čím to je.
Podnikám však na východnom Slovensku, kde je najvyššia nezamestnanosť, tak si to vysvetľujem aj tak.
Avšak, myslím si, že moje produkty sa viac hodia pre solventnejších klientov, ktorý si takéto maľby môžu dať do svojich domov, hoci chcel by som presvedčiť aj "obyčajných" ľudí, že takéto výmaľby sú vhodné aj do bytov, ktoré dodajú priestoru iný charakter, hĺbku....
Podnikám rok, ale momentálne som v takej situácii, kedy musím opustiť aj ateliér, lebo nezvládam situáciu...a to ma hrozne zarmucuje.Mám rozpracovanú zákazku, ktorá ma ako-tak ešte drží, ale rád by som vedel, kde robím chybu a ako z toho von, nechcem to vzdať. Neviem, ako opäť začať od nuly.
Nechcem sa utešovať tým, že je kríza a ľudia nemajú peniaze atď.
Viem, že podľa tohto sa to veľmi vyhodnotiť nedá, ale budem rád každému názoru, ako získať klientelu, ako si urobiť meno, ako presvedčiť ľudí, že aj produkt, či služba, ktorú ponúkam, hoci to nie je chlieb, ktorý potrebuje človek každý deň k životu, ale druh umenia, ktorý človeka ovplyvňuje a je preň dôležitý.

Vopred vďaka za príspevky.
kkllc
15.12.09,13:22
Daj tvoju web stránku. Som z východu a neviem o tebe. Asi slabá reklama :-)
Marína
15.12.09,13:49
Daj tvoju web stránku. Som z východu a neviem o tebe. Asi slabá reklama :-)
Tiež máš možnosť ju uviesť v svojom profile.
Zacharias
15.12.09,13:50
Stránku nemám problém dať, ale po tom, čo som uviedol o strastiach svojej podnikateľskej púte, by to asi nebola najlepšia reklama, najprv sa pokúsim vstať z popola, ak mi to nemáte za zlé..........


Vďaka.
Zacharias
15.12.09,14:39
Uvažoval som či to môže byť spôsobené aj nevhodným umiestneím priestorov, alebo to nemusí mať vplyv na danú situáciu?
Neviem, či je to práve tou reklamou, viem, že existujú firmy, ktoré neinvestujú do reklamy, ale fungujú napr.na dobrom mene- lenže tu je opäť tá otázka, ako si prv zákazníka nájsť, získať-alebo na netradičných obchodných priestoroch, avšak, momentálne už nebudem mať žiadne.....atď.

Čo v danej situácii teda zaváži?

Ako pokračovať bez priestorov, finančne vysatý, od nuly.


A ako si hľadáte klientov vy ostatný?
katarina.j
15.12.09,14:48
Uvažoval som či to môže byť spôsobené aj nevhodným umiestneím priestorov, alebo to nemusí mať vplyv na danú situáciu?
Neviem, či je to práve tou reklamou, viem, že existujú firmy, ktoré neinvestujú do reklamy, ale fungujú napr.na dobrom mene- lenže tu je opäť tá otázka, ako si prv zákazníka nájsť, získať-alebo na netradičných obchodných priestoroch, avšak, momentálne už nebudem mať žiadne.....atď.

Čo v danej situácii teda zaváži?

Ako pokračovať bez priestorov, finančne vysatý, od nuly.


A ako si hľadáte klientov vy ostatný?
No kedze podnikas na vychode a situacia je taka ake je-krizova....kazda firma začina bez klientely,to si treba vybudovat časom.tiez zacinali inzerciou-na webe,v novinach /po čase aj v televizii či bilboardoch-ale to je asi v tvojom pripade zatial nerealne/.musiš sa vediet predať-teda musiš vediet predať svoje umenie.alebo skusit šťastie v tom,ze sa spojis s "lepšou"firmou a budes prezentovat svoje umenie cez tu firmu.:rolleyes:
Dantess
15.12.09,15:26
Ahoj Zachariáš. Tvoj obor v podnikaní je skutočne ojedinelý. To je dobré aj zlé. Dobré je to preto, lebo ponúkaš niečo sám v širokom okolí. Zlé to je preto, lebo ľudia nevedia o tom nič.
Riešenie nieje také ťažké podľa mňa, ale bez peňazí to pôjde ťažko.
Rád by som Ti vypracoval jednoduchý biznis plán UPLNE ZADARMO, pretože viem aky možes mat pocit. Marketing ma bavi a kebyže Ti pomozem bolo by to super.
Určite by som si rad pozrel web stranku (a nielen ja). To je tvoja prvá vizitka. Potom by som ti odporučil spravit si blog, facebook stranku a zainvestovat aj do marketingu. Nebolo by to vela. Najskor ale je potrebne vidiet web stranku inak sa nedá pohnúť z miesta.
domenico.office
15.12.09,16:33
V tomto máš rezervu. Prezentovať sa. Už tu ten odkaz mal byť a nech vidia poraďáci, čo tvoríš, možno by sa to niekomu zapáčilo a máš biznis. neviem kto to napísal, či povedal, ale páči sa mi to:....Nie je hanba padnúť, ale nevstať.....Tak vstávaj a prezentuj sa aj tu.

Doplnenie: Prečo nemáš v profile odkaz na svoju stránku, stránka Porada má vysoké hodnotenie vo vyhľadávači Google, tvoj odkaz na Porade bude vysoko hodnotený a tým sa zaradíš na prvé miesta v google s kľúčovými slovami...: maľovanie stien, maľovanie, netradičné maľovanie a pod. Chce na tom popracovať.
Zacharias
15.12.09,18:31
Je to naozaj od vás veľmi pekné.
Chcela som uviesť web stránku, aby ste teda mali predstavu, ale nemôžem, vždy ma to vrátilo späť, pretože nemám 15 príspevkov a viac....

