ingaur
15.12.09,18:34
... ako riešite tento problém vy? Alebo dá sa tomu aj nejako pomôcť aby nenamŕzalo? Nebaví ma chodiť každé ráno o 10 min skôr z domu aby som auto trochu vykúrila a potom škrabala a škrabala a škrabala....:confused:
Lenka*1
15.12.09,17:43
no a nechces si ho na noc prikryt? nejakou dekou, alebo kartonom?
ingaur
15.12.09,18:11
raz som to už skúšala so starou plachtou a potom aj dekou, ale bezdomovcom bola asi veľká zima, lebo ráno po plachte (deke) ani chýru ani slychu...pred panelákom to neustrážiš...
Halli
15.12.09,18:20
ja používam toto, nastriekam , chvíľku počkám a ľad je fuč...zatiaľ stačí, uvidíme ako si poradí s hrubšou vrstvou ;)


Sheron Rozmrazovač okien
ingaur
15.12.09,18:22
ja používam toto, nastriekam , chvíľku počkám a ľad je fuč...zatiaľ stačí, uvidíme ako si poradí s hrubšou vrstvou ;)


Sheron Rozmrazovač okien

...ďakujem, zajtra kúpim a vyskúšam :)
Nokerla
15.12.09,18:41
ja pouzivam rozmrazovac v spreji ;) a plna spokojnost
Rozalka
15.12.09,18:48
:mee: ja som dnes musela škriabať aj vnútri, to potom popadalo, cez deň sa roztopilo, potom vyparilo a večer ............ znova primrznuté na vnútornej strane okna!
Jaj, kedy bude jar?!?
Julian
15.12.09,18:49
Ja som to polial teplou vodou. Efekt je vynikajúci a navyše po rozjazde sa nerosia okna zvnútra. Len neviem či to nie je príliš drastické. Na novom aute to neskúšam, ale na starom som to bežne robil a nič sa nestalo (felície nemali skla lepené ale osadené v gume).
wagner
15.12.09,18:55
Ja som to polial teplou vodou. Efekt je vynikajúci a navyše po rozjazde sa nerosia okna zvnútra. Len neviem či to nie je príliš drastické. Na novom aute to neskúšam, ale na starom som to bežne robil a nič sa nestalo (felície nemali skla lepené ale osadené v gume).
A nemôže to okno náhodou prasknúť?
Rozalka
15.12.09,18:55
No ja by som to neskúšala, hoci som bola z fyziky vždy slabá.
Ale odkedy sa mi na šporáku rozprskla jenská misa, dávam si sakra pozor na "teplé-studené"
Halli
15.12.09,18:59
A nemôže to okno náhodou prasknúť?

Skôr sa asi rozsype, ale verím, že potom už nezamrzne nikdy :D Ja ale za volantom isto :---
Julian, vieš dokedy sa chodí s džbánom na vodu...a hlavne teplú :D:D
Manual
15.12.09,19:00
... ako riešite tento problém vy? Alebo dá sa tomu aj nejako pomôcť aby nenamŕzalo? Nebaví ma chodiť každé ráno o 10 min skôr z domu aby som auto trochu vykúrila a potom škrabala a škrabala a škrabala....:confused:
Daj si namontovať nezávislé kúrenie napr. webasto a máš po probléme. Zapneš kúrenie z bytu diaľkovým ovládaním a za 15-20minút máš auto vykúrené aj z vnútra a pripravené na jazdu. Osobná skúsenosť.
Alebo sa môže naprogramovať zapnutie kúrenia na určitú hodinu... :)
ingaur
15.12.09,19:00
...vďaka za rady, ale najskôr vyskúšam tie rozmrazovače...a keď efekt nebude taký ako by som chcela, tak skúsim niečo iné... ale tej horúcej vody by som sa asi bála...
Julian
15.12.09,19:16
Skôr sa asi rozsype, ale verím, že potom už nezamrzne nikdy :D Ja ale za volantom isto :---
Julian, vieš dokedy sa chodí s džbánom na vodu...a hlavne teplú :D:D

Ja som chodil s plastovou fľašou :confused:
Škodovka 105 a felícia to zniesli x krát (samozrejme polieval som to pomaly a vtedy, keď to bolo ozaj riadne primrznuté). To boli staré technológie a cs kvalita. Vtedy ani tie skla neboli také drahé a hlavne neboli lepené.
iv@n
15.12.09,19:20
tá teplá voda nesmie byť moc teplá, skôr vlažná a nemôžete to chrstnúť rovno na sklo vychladené na mínus 20C, dá sa to použiť v takýchto časoch ked je tesne pod nulou, ale na vlastné riziko, dnes sú sklá lepené a nemajú ako dilatovať ako kedysi v gumennom tesnení.
Halli
15.12.09,19:32
Ja som chodil s plastovou fľašou :confused:

.

