yoyo74
15.12.09,16:18
Hľadám spoločníka pre investovanie a spoločné podnikanie v oblasti realitnej činnosti a výstavby. Skúsenosti s realitami a nehnuteľnosťami mám, 3 roky mám RK, postavil som zopár domov a predal.
Chcem kúpiť frenčízu zahraničnej realitnej spoločnosti (realitnej siete), ale táto činnosť si vyžaduje viac ľudí a asi aj nápadov, pokiaľ sa chce človek presadiť.
Ak má niekto podobné ambície, alebo to zaujalo, prosím kontaktujte ma spravou.... Možno nemusí mať na začiatok ani dosť financií, stačí odhodlanie a dobrý nápad, obchodný duch atď :))
dakujem
profesional
15.12.09,19:34
Ak mas skusenosti, nemas dovod kupovat zahranicnu franchizu. Pravdu povediac, nemyslim si ze by bol velky problem dokazat to iste ako zacinajuci franchizant a to bez toho aby clovek daval za to desiatky tisic Eur.
luigi72
15.12.09,19:43
Franchize na druhej strane doda dobre zvucne meno podnikaniu a nepotrebujes ziadne napady - dostanes celu ich koncepciu.
yoyo74
18.12.09,12:05
Ano dostanes koncepciu a nejde ani o take peniaze ako bolo spominane desiatky tisic euro ...
profesional
22.12.09,20:01
Heh, si myslis ze to nebude stat desiatky tisic Euro? Zavolaj si tam a uvidis. Oni sa o drobnych nebavia. Problem je, ze koncepcia ktoru dokazes uz nie je trhovo jedinecna a preto si myslim ze bude viest len ku konkurencnemu boju bez sance na vitazstvo. Nevytvoris si totiz vlastny produkt, vlastny trh. Franchiza je fajn, ak ten kto franchizu poskytuje sa snazi koncept pravidelne modifikovat tak, aby nebol zhodny s konceptami konkurencie. Ale to nie je tento pripad. Teda jedina sanca odlisenia je cena. A poviem ti, dostat sa do cenovej vojny znamena znizovat marze a tym padom pri prvej vacsej krize nebudes mat ani na slanu vodu.
rickman
23.12.09,09:36
Suhlasim s tym, ze licencia su v tomto pripade len vyhodene peniaze, ktore by si mohol pouzit lepsie. Problemom dnesnych realitiek je podla mna v tom, ze maju absolutne neschopnych maklerov a ze su lenive. Makler musi byt obchodnik telom aj dusou, takych ludi je ozaj malo - ale najdu sa taki, len treba hladat (a je jedno, co doteraz predavali). A dalsou vecou su realitky ako take, ich zmluvy typu vy dvaja sa dohodnite a nam dajte proviziu...
profesional
23.12.09,11:49
Mas pravdu. Ale hlavny problem je v tom, ze vsetky realitky robia biznis rovnako. Nie su v podstate nicim vynimocne ani odlisene.
yoyo74
23.12.09,15:39
Licencia proste nestoji desiatky tisic eur, nepisem len tak, ze by som chcel alebo ze by som .... ja s nimi komunikujem, navstevujem ich pobocky, chodim na seminare a dostal som cenovu ponuku. Ta licencia sa da kpupit ak by si sa poriadne nastval aj 1 euro, resp stovky eur... mozno to znie na smiech, ale staci mat dalsi plan, oni neziju len z predajov licencii, ale aj z pravidelnych poplatkov, mam presny prehlad kolko co stoji, ja nad tym nedumam prudko teoreticky ako by sa zdalo. Teoretizmy su tu na porade dost caste :)
Co sa tyka prace realitiek, tak ano, treba aby pracovali inak, ale zaklad prace realitiek je jasny, ten sa nezmeni a realitiek v BA je asi 1500, velmi tazko sa tu odlisis, je to dzungla... a teda dost tazke. A najst dobreho maklera este tazsie, obchodnici ako pises telom aj dusou nerobia maklerov. Alebo robia, ale na seba... :)))
pekne vánoce
mona091
23.12.09,16:23
Licencia proste nestoji desiatky tisic eur, nepisem len tak, ze by som chcel alebo ze by som .... ja s nimi komunikujem, navstevujem ich pobocky, chodim na seminare a dostal som cenovu ponuku. Ta licencia sa da kpupit ak by si sa poriadne nastval aj 1 euro, resp stovky eur... mozno to znie na smiech, ale staci mat dalsi plan, oni neziju len z predajov licencii, ale aj z pravidelnych poplatkov, mam presny prehlad kolko co stoji, ja nad tym nedumam prudko teoreticky ako by sa zdalo. Teoretizmy su tu na porade dost caste :)
Co sa tyka prace realitiek, tak ano, treba aby pracovali inak, ale zaklad prace realitiek je jasny, ten sa nezmeni a realitiek v BA je asi 1500, velmi tazko sa tu odlisis, je to dzungla... a teda dost tazke. A najst dobreho maklera este tazsie, obchodnici ako pises telom aj dusou nerobia maklerov. Alebo robia, ale na seba... :)))
pekne vánoce

ak mas skusenosti, nepotrebujes v tejto oblasti franchis. Naco Ti bude?