-skúste ale do google vyhľadávača uviesť : gauchere, mala by sa vám zobraziť stránka. V plnom znení Gauchére-ateliér umenia a dizajnu.

Dúfam, však, že mi nebudete mať za zlé, veď pochopíte čo, bolo mi veľmi nepríjemné v tejto situácii sa prezentovať priamo, keďže na poradu chodí kopa zaujímavých ľudí.......Možno taká ženská ješitnosť. Ospravedlňujem sa.

A ak Dantess, bude aj potom myslieť vážne tú ponuku na biznis plán, budem rada, ak sa ozve.

Vďaka
domenico.office
15.12.09,18:37
domenico.office
15.12.09,18:42
Prvá stránka ma zaujala.... ostatné však nie, ak by sme to hodnotili z tohto pohľadu. Určite by chcelo prerobiť desing, preformulovať texty, kde by sa zjavili kľúčové slová, maľovanie, maľby, maľby na stenu, chcelo by to preskúmať, na čo klikajú ľudia ohľadne malieb, čo hľadajú v tomto kontexte. Možno by bolo treba niečo napísať do blogu, ale pozor, nie ako reklamu, možno ako sa tvorí takýto obraz.... možno fotodokumentáciu od čistého plátna po krokoch, tých možností je veľa, premysli si to.
luigi72
15.12.09,19:17
Prva stranka bola fajn, potom sa mi to zdalo az velmi predizajnovany, rozhadzany, nevyznal som sa v tom. Hladal som informacie, ale nasiel som len formu a zacal som sa bat, ze sa v tom navzdy stratim. Tak som to po par pokusoch zrusil a vratil sa na uvodnu stranku. Tam je pokoj a vyrovnanost.
Dantess
15.12.09,19:24
Takže, budem úprimný, lebo inak by to nemalo zmysel. Čítal som, že v biznise treba byť k sebe brutálne úprimný a to by mal každý človek praktizovať na seba samého.
Web je veľmi zlý. Vyzerá ako totálny warez, amatérska práca proste niečo čo sa akože chce podobať na umenie, ale len chce. Okrem toho sa tam písmená premývajú so všetkým možným a nedá sa to čítať. Je zle riešené aj menu aj texty. Web je to prvé čo si ľudia pozrú (aj po osobnom stretnutí). Web je vizitka, hlavná vizitka. Viem o čom rozpráva, lebo aj my sme mali veľmi podobný web na začiatku ako ty. Dali sme ho zmeniť a od vtedy sa len mení a mení. Texty, rozloženie strán a chystáme sa zmeniť aj grafiku. Nemôžeš stagnovať aj keď máš už novú stránku. Je veľké množstvo firiem, ktoré by ti spravili super perfektný web z profi SEO za relatívne dobré peniaze. Mne robí SEO firma hrki.sk. Oni by s copywritingom a s komplet všetkým zobrali asi 300 - 400 eur. Vieš sa snimi dohodnúť na splátky na pol roka čo je 400 delene 6 na mesiac 70eur cca. Určite ti neodporúčam dávať si robiť web u amatéra za "symbolickú" sumu, lebo dopadneš ako my. Náš web má celkovú hodnotu už okolo 700eur...

Hovoríš, že máš dobré ceny ale ľudia to odvolajú už aj po stretnutí a tak. Niekde bude chyba a táto nebude v internete a web stránke. Nepoznám Ta tak nehodnotím, ale určite treba byt milý ku klientovi a ústretoví. Odporúčam pri osobnom stretnutí navrhnúť niečo štýlu ak sa rozhodnú pre Vás do 5 dní majú akciu 10%.

Najlepšia reklama je spokojný klient. Predpokladajme, že novým webom ich pár prilákaš. Sprav akciu typu ak nás odporučíte Vášmu známemu a on Vaše služby využije, tak klient má xx% zľavu, alebo ďalšie malovanie za xx% zľavu. Proste niečo také aby sa to oplatilo každému. Bude to niečo na štýl *******, alebo pyramídy.

Toto je len málo z celku. Ako som povedal, rád Ti vypomôžem vypracovať nejaký ten plán úplne zadarmo nezištne a nechem proste nič za to. Bez investícií to ale nepôjde. Napíš ešte kedtak niečo o svojom podnikaní a som si istý, že ti poradia aj ostatní poradaci
boure
15.12.09,19:25
Nechcem kazit vecer ale tá stránka je zláááááááááá.
domenico.office
15.12.09,19:50
Zmazal som svoje príspevky, neboli riešením pre zadávateľa!
boure
15.12.09,19:53
Asi takto vyzerá moderný web: http://itsuite.it.brighton.ac.uk/mv11/webdesign/Sculptures/index.html , ale nie je podmienka, aby tvoj web vyzeral takto. Dôležitý je princíp. Je to len template, takže odkazy sú nefunkčné.