Však vieš...to som obrazne napísala, to ma napadlo prvé,...porekadlo...:D...ale počula som už od niekoho tento napad. Ale asi by som sa bála riskovať. Stačí jeden krát a .....:o
buchač
15.12.09,19:45
... ako riešite tento problém vy? Alebo dá sa tomu aj nejako pomôcť aby nenamŕzalo? Nebaví ma chodiť každé ráno o 10 min skôr z domu aby som auto trochu vykúrila[/B] a potom škrabala a škrabala a škrabala....:confused:

....aké auto .....


Daj si namontovať nezávislé kúrenie napr. webasto a máš po probléme. Zapneš kúrenie z bytu diaľkovým ovládaním a za 15-20minút máš auto vykúrené aj z vnútra a pripravené na jazdu. Osobná skúsenosť.
Alebo sa môže naprogramovať zapnutie kúrenia na určitú hodinu... :)

....problém je skôr toto ....;)....ovšem , ak si to môžeš dať do nákladov , hm , tak je to iná káva ...

http://www.auto-moto-pneuservis.sk/webasto_osobne.pdf
Halli
15.12.09,19:50
....aké auto .....



....problém je skôr toto ....;)....ovšem , ak si to môžeš dať do nákladov , hm , tak je to iná káva ...

http://www.auto-moto-pneuservis.sk/webasto_osobne.pdf

radšej budem škrabkať, šak to taká radosť ked zájde za nechty :D...a keď nezájde potom mám super zahriate ruky použiteľné k prevádzke motorového vozidla :D
no ale ten sheron pre istotu nezahodím ;)
misomiso
15.12.09,19:52
Hlavne sa nepokusajte oblievat motor teplou vodou, ak vam v zime neche naskocit. Skusal to jeden znamy a dedfinitivne ho poslal na druhy svet.
Julian
15.12.09,19:57
Však vieš...to som obrazne napísala, to ma napadlo prvé,...porekadlo...:D...ale počula som už od niekoho tento napad. Ale asi by som sa bála riskovať. Stačí jeden krát a .....:o

Ja viem. Tym džbánom malo byť to sklo.

Stáva sa, že ak prší a následne začne mrznúť a padať sneh, tak na okne vznikne taká hrubá ľadovica, že tomu nepomôže nič okrem tej teplej vody, alebo nahrievanie motorom (ale to je podľa nového zákona na pokutu).

Teraz je to problém, ale za chvíľu si na to zvykneme a už to taký veľký problém nebude.

Pohľad na ženu škrabkajúcu auto je celkom príjemný- aj pri tom vedia byť šarmantné.
Halli
15.12.09,20:09
Ja viem. Tym džbánom malo byť to sklo.

Stáva sa, že ak prší a následne začne mrznúť a padať sneh, tak na okne vznikne taká hrubá ľadovica, že tomu nepomôže nič okrem tej teplej vody, alebo nahrievanie motorom (ale to je podľa nového zákona na pokutu).

Teraz je to problém, ale za chvíľu si na to zvykneme a už to taký veľký problém nebude.

Pohľad na ženu škrabkajúcu auto je celkom príjemný- aj pri tom vedia byť šarmantné.

Chcela som ti dať bod za tú krásnú poslednú vetu, ;)ale tu to nejde...tak máš pochvalu. :D
Normálne zajtra, ak nebudem škrabkať , budem sklamaná ;):D
Mám toľko starých kreditiek, zatiaľ si vystačím s nimi, ale ak padne ľadovec bude väčšia sranda:D
avonka1
15.12.09,20:12
Ja som dnes ráno tiež oblievala sklá vlažnou vodou a potom oškrabávala- ide to lepšie ako bez "pred-úpravy". A večer som natiahla na sklá hrubé igelity, tak som zvedavá, čo bude ráno...
buchač
15.12.09,20:14
Ja viem. Tym džbánom malo byť to sklo.
Stáva sa, že ak prší a následne začne mrznúť a padať sneh, tak na okne vznikne taká hrubá ľadovica, že tomu nepomôže nič okrem tej teplej vody, alebo nahrievanie motorom (ale to je podľa nového zákona na pokutu).
Teraz je to problém, ale za chvíľu si na to zvykneme a už to taký veľký problém nebude.
Pohľad na ženu škrabkajúcu auto je celkom príjemný- aj pri tom vedia byť šarmantné.