U nas na trhu je len niekolko mien fungujucich pod franchisou, tieto znacky su uz znegovane, predavaju tuto znacku tak, ze zadaju si na Profesiu a i. poziadavku, za hladaju riaditelov (managerov RK atd.), na co sa im prihlasi kopec nezamestnanych, a potom ich namotavaju na recicky, aby pracovali pod svetoznamou znackou, ako budu mat on.line priastup ku vsetkym informaciam atd., zaklincuju to zivnostou, a dalsia RK je na svete.

Podstata obchodov RK je vsak stale ta ista: makat, hladat, sprostredkuvat, mat kontakty, byt vybornym obchodnikom, atd.,

ak nemas predpokladz na obchod ako podstatu, ziadna znacka Ti nepomoze,

naopak, ak budes vytrvaly, dosledny, ak nebudes cakat zazraky, mozes tromfnut konkurenciu, aj tu pod franchisom
yoyo74
23.12.09,17:01
ja ju nepotrebujem, len sa o nej bavime, je na zvazenie ci ano alebo nie. O tom tu diskutujeme aj ked tema bola uplne ina :)
Ja hladam, analyzujem a jednou z tem mojich analyz je frenciza, to je cele.
-----------------------------------
pokoj na dusi i na tele .....
ivka.1975
02.01.10,16:04
suhlasim
yoyo74
02.01.10,16:19
suhlasim
ivka, s cim suhlasis ? :)
fylyp
05.01.10,23:47
Realitný business ma zaujíma a láka už dlhšiu dobu. Franchizy veľkých realitných spoločností sa podľa mňa vôbec neoplatia. Podstata práce je všade tá istá, dôležité sú osobnostné predpoklady na vykonávanie práce ako už bolo skôr spomínané. Ja vidím potenciál pre interné zmeny. Podporovanie, motivovanie, rozvoj zamestnancov, lepšie podmienky (myslím skôr nefinančné), zmena hodnotenia, a iné. Toľko realitných spoločností vzniká preto, že to čo robí realitka pre svojich zamestnancov nie je nič zložité, ale zato jej zamestnanci prilievajú NEMALÉ finančné prostriedky. Skúsenejší si založia vlastnú realitnú kanceláriu a robia sami na seba. Mám v pláne rozpracovať systém zmien interných procesov v takomto type podnikania, ktorým by som chcel zaujať a prilákať zrovna ten typ ideálnych realitných maklérov, obchodníkov. Ak má niekto záujem, píšte.
yoyo74
06.01.10,09:29
Realitný business ma zaujíma a láka už dlhšiu dobu. Franchizy veľkých realitných spoločností sa podľa mňa vôbec neoplatia. Podstata práce je všade tá istá, dôležité sú osobnostné predpoklady na vykonávanie práce ako už bolo skôr spomínané. Ja vidím potenciál pre interné zmeny. Podporovanie, motivovanie, rozvoj zamestnancov, lepšie podmienky (myslím skôr nefinančné), zmena hodnotenia, a iné. Toľko realitných spoločností vzniká preto, že to čo robí realitka pre svojich zamestnancov nie je nič zložité, ale zato jej zamestnanci prilievajú NEMALÉ finančné prostriedky. Skúsenejší si založia vlastnú realitnú kanceláriu a robia sami na seba. Mám v pláne rozpracovať systém zmien interných procesov v takomto type podnikania, ktorým by som chcel zaujať a prilákať zrovna ten typ ideálnych realitných maklérov, obchodníkov. Ak má niekto záujem, píšte.
Ahoj fylyp,
znie to zaujimavo, len prenesenie do praxe je dost casto tazke. Kopa maklerov sa tvari ako makler len take ca 2 mesiace, ale mozno prave z dovodu nezaujmu zamestnavatela, resp. riaditela realitky. Nevidi castokrat perspektivu a preto odchadza a castokrat uz nie do odvetvia obchodu s nehnutelnostami.
Urcite mam zaujem sa o tom s tebou najlepsie osobne pobavit. Mozno aj rozvinut spolupracu. Vid SS.
pekny den prajem