V ktorom roku bol vyrobeny???
boure
15.12.09,20:03
No kamo lepsi nelepsi,len som sa pytal, lebo ako moderny web mi to nepripada...i ked je to tisic krat lepsie nez web spominany
boure
15.12.09,20:18
No nechcem robit reklamu,popros uja googla nech ti najde "x-grafik",napriklad. Ked uz sa teda jedna viac menej o grafiku
Zacharias
15.12.09,20:42
Zdravím vás, ďakujem za úprimnosť, o zmene stránky uvažujem už skôr, je dobre ak to hodnotia ľudia, ktorý sa vyznajú. Aj mne sa už zdala veľmi neprehľadná a veľa vecí potrebujem skorigovať.
Túto "pauzu" chcem hlavne využiť na očistu viacerých nedostatkou, aj keď možno to nebude finančne priaznivé obdobie, ale dúfam, že sa to stonásobne vráti vo viacerých oblastiach.
Rovnako si myslím, že by mi pomohlo to konzultovať, preto som veľmi rada vašim názorom- teda kritikám prevažne, nuž, ale aj tak dobre......
Na druhej strane, sú veci, ktoré by som nerada riešila takýmto spôsobom, ale skôr cez osobný e-mail, ak Dantess nebude proti.

Som si asi zavarila viac, lebo ak toto uvidí potenciálny klient, tak sa môžem rovno odpraviť.

A to som si ešte myslela, že som talentovaný výtvarník.....

Nuž, keď vstať a vyhrabať sa z popola, tak rovno z riadneho smetiska.........
Dáša_
15.12.09,21:00
Zdravím vás, ďakujem za úprimnosť, o zmene stránky uvažujem už skôr, je dobre ak to hodnotia ľudia, ktorý sa vyznajú. Aj mne sa už zdala veľmi neprehľadná a veľa vecí potrebujem skorigovať.
Túto "pauzu" chcem hlavne využiť na očistu viacerých nedostatkou, aj keď možno to nebude finančne priaznivé obdobie, ale dúfam, že sa to stonásobne vráti vo viacerých oblastiach.
Rovnako si myslím, že by mi pomohlo to konzultovať, preto som veľmi rada vašim názorom- teda kritikám prevažne, nuž, ale aj tak dobre......
Na druhej strane, sú veci, ktoré by som nerada riešila takýmto spôsobom, ale skôr cez osobný e-mail, ak Dantess nebude proti.

Som si asi zavarila viac, lebo ak toto uvidí potenciálny klient, tak sa môžem rovno odpraviť.

A to som si ešte myslela, že som talentovaný výtvarník.....

Nuž, keď vstať a vyhrabať sa z popola, tak rovno z riadneho smetiska.........

Teda, mazaním príspevkov sa téma stáva trochu neprehľadná, ale ak je tvoja stránka to, čo som našla, tak mňa osobne odrádza prvá stránka - teda obrázok, aby som išla ďalej. Je to možno umelecké, ale nie je to príjemné - a na celé sa potom pozerám s tým pocitom. pôsobí to na mňa, ako keby z tej ruky tiekla krv.
Doma sa mám cítiť príjemne - čiže ke´d hľadám niečo, čo si dať domov, tak už by som sa ďalej nepozerala.
Dantess
15.12.09,21:10
Zdravím vás, ďakujem za úprimnosť, o zmene stránky uvažujem už skôr, je dobre ak to hodnotia ľudia, ktorý sa vyznajú. Aj mne sa už zdala veľmi neprehľadná a veľa vecí potrebujem skorigovať.
Túto "pauzu" chcem hlavne využiť na očistu viacerých nedostatkou, aj keď možno to nebude finančne priaznivé obdobie, ale dúfam, že sa to stonásobne vráti vo viacerých oblastiach.
Rovnako si myslím, že by mi pomohlo to konzultovať, preto som veľmi rada vašim názorom- teda kritikám prevažne, nuž, ale aj tak dobre......
Na druhej strane, sú veci, ktoré by som nerada riešila takýmto spôsobom, ale skôr cez osobný e-mail, ak Dantess nebude proti.

Som si asi zavarila viac, lebo ak toto uvidí potenciálny klient, tak sa môžem rovno odpraviť.

A to som si ešte myslela, že som talentovaný výtvarník.....

Nuž, keď vstať a vyhrabať sa z popola, tak rovno z riadneho smetiska.........
Odradíš klientov ? Prečo by si odrádzala ? Keď uvidia túto tému a prečítajú si ju, dojde im, že chceš skvalitnit svoje služby a byť lepšia a lepšia. Nemáš sa za čo hanbiť, nikto sa nenarodil už ako hotový podnikateľ. Aj ja som na začiatku založil na porade veľa tém či je moj web dobrý, aký názov salónu a podobné banality. Človek sa učí podnikať a je jedno či má 20 alebo 50.
Inak súhlasím s Dášou čo písala k tomu webu. Mne to príde ako nejaké hororové, alebo strašidelné. Proste stránka nepôsobí harmonicky čo by určite mala.
aviator
16.12.09,05:36
Dosť sa tu diskutuje o webstránke, ale myslím si, že Zacharias by mala spraviť aj ďalšie kroky, hlavne tie, čo nie sú drahé.
Napríklad som presvedčený, že dosť ľudí ani nenapadne dať si takto skrášliť bývanie. Môže im to navrhnúť ich architekt. Bolo dobré, aby sa títo o tebe dozvedeli. Potom bude dôležitý aj ten web, musí vyzerať tak, aby tam mohol architekt poslať zákazníka. Architektom by som ponúkol províziu, motivácia je dôležitá.
Tiež by som zistil, čo by stálo vystaviť svoje diela v interiérovom štúdiu, možno to nebude drahé a bude sa dať dohodnúť na % z objednaných diel.
Zacharias, daj po čase prosím vedieť, čo ti fungovalo a čo nie.
Veľmi držím palce.
hanelie
16.12.09,06:39
môj prvý dojem zo stránky - krvácajúca ruka a to je veľmi negátívne - ale samozrejme všetko ide napraviť - určite by som prerobila dizajn stránky - ľudia chcú pozitívum -
a veľmi dobrý nápad je nadviazať spoluprácu s bytovými dizajnérmi -
Zacharias
16.12.09,14:08
Zdravím vás,