Chcel by som vidieť toho frajera - dopraváka / alebo iného / , ktorý by ráno na sídlisku stíhal bločky rozdávať ...

Snáď tomu prvému ....druhému .....a fajront ...debila by zo seba asi ťažko sám robil , aj keď niekedy jeden nikdy nevie ...;)
Halli
15.12.09,20:26
...debila by zo seba asi ťažko sám robil , aj keď niekedy jeden nikdy nevie ...;)

veľakrát ich zo seba vôbec nemusia robiť :---
Ivana Š
15.12.09,20:29
Ja viem. Tym džbánom malo byť to sklo.

Stáva sa, že ak prší a následne začne mrznúť a padať sneh, tak na okne vznikne taká hrubá ľadovica, že tomu nepomôže nič okrem tej teplej vody, alebo nahrievanie motorom (ale to je podľa nového zákona na pokutu).


Teraz je to problém, ale za chvíľu si na to zvykneme a už to taký veľký problém nebude. Bude :mad:

Pohľad na ženu škrabkajúcu auto je celkom príjemný- aj pri tom vedia byť šarmantné.

Hlavne pri tom škrabaní námrazy vieme šarmantne nadávať :D:D:D
Rozalka
15.12.09,20:35
Ja viem. Tym džbánom malo byť to sklo.

Stáva sa, že ak prší a následne začne mrznúť a padať sneh, tak na okne vznikne taká hrubá ľadovica, že tomu nepomôže nič okrem tej teplej vody, alebo nahrievanie motorom (ale to je podľa nového zákona na pokutu).

Teraz je to problém, ale za chvíľu si na to zvykneme a už to taký veľký problém nebude.

Pohľad na ženu škrabkajúcu auto je celkom príjemný- aj pri tom vedia byť šarmantné.

To myslíš vážne?
A ja som nedávno zapla motor, pretože som si myslela, že to stierače zvládnu a potom som až z auta vyliezla a oškrabávala.
Manual
16.12.09,05:01
....problém je skôr toto ....;)....ovšem , ak si to môžeš dať do nákladov , hm , tak je to iná káva ...
A kde je problém ? Keď nie je problém s klimatizáciou a inými doplnkami v aute, tak prečo by bol s týmto ? :)
Generalissimus
16.12.09,05:22
Treba kúpiť iné auto :) ja naštartujem, stlačím gombík, oškriabem bočné sklá aby som videl spätné, sadnem do auta a predné aj zadné rozmrazené ;)
buchač
16.12.09,06:36
A kde je problém ? Keď nie je problém s klimatizáciou a inými doplnkami v aute, tak prečo by bol s týmto ? :)

....moja klima funguje na 100 % ....nesťažujem sa ....? :)
Autíčko bez tejto vymoženosti ....ani náhodou ...hlavne v lete , teda , čo sa mňa týka ...;)

Reakcia bola na Webasto ...

P.S.

...ozaj ....a kedyže to bola tá " zima " ...???
O akej zime je vlastne reč , veď tú námrazu , v podstate o ničom , nie je čo riešiť ...;)
Čo ja si pamätám , tak poriadna bola naposledy v roku Pána 1987 ...
hanelie
16.12.09,06:44
.....rozmrazovač na sklá :) - účinné
Laco-monter
16.12.09,09:18
Ja neviem,co tu chcete riesit,bud date auto do garaze, alebo budete skrabat, alebo si date namontovat pridavne kurenie

Inak ,ja to vzdy tak robim,ze najprv nastartujem pozapinam ventilaciu a el.ohrievanie okien aj svetla,aby bola nejaka zataz na motor ,skor sa zohreje, a dokial auto ocistim a oskriabem,co trva asi 5-8 min.je motor trochu zohriaty auto zacina aj kurit, a mozem vyrazit.

Je to daleko lepsie ako sa pohynat zo studenym motorom.

podotykam,ze jazdim vylucne na LPG (!) -:o)))
dalid
16.12.09,11:48
Na zimu hodim do kufra vyrazany karton cca v tvare predneho skla. Vecer zaklapnem pod stierace a rano iba hodim do kufra.. Kraton zatial nikto neukradol (3. zimu ten isty). Zo zaciatku som na sklo mal taku staru deku, no vydrzala asi 2 tyzdne potom dostala nohy... :). K tomu zrmrzaniu skla z vnutra, pomoze ked tak na 2-3 min pred koncom jazdy vypnes kurenie v aute. To ochladenie tu chvilku vydrzis a na druhy den rano bud nie je zamrznute sklo z vnutra vobec, alebo podstatne menej...
Manual
16.12.09,17:29
....moja klima funguje na 100 % ....nesťažujem sa ....? :)
Autíčko bez tejto vymoženosti ....ani náhodou ...hlavne v lete , teda , čo sa mňa týka ...;)

Reakcia bola na Webasto ...
...
buchač, neuhýbaj od témy, sám si písal, že pokiaľ sa dá dať to kúrenie do nákladov, tak to je iná káva. A vari sa nedá dať do nákladov ? Tak ako napr. klíma ? To že ti klíma funguje 100% je v poriadku, tá ale nie je predmetom debaty...:):D
uct2007
16.12.09,17:49
Na zimu hodim do kufra vyrazany karton cca v tvare predneho skla. Vecer zaklapnem pod stierace a rano iba hodim do kufra.. Kraton zatial nikto neukradol (3. zimu ten isty). Zo zaciatku som na sklo mal taku staru deku, no vydrzala asi 2 tyzdne potom dostala nohy... :). K tomu zrmrzaniu skla z vnutra, pomoze ked tak na 2-3 min pred koncom jazdy vypnes kurenie v aute. To ochladenie tu chvilku vydrzis a na druhy den rano bud nie je zamrznute sklo z vnutra vobec, alebo podstatne menej...

Presne !!! Deka síce nebola, asi by tam tiež dlho neostala, ale ten kartón aj u nás funguje :)
buchač
16.12.09,19:07
buchač, neuhýbaj od témy, sám si písal, že pokiaľ sa dá dať to kúrenie do nákladov, tak to je iná káva. A vari sa nedá dať do nákladov ? Tak ako napr. klíma ? To že ti klíma funguje 100% je v poriadku, tá ale nie je predmetom debaty...:):D

Kto uhýba ?
Ja ?
Asi som nebol správne pochopený ...

Ide o to , že predsa auto už kupujem s klimou a nedávam si ju namontovať až neskôr ....

Webasto - nezávislé kúrenie sa ako súčasť dodávky auta nepredáva . Ak áno , oprav ma ...

S tými nákladmi som myslel totiž aj to , že pri tých cenách sa to fakt neoplatí namontovať súkromníkovi ....
Do nejakej jazdenky , starej šunky ....? Položiť 800 až 1.200 € za nezávislé kúrenie sa mi nejak nezdá ako vhodná investícia ...

A podnikateľ ?

Ten , ktorý má na miliónové auto - samozrejme firemné - ale používané na súkromné účely , tak tomu je to jedno ...
Drbne do nákladov ešte aj krytku na selepik ...aby nebodaj neskrachoval ...kua štelung ..
feron
17.12.09,09:03
pohodlné je aj zakrytie hliníkovou fóliou, sú v takom tvare, že ju zachytíš v zatvorených dverách a ráno len stiahneš, oklepeš a ideš. Dobré je to dávať na suché okno. Ak je okno mokré predtým, než to nasadíš, môže do rána primrznúť o okno, ale ani s tým zväčša nie je problém, zostanú len malé fliačky ľadu na okne;).
Julian
17.12.09,21:00
Zakrytie okna či už kartónom, dekou, foliou alebo igelitom problém vyrieši. Problém je len v tom, že päťkrát to pozakrývaš a nemrzne a keď sa raz na to vykašleš, tak vtedy to primŕzne.
misoft
18.12.09,16:13
Julian - to je zákon schválnosti.
Lenka*1
13.01.10,09:19
Prave som citala jednu babsku radu:

Zmesou 1 šálky francovky a l litra vody umyjeme okná na aute, vyleštíme novinami – nezamrznú.
Gabi03
13.01.10,09:44
Prečo oblievate teplou vodou? Veď to funguje aj so studenou....
Hansa
13.01.10,09:44
- môj dobrý sused mi ako čerstvej šoférke poradil "taký" prípravok. Jeho slová boli nasledovné: "Ahoj /kričal z diaľky na mňa/, škrabeš, škrabeš? Veď si kúp "taký prípravok" /nemenujem ho/, veď stojí len okolo sto korún. To ráno ten ľad na sklách nastriekaš, ono to zíde a môžeš ísť. Tak sa maj a kúp si to!".