ďakujem za všetky názory, veľmi si to cením a myslím, že to bude pre mňa určite nápomocné. S názormi na web som sa stretla u svojich známych s tým, že sa im to páči, avšak, ja osobne po čase, som zdieľala podobný pocit, aký máte z tej stránky. Proste som ju chcela zmeniť, hoci tá stránka nie je veľmi stará, postupne som si už aj pripravovala zmeny. Stretla som sa však aj s znázorom, že pôsobí depresívne.
Čo sa spolupráce s architek.štúdiami týka, tak oslovila som aj architektov,
ako spomenul AVIATOR, ukazuje sa istá nádej, takže to nechcem zarieknuť.

Rozmýšľala som taktiež, umiestniť svoje diela, ale napr. do nábytkových štúdií, predajní s nábytkom, tak, aby si klient mohol takúto "stenu" ihneď zakúpiť, vziať domov, kde by sa mu len nainštalovala na stenu.
Rovnako zvažujem urobiť aj nejakú výstavu, či už prezentačnú, alebo aj predajnú, prác, stien/ mám nové práce, ktoré ešte nemám na web stránke/napr. v designfactory- tam, akurát pripravujem materiáli, ktoré im chcem preposlať-nuž,prvotne najprv prepracujem stránku:-).

Nápady, našťastie, nejaké mám, avšak, možno to poznáte niektorý z vás, keď podnikáte, tak robíte kopec inej práce, než tú tvorivú a preto aj v poslednom období mám pocit, že stagnujem. Preto asi tá prestávka na utriedenie záležitostí by mi asi najviac pomohla.
Mala som napr. klientku, ktorej som robila inter.dizajn, venovala som sa jej naozaj dôkladne, dokonca raz prišla s tým, že aby som jej dala ešte jednu vizitku pre jej kozmetičku, pretože jej o mne vravela, aké mám dobré nápady. Avšak, naletela som jej na dobré slovo,/pretože mi ju dohodila známa/ dodnes neuhradila časť za moje služby, nezaplatila ani daný byt, na ktorom som stihla urobiť v spolupráci s elektikármi návrh umiestnenia svietidiel, koľkokrát mali na mňa nervy:-), keď som to chcela, aby to bolo naozaj detailne a dobre spravené.....To potom, je aj človeku ľúto, ale aspoň sa poučí.
No chcem tým povedať, že človek, ak si nemôže dovoliť zamestnať ľudí a má toho naozaj veľa, môže ho postretnúť pocit vyhorenosti a ak sa pridajú aj takéto nemilé udalosti dvakrát tak.


Nieviem, však, či je to naozaj nedostatočnou reklamou, alebo práve tou stránkou, či nejakou mojou chybou, ktorú robím v niečom, čo som nepostrehla, alebo práve tým, že daný produkt je momentálne pre ľudí neprijateľný......

Viem, že som urobila kopec chýb. Ale viete, čo, ten rok, by som aj tak za nič nevymenila, lebo myslím si, že ma najviac naučil, hoci to momentálne nie je až tak vidieť, ale dúfam, že raz bude....
Danila
16.12.09,14:41
Milá Zacharias, dobre sa to číta, čo píšeš. Ale deľba práce je dôležitý moment Tvojho napredovania. Platila, platí a bude platiť. Ty buď tá tvorčia a priber jedného vykonného. Volá sa to - holka pro všechno. Ve dvou se to lépe táhne....:);)
Zacharias
16.12.09,15:14
Nuž, dobre, že sme to načali.
Napadalo ma istý čas nájsť si extérneho kultúrneho manažéra, ktorý by dohadoval zákazky, alebo napr. kupcov pre obrazy,samozrejme peniaz, províziu, by dostal po realizovaní zákazky. Lenže vôbec som si nevedela predstaviť ako by to mohlo fungovať v realite.
Je niečo takéto možné a reálne? Podpisuje sa potom nejaká vzájomná dohoda? Ako sa riešia napr, náklady- cestovné, strava?

Ak viete, alebo máte nejaké skúsenosti aj s touto témou, budem rada vašej poradenskej účasti....

Ďakujem pekne.
Danila
16.12.09,20:13
Nuž, dobre, že sme to načali.
Napadalo ma istý čas nájsť si extérneho kultúrneho manažéra, ktorý by dohadoval zákazky, alebo napr. kupcov pre obrazy,samozrejme peniaz, províziu, by dostal po realizovaní zákazky. Lenže vôbec som si nevedela predstaviť ako by to mohlo fungovať v realite.
Je niečo takéto možné a reálne? Podpisuje sa potom nejaká vzájomná dohoda? Ako sa riešia napr, náklady- cestovné, strava?

Ak viete, alebo máte nejaké skúsenosti aj s touto témou, budem rada vašej poradenskej účasti....

Ďakujem pekne.:):):) Ten kultúrny manager je taký celkom obyčajný skoro obchodný zástupca.:D Vidím, že čas je Tvoj nepriateľ, lebo na Porade kto hľadá nájde. Aj niekoľkorát zadupľované.:)
hnedoočka
16.12.09,20:18
mimotemy až som sa zľakla, že je to ďalšia Stanislavova téma o kremácii!:eek::eek::D
buchač
16.12.09,20:37
Zdravím vás,

veľmi by som bol rád, ak by ste mi vedeli poradiť akým spôsobom nájsť a vzbudiť záujem klientov o služby, produkt.
Zaoberám sa maľbou stien do interiérov, využívaním netradičných techník, abstrakcíí, vytváraním obrazov.
Fakt sú netradičné ....
Ja osobne skôr inklinujem ku klasike , starožitnostiam ...ale toto ma teda fakt zaujalo ...
Hlavne ten súbor malieb s jednou a tou istou postavou , žena - blondína v bielom ....
Mám samozrejme stránku, aj som si získal klientov za rok pôsobenia, ale vždy to padlo na tom, že ak sa niečo aj začalo realizovať, potom už klienti z toho vycúvali, lebo nemali peniaze-ako tvrdili-pritom moje ceny neboli vôbec prehnané. Prestávam tomu rozumieť a trápim sa, či nerobím čosi zlé.......Vystupovanie mám na úrovni, som profesionál, vo svoju prácu a produkty verím, ale neviem, čím to je.
Podnikám však na východnom Slovensku, kde je najvyššia nezamestnanosť, tak si to vysvetľujem aj tak.
Trochu doplním ....je to dané aj určitou dávkou konzervativizmu , jednoduchosti a aj , hm , poviem zaostalosti ?....
Avšak, myslím si, že moje produkty sa viac hodia pre solventnejších klientov, ktorý si takéto maľby môžu dať do svojich domov,
Jedine do domov , víl a podobne ...neviem si totiž predstaviť poniektoré z uvedených diel v bežnej klietke králikového typu ...
hoci chcel by som presvedčiť aj "obyčajných" ľudí, že takéto výmaľby sú vhodné aj do bytov, ktoré dodajú priestoru iný charakter, hĺbku....
Podnikám rok, ale momentálne som v takej situácii, kedy musím opustiť aj ateliér, lebo nezvládam situáciu...a to ma hrozne zarmucuje.Mám rozpracovanú zákazku, ktorá ma ako-tak ešte drží, ale rád by som vedel, kde robím chybu a ako z toho von, nechcem to vzdať. Neviem, ako opäť začať od nuly.
Nechcem sa utešovať tým, že je kríza a ľudia nemajú peniaze atď.
Ani sa nemôžeš , ber ako holý fakt ....
Viem, že podľa tohto sa to veľmi vyhodnotiť nedá, ale budem rád každému názoru, ako získať klientelu, ako si urobiť meno, ako presvedčiť ľudí, že aj produkt, či služba, ktorú ponúkam, hoci to nie je chlieb, ktorý potrebuje človek každý deň k životu, ale druh umenia, ktorý človeka ovplyvňuje a je preň dôležitý.

Vopred vďaka za príspevky.

Predo mnou príspevky hodnotili viac menej webovú stránku ...tomu nejak nerozumiem , neriešim ...
Ale obrazy a ostatné diela hej , tie sa mi páčia ....majú niečo do seba ...šmrnc , tajomnosť , víziu , nadčasovosť .....
jaja99
16.12.09,21:15
Diela sú osobité, aj keď možno príliš dramatické. Mám rada figurálne akty, tieto tvoje sú dosť depresívne. Skús ponúknuť niečo na vyváženie.
Stanislav 1975
16.12.09,21:19
Diela sú osobité, aj keď možno príliš dramatické. Mám rada figurálne akty, tieto tvoje sú dosť depresívne. Skús ponúknuť niečo na vyváženie.

To sú aké tie FiGURÁLNE akty? Akty viem čo sú, ale figurálne-neviem aké sú...:):confused:
P.S.- ja mám rád Gaugina...;)


http://www.artthrob.co.za/01oct/images/gaugin01a.jpg
Stanislav 1975
16.12.09,21:21
mimotemy až som sa zľakla, že je to ďalšia Stanislavova téma o kremácii!:eek::eek::D

Tento rok už určite žiadnu tému nepridám, aj tak sa ti nič nepáči a len nadávaš na mňa...;):mad::cool::mee::eek:
Danila
17.12.09,08:36
Tento rok už určite žiadnu tému nepridám, aj tak sa ti nič nepáči a len nadávaš na mňa...;):mad::cool::mee::eek:Nem baj Stanko, nie je popol ako popol... a možno ani hnedoočka nie je hnedooká.....:);)
Dantess
17.12.09,09:43
http://www.malovaniestien.sk/ nejak takto by som si predstavoval modernú web stránku o malovaní na setny.

Zacharias. Cez sviatky budem doma a budem amt čas, tak ti vypracujem nejaky jednoduchy plan a pošlem ti to potom. Nečakaj zazraky nemam VS na marketing a podobné veci, ale reálne podnikám a tak viem možno aj viac poradiť, než predražení odborníci
hnedoočka
17.12.09,09:46
Tento rok už určite žiadnu tému nepridám, aj tak sa ti nič nepáči a len nadávaš na mňa...;):mad::cool::mee::eek:

ááále Stanko , ja kritizovať ? a teba?:eek:
určite si ma s niekým pletieš....ako poslednýkrát s Evkou....:D:D:D

a teraz zakry oči manželke - veď ja ťa mám rada!!! / myslím ako priateľa/;)
hnedoočka
17.12.09,09:48
Nem baj Stanko, nie je popol ako popol... a možno ani hnedoočka nie je hnedooká.....:);)

mimotemy máš pravdu, keď sa poriadne pozriem do zrkadla, je tam aj čosi zelené....:D:D ale tak zblízka sa mi už dávno nikto nepozeral do očí, takže blafujem...:D:D:D;)
Zacharias
17.12.09,12:45
Ďakujem veľmi pekne za príspevky a názory, všetky si cením a beriem do vážnej úvahy.