Ja som samozrejme hneď bežala "tú" vec kúpiť. Ráno tým nastriekam okná, vyrazím a na hlavnej mi to všetko začalo na sklách mrznúť, ja som nevidela vôbec nič, no hrôza pre šoféra. Prežila som to v zdraví, za čo Bohu ďakujem, sused "ten" prípravok vôbec nepoužíval a ja som sa dala takto oblázniť.
Čiže lepšie je to posrať podľa svojho, ako ti niekedy poradia druhí... /-myšlienka od buchača/.
Tomáš_sh
13.01.10,13:29
Ja neviem,co tu chcete riesit,bud date auto do garaze, alebo budete skrabat, alebo si date namontovat pridavne kurenie

Inak ,ja to vzdy tak robim,ze najprv nastartujem pozapinam ventilaciu a el.ohrievanie okien aj svetla,aby bola nejaka zataz na motor ,skor sa zohreje, a dokial auto ocistim a oskriabem,co trva asi 5-8 min.je motor trochu zohriaty auto zacina aj kurit, a mozem vyrazit.

Je to daleko lepsie ako sa pohynat zo studenym motorom.

podotykam,ze jazdim vylucne na LPG (!) -:o)))

Zdravim

Toto nemozes mysliet vazne??

Kedy sa motor najviac opotrebovava a teda nici- ked je studeny. Teda ked ho zohrievas na volnobehu...ano prave vtedy... Keby si totiz siel 4 minuty so zaradenou 4kou po meste mas ten motor zohriaty ako po minimalne 20tich minutach volnobehu...takze si ho prave znicil 5x viac ako si mohol.

Iba tolko, nie nieje to lepsie ako pohynat sa so studenym motorom, fatalne sa mylis...dufam aspon ze tymto sposobom nenicis motor na nejakom novom solidnom aute.

Prepac, je mi jasne ze ludia nemozu vediet vsetko, ale preco sa aspon nespytas mechanika ked nevies ako by sa malo auto- resp. motor spravne zahrievat.
wagner
13.01.10,13:37
Iba neviem ako ísť so studeným naftovým motorom. Síce ide, ale aj chodci Ťa predbiehajú.
Tomáš_sh
13.01.10,13:44
wagner

Aj ja mam diesel a ubezpecujem ta ze to co som napisal vyssie je priamo v navode na obsluhu mojho auta. To ze ta chodci predbiehaju je mozno pravda, ved som nikde nenapisal ze to mas neviemako vytacat.
iv@n
14.01.10,19:27
Zdravim

Toto nemozes mysliet vazne??

Kedy sa motor najviac opotrebovava a teda nici- ked je studeny. Teda ked ho zohrievas na volnobehu...ano prave vtedy... Keby si totiz siel 4 minuty so zaradenou 4kou po meste mas ten motor zohriaty ako po minimalne 20tich minutach volnobehu...takze si ho prave znicil 5x viac ako si mohol.

Iba tolko, nie nieje to lepsie ako pohynat sa so studenym motorom, fatalne sa mylis...dufam aspon ze tymto sposobom nenicis motor na nejakom novom solidnom aute.

Prepac, je mi jasne ze ludia nemozu vediet vsetko, ale preco sa aspon nespytas mechanika ked nevies ako by sa malo auto- resp. motor spravne zahrievat.
ja by som zas povedal, že zrovna tie súčasti motora, ktoré tak brutálne ničíš pri studenom štarte prežijú celé auto tak trojnásobne a väčšina ľudí nerieši či bude mať motor životnosť 300 alebo 350kkm.
misomiso
14.01.10,20:20
ja by som zas povedal, že zrovna tie súčasti motora, ktoré tak brutálne ničíš pri studenom štarte prežijú celé auto tak trojnásobne a väčšina ľudí nerieši či bude mať motor životnosť 300 alebo 350kkm.

Ja by som to riesil. Ja mam uz 310 kkm :) a nechystam sa dat auto do srotu, jazdi skvelo.:)
iv@n
14.01.10,20:26
tak to máš štastie na autá, ja som mal najstaršie zatiaľ so 150kkm a bol to šrot. a ževraj japonská kvalita :)