Dantess, budem tomu naozaj vďačná.
Vopred ďakujem, potom sa teda ozvi.

Želám príjemný deň.
Aankaa
17.12.09,12:54
1,Každopádne urobiť novú webovú prezentáciu, veselú, nápaditú.... dá sa to aj za pomoci šablón, nie je to vôbec drahé a keď použiješ vhodné slová, budeš vo vyhľadávačoch na začiatkoch....
2, Poslať svoju prezentáciu, ponuku rôznym firmám s dizajnérskym zameraním, osloviť firmy dávajúce domčeky na kľúč.....
3, Nemať prehnane vysoké ceny, aj keď sa podľa teba jedná o tzv. umelecké dielo - trošku to poľudštiť
Stanislav 1975
17.12.09,15:23
ááále Stanko , ja kritizovať ? a teba?:eek:
určite si ma s niekým pletieš....ako poslednýkrát s Evkou....:D:D:D

a teraz zakry oči manželke - veď ja ťa mám rada!!! / myslím ako priateľa/;)

;):)
samozrejme,že som žartoval...:o
Generalissimus
17.12.09,19:10
Ahoj, mám kamaráta čo priamo robí interiérové a exteriérové veľké maľby na steny, zákazky má hlavne v rakúsku ale aj na slovensku.

Veľký rozdiel medzi ním a tebou vidím v tom, že on maľuje príjemné veci ako srnky, na záchode má steny namaľované ako zelenú lúku a v ďiaľke zvieratká, detská izba obláčiky slniečko, rôzne kvety proste pozitívne pekné veci a roboty má dosť hlavne čo sa týka toho detského segmentu (izby, škôlky...) :)
Vie kresliť aj to čo ty ale len na požiadanie, ževraj to chce málokto...

Ale tá krvavá ruka aj mňa veru odradila hneď na začiatku stránky a tie ostatné veci taktiež, veľmi negatívne pôsobiace:(
Dáša_
17.12.09,19:57
Ahoj, mám kamaráta čo priamo robí interiérové a exteriérové veľké maľby na steny, zákazky má hlavne v rakúsku ale aj na slovensku.

Veľký rozdiel medzi ním a tebou vidím v tom, že on maľuje príjemné veci ako srnky, na záchode má steny namaľované ako zelenú lúku a v ďiaľke zvieratká, detská izba obláčiky slniečko, rôzne kvety proste pozitívne pekné veci a roboty má dosť hlavne čo sa týka toho detského segmentu (izby, škôlky...) :)
Vie kresliť aj to čo ty ale len na požiadanie, ževraj to chce málokto...

Ale tá krvavá ruka aj mňa veru odradila hneď na začiatku stránky a tie ostatné veci taktiež, veľmi negatívne pôsobiace:(

A sme doma stará mama: buď budeš robiť ľúbivé a žiadané veci, t.j. srnky, obláčiky... a zákazníkov bude habadej.
Alebo budeš tvoriť umelecké veci (t.j. tak trochu dramatické a depresívne) a uznania sa dočkáš až to cca 50 rokoch, keď ti to už môže byť jedno

Alebo nájdeš medzi tým nejaký neľahký kompromis, keď sa aj budeš páčiť aj tvoje umelecké cítenie nebude kričať alebo sa krčiť niekde v kúte.

Držím palce, aby sa ti to podarilo.
luigi72
17.12.09,20:11
Ziadny umelec to nema lahke, ale ked zo svojej prace chce vyzit, nutne je spravit kompromis a malovat aj tie ziadane veci. Mozno si bude myslet, ze to degraduje jej nadanie, profesionalitu a umeleckost, ale nemoze ist hlavou proti muru.
Ludia si radi pozru tie fantasticke umelecke diela na vernisazoch, podiskutuju o nich, ale vo svojom domove chcu mat prijemnu atmosferu, chcu sa citit prijemne, chcu citit teplo domova a prave preto nechcu mat ziadne frustrujuce obrazy, malby na stenach.
Zacharias
17.12.09,21:43
A sme doma stará mama: buď budeš robiť ľúbivé a žiadané veci, t.j. srnky, obláčiky... a zákazníkov bude habadej.
Alebo budeš tvoriť umelecké veci (t.j. tak trochu dramatické a depresívne) a uznania sa dočkáš až to cca 50 rokoch, keď ti to už môže byť jedno

Alebo nájdeš medzi tým nejaký neľahký kompromis, keď sa aj budeš páčiť aj tvoje umelecké cítenie nebude kričať alebo sa krčiť niekde v kúte.

Držím palce, aby sa ti to podarilo.


Ďakujem Dáša, veľmi trefne si to napísala.
Je pravda, že také ľúbivé veci ako slniečka, obláčky atď. , nikdy robiť mojim zámerom nebolo a ani mi to veľmi nejde, hoci kreslila som aj detské veci, tie však, s radosťou prenechám iným, ktorý to vedia robiť lepšie ako ja a pre ľudí, ktorý to uvítajú.

Myslím si, že ľudia sú troška taký povrchný-nechcem tým nikoho urážať, nemyslím to v zlom. Tmavá atmosféra, či farba, nemusí hneď predstavovať depresiu, ale hĺbku (ako v obraze, tak i v interiéri), stekavá červeň, nemusí predstavovať krv, ale pulz života, veď napr. aj noc je tmavá, pokiaľ v nej nevidíme hviezdy a Mesiac by bez tmavej noci nikdy nádherne nežiaril, aj ženské lono je temné a koľko krásy,ale i bolesti sa vňom skrýva, napr. ľudia, ktorý sú typickými kozorožcami sa budú cítiť práve príjemne v tmavom prostredí, v ktorom môžu hĺbať....Teraz robím jednu tmavú maľbu pre klietku, no niekto v tom vidí len čiernu farbu, a niekto hĺbku mora, ktorá tam naozaj je, len to treba chcieť a vedieť či naučiť sa "čítať".....
Podľa mňa ide o to, ako sa človek na to díva a kam chce dovidieť.

Nechcem tým obhajovať nejaké temné a tmavé teórie, to vôbec nie, ja sama milujem farbu lesknúceho sa piesku v žiare teplého Slnka.

Pokúsim sa, rozšíriť a oživiť ponuku a možno aj mne z tejto noci,
vzíde krásny deň.

Dobrú noc
:)
klaun
18.12.09,06:43
Ahoj Zacharias. Nezvyknem sa zapájať do diskusií a riešiť problémy iných ľudí - nie, že by som bol egocentrik - ale len preto, že sa mi tvrdo v živote potvrdilo porekadlo "nepomáhaj druhým proti ich vôli !" Na túto Tvoju komunikáciu ma upozornila moja kámoška, ktorej aj patrí tento "nick".

Možno zasa dostanem "po hube", ale risknem to, pretože som umelec celou osobnosťou i dušou, a ako taký cítim vysokú empatiu voči všetkým umelcom. V podstate 20 rokov je umenie i nástrojom môjho príjmu. Vyučoval som dokonca na umeleckej škole a Tebe teraz napíšem to, čo som vštepoval svojim žiakom.

Umenie je u jedinca dôkaz vyššej úrovne vnímania a cítenia, a dôkaz vyšších emócií. Tí, ktorí sú umelcami v hĺbke svojej osobnosti (nie len atrapami, čo umenie pokladajú za prejav toho, že patria do vyššej spoločnosti) sa obklopujú krásnymi predmetmi, v ktorých vidia rôzne veci - ako symboliku, podobnosť, personifikáciu a tak podobne. To je O.K.

A teraz sa na to pozri takto - aký obraz by si si bol ochotný zavesiť doma na stenu, akú hudbu počúvať, čo si obliecť, atď - a čo za žiadnych okolností nie?! Presne z tohoto je odvodené veľké tajomstvo, ktoré bohužiaľ mnoho umelcov nepochopí celý život, a to ich ničí roky a roky. Ja Ti (a všetkým, ktorí budú čítať tento príspevok) toto tajomstvo prezradím.

UMENIE JE AKO VŠETKO OSTATNÉ, LEN O PONUKE A DOPYTE. V podstate ako každý iný "biznis". Čo je umelec schopný vyprodukovať - a či to niekoho zaujme. KAŽDÝ kto sa rozhodne vstúpiť na vratkú pôdu umenia musí počítať s jednou pravdou: To, čo vytvorím môže byť prijaté ale rovnako aj odmietnuté !!!!!!!!!!!!!!!!!

Jasné, prijaté a vysoko cenené môžu totálne hovadiny - na druhej strane zasa odmietané tie najušľachtilejšie krásy. Pozri - Picasso či Jean Mireau, maliari ktorých obrazy sa dražia za milióny dolárov. Keby si chcel niečo predať mne, tak ti to otrepem o hlavu. Ale Šiškina zbožňujem. Jeden môj kamarát - herec má doma plno reprodukcií práve spomínaných "surealistov" a Šiškina považuje za sladkého naivistu. Inak - van Gogh zomrel v biede a nik jeho obrazy nechcel ani zadarmo - Michelangelo bol uctievaný a uznávaný už v mladom veku, dávno predtým, než stvoril najznámejšie veci.

Rozumieš ??? Jednoducho si každý musí vybrať - chce tvoriť podľa svojej predstavy - fajn, no musí počítať s tým, že to môže byť aj odmietnuté. Alebo chce tvoriť to, čo je žiadané - fajn, určite sa mu bude dobre dariť, ale možno ho to bude veľmi trápiť. Taký Dodo Dubán - skladateľ a spevák - toho, to zničilo. Chcel písať hudbu a interpretovať ju ľuďom. A ľudí jeho hudba neoslovila. Až to raz nezvládol a skočil.

Dôležitý je tu aj jeden fakt - nesmieme pohŕdať tými, ktorým sa naše umenie nepáči - pretože ani nám sa nie všetko páči. Platí to, čo píšem na začiatku - každý si vezme to čo ho osloví. Takže, tak ako ja a všetci z našej "branže" stojíš aj Ty pred rozhodnutím - buď budeš Tvoriť to, čo chceš tvoriť a snažiť sa to predať. Môžeš sa stať Michelangelom, ale aj van Goghom. Alebo môžeš plniť žiadosti ľudí a budeš dobre na tom finančne - ale môžeš byť aj ako "Jára Cimrman" - neuznaný génius. Ja osobne Ti poradím toto. Na zabezpečenie svojich životných potrieb maľuj ľuďom to, čo od Teba žiadajú. Vo voľnom čase maľuj svoje predstavy. Hlavne - nech ťa to nezničí !!! S pozdravom Jano Fiľa
aviator
18.12.09,07:23
Srnky, to znie dosť hrozne, ale aj záhradných trpaslíkov za peniaze niekto vyrobí a deti z nich majú radosť.
Michelangelo je zaujímavý príklad, Dávid, Mojžiš a Pieta sú krásne diela, ale Sixtínska kaplnka z nafúknutými postavami, vznášajúcimi sa na obláčikoch je skoro ako tie srnky :-)
Zacharias
18.12.09,13:23
Srdečne ďakujem pán Fiľa, vážim si Váš príspevok a rady do umeleckého života, ktoré sú častokrát na nezaplatenie. Máte v mnohom pravdu.
Želám Vám všetko dobré.



Ahoj Zacharias. Nezvyknem sa zapájať do diskusií a riešiť problémy iných ľudí - nie, že by som bol egocentrik - ale len preto, že sa mi tvrdo v živote potvrdilo porekadlo "nepomáhaj druhým proti ich vôli !" Na túto Tvoju komunikáciu ma upozornila moja kámoška, ktorej aj patrí tento "nick".

Možno zasa dostanem "po hube", ale risknem to, pretože som umelec celou osobnosťou i dušou, a ako taký cítim vysokú empatiu voči všetkým umelcom. V podstate 20 rokov je umenie i nástrojom môjho príjmu. Vyučoval som dokonca na umeleckej škole a Tebe teraz napíšem to, čo som vštepoval svojim žiakom.

Umenie je u jedinca dôkaz vyššej úrovne vnímania a cítenia, a dôkaz vyšších emócií. Tí, ktorí sú umelcami v hĺbke svojej osobnosti (nie len atrapami, čo umenie pokladajú za prejav toho, že patria do vyššej spoločnosti) sa obklopujú krásnymi predmetmi, v ktorých vidia rôzne veci - ako symboliku, podobnosť, personifikáciu a tak podobne. To je O.K.

A teraz sa na to pozri takto - aký obraz by si si bol ochotný zavesiť doma na stenu, akú hudbu počúvať, čo si obliecť, atď - a čo za žiadnych okolností nie?! Presne z tohoto je odvodené veľké tajomstvo, ktoré bohužiaľ mnoho umelcov nepochopí celý život, a to ich ničí roky a roky. Ja Ti (a všetkým, ktorí budú čítať tento príspevok) toto tajomstvo prezradím.

UMENIE JE AKO VŠETKO OSTATNÉ, LEN O PONUKE A DOPYTE. V podstate ako každý iný "biznis". Čo je umelec schopný vyprodukovať - a či to niekoho zaujme. KAŽDÝ kto sa rozhodne vstúpiť na vratkú pôdu umenia musí počítať s jednou pravdou: To, čo vytvorím môže byť prijaté ale rovnako aj odmietnuté !!!!!!!!!!!!!!!!!

Jasné, prijaté a vysoko cenené môžu totálne hovadiny - na druhej strane zasa odmietané tie najušľachtilejšie krásy. Pozri - Picasso či Jean Mireau, maliari ktorých obrazy sa dražia za milióny dolárov. Keby si chcel niečo predať mne, tak ti to otrepem o hlavu. Ale Šiškina zbožňujem. Jeden môj kamarát - herec má doma plno reprodukcií práve spomínaných "surealistov" a Šiškina považuje za sladkého naivistu. Inak - van Gogh zomrel v biede a nik jeho obrazy nechcel ani zadarmo - Michelangelo bol uctievaný a uznávaný už v mladom veku, dávno predtým, než stvoril najznámejšie veci.

Rozumieš ??? Jednoducho si každý musí vybrať - chce tvoriť podľa svojej predstavy - fajn, no musí počítať s tým, že to môže byť aj odmietnuté. Alebo chce tvoriť to, čo je žiadané - fajn, určite sa mu bude dobre dariť, ale možno ho to bude veľmi trápiť. Taký Dodo Dubán - skladateľ a spevák - toho, to zničilo. Chcel písať hudbu a interpretovať ju ľuďom. A ľudí jeho hudba neoslovila. Až to raz nezvládol a skočil.

Dôležitý je tu aj jeden fakt - nesmieme pohŕdať tými, ktorým sa naše umenie nepáči - pretože ani nám sa nie všetko páči. Platí to, čo píšem na začiatku - každý si vezme to čo ho osloví. Takže, tak ako ja a všetci z našej "branže" stojíš aj Ty pred rozhodnutím - buď budeš Tvoriť to, čo chceš tvoriť a snažiť sa to predať. Môžeš sa stať Michelangelom, ale aj van Goghom. Alebo môžeš plniť žiadosti ľudí a budeš dobre na tom finančne - ale môžeš byť aj ako "Jára Cimrman" - neuznaný génius. Ja osobne Ti poradím toto. Na zabezpečenie svojich životných potrieb maľuj ľuďom to, čo od Teba žiadajú. Vo voľnom čase maľuj svoje predstavy. Hlavne - nech ťa to nezničí !!! S pozdravom Jano Fiľa
LosFakos
20.12.09,23:19
Kriza nekriza, niektory ludia maju prachov ze nevedia co s nimi. Potrebujes cielenu reklamu. Skusil by som spravit reklamny prospekt aj s ukazkami prac. Potom si najst "prachatu" stvrt a pekne do schranky. Pripadne hocikde parkovisko a za stierace drahsich aut.
profesional
10.01.10,11:27
Pisal si, ze viaceri klienti po nejakom case odskocili. Myslim si, ze toto nie je problem marketingu. Ale problem toho ze si to nemal proste spravne zazmluvnene. Vies, ked ide o nieco co trva dlhsie, ako napr. taka tvoja vymalba, tak klient ma moznost rozmyslat. A ak nemas spravne uzavretu zmluvu, akonahle najde nieco o com bude mat pocit ze by dal peniaze radsej tam, tak ta posle kade lahsie a da ich do niecoho ineho. Problem je teda v tom, ze nemas poriadne urobenu zmluvu o dielo a oni teda nemaju vobec ziadny pocit ze maju voci tebe iste zavazky.