zoi
15.12.09,21:25
Dobrý večer,učím sa ALFA program a málo mu rozumiem.Napr. ako správne nahodiť VFA v českých korunách,aby mi ju zaevidiovalo aj do DPH a ešte aby sa mi aj dala vytlačiť? Nahodila som ju do evidencie faktúr a pri kontrole zaúčtovania mi ju vysvietilo červenou farbou ako chybu č.67.Može mi niekto presne v bodoch napísať správny spôsob zaevidovania a ako ju vytlačím ? Ďakujem.
veronikasad
15.12.09,20:35
Dobrý večer,učím sa ALFA program a málo mu rozumiem.Napr. ako správne nahodiť VFA v českých korunách,aby mi ju zaevidiovalo aj do DPH a ešte aby sa mi aj dala vytlačiť? Nahodila som ju do evidencie faktúr a pri kontrole zaúčtovania mi ju vysvietilo červenou farbou ako chybu č.67.Može mi niekto presne v bodoch napísať správny spôsob zaevidovania a ako ju vytlačím ? Ďakujem.
máš demoverziu ALFY alebo ostrý program ?
Ivana Š
15.12.09,20:41
CHYBA 67. # (Záväzky - DPH)
! Záväzok má mať 2 väzby na evidenciu DPH a má len 1 väzbu.
? Ručne opravte chybu a opäť spustite kontrolu.
veronikasad
15.12.09,20:43
CHYBA 67. # (Záväzky - DPH)
! Záväzok má mať 2 väzby na evidenciu DPH a má len 1 väzbu.
? Ručne opravte chybu a opäť spustite kontrolu.
Ako súvisí VF so záväzkami ?
Ivana Š
15.12.09,20:47
Dobrý večer,učím sa ALFA program a málo mu rozumiem.Napr. ako správne nahodiť VFA v českých korunách,aby mi ju zaevidiovalo aj do DPH a ešte aby sa mi aj dala vytlačiť? Nahodila som ju do evidencie faktúr a pri kontrole zaúčtovania mi ju vysvietilo červenou farbou ako chybu č.67.Može mi niekto presne v bodoch napísať správny spôsob zaevidovania a ako ju vytlačím ? Ďakujem.

Ja som ako prvé hľadala, čo je chyba č. 67
zoi
15.12.09,20:49
samozrejmä mám ostý program.Ako mám tú chybu odstrániť?
veronikasad
15.12.09,20:52
samozrejmä mám ostý program.Ako mám tú chybu odstrániť?
Máš správne zadaného partnera v adresári, že ide o české IČ DPH ?
zoi
15.12.09,20:52
Aby som to upresnila ,ja som automatickú opravu spustila ,ale pri
kontrole účtovania to stále bolo označené červeným.Niečo robím zle,preto by som potrebovala ten postup. Vďaka
zoi
15.12.09,20:56
zaevidované IČDPH mám správne,nemám faktúru evidovanú v záväzkoch,ale v evidencii DPH je ZD na r.9 a daň na R.10. Ako sa mi zaeviduje táto faktúra do záväzkov?
veronikasad
15.12.09,20:58
zaevidované IČDPH mám správne,nemám faktúru evidovanú v záväzkoch,ale v evidencii DPH je ZD na r.9 a daň na R.10. Ako sa mi zaeviduje táto faktúra do záväzkov?
tak riešime došlú alebo vystavenú zahraničnú faktúru ? V prvom príspevku máš skratku VFA
zoi
15.12.09,21:02
Tak pardon,riešime došlú faktúru.
Ivana Š
15.12.09,21:03
podľa mňa došlú, lebo ako skúšam v alfe, neviem faktúru vystaviť v českých korunách, len v EUR
Ivana Š
15.12.09,21:03
Tak pardon,riešime došlú faktúru.

veľký rozdiel
veronikasad
15.12.09,21:05
podľa mňa došlú, lebo ako skúšam v alfe, neviem faktúru vystaviť v českých, korunách, len v EUR
zrejme na to bude treba dokúpiť samostatný modul. Lebo ja som potrebovala zaevidovať BU v CZK a tiež sa mi to nedarilo. Na infolinke mi to potvrdili, že si musím dokúpiť valutové pokladnice.
veronikasad
15.12.09,21:07
Tak pardon,riešime došlú faktúru.
Aký typ dokladu si zadala pri evidencii do záväzkov? Treba zadať faktúra EU - tovar alebo služba, sumu v cudzej mene, kurz a potom spustiť prepočet. SW ti urobí samozdanenie, ak ide o tovar ...
Ivana Š
15.12.09,21:10
zaevidované IČDPH mám správne,nemám faktúru evidovanú v záväzkoch,ale v evidencii DPH je ZD na r.9 a daň na R.10. Ako sa mi zaeviduje táto faktúra do záväzkov?

Sami? Ten je veľmi nespoľahlivý, musíš to urobiť Ty
zaevidovať faktúru do záväzkov, podľa Veronikinej rady
zoi
15.12.09,21:13
Tak dobre,ale čo vlastne potrebujem doevidovať?
Faktúra je v evidencii DPH zaevidovaná na správnych riadkoch,
ale neprenieslo ju do záväzkov,to je ale čudné že si mám kúpiť
ďalší modul, to keď budem mať ďalšiu faktúru zasa v inej mene,tak zasa budem musieť niečo dokúpiť?
Ja ju ale do záväzkov pravdepodobne môžem dohodiť ručne.To som ešte neskúšala. A keď to pôjde tak vlastne nič nemusím dokupovať ale v kontrole účtovania mi to aj tak asi bude hlásiť chybu,lebo sa to neprenieslo automaticky do záväzkov?
veronikasad
15.12.09,21:16
Tak dobre,ale čo vlastne potrebujem doevidovať?
Faktúra je v evidencii DPH zaevidovaná na správnych riadkoch,
ale neprenieslo ju do záväzkov,to je ale čudné že si mám kúpiť
ďalší modul, to keď budem mať ďalšiu faktúru zasa v inej mene,tak zasa budem musieť niečo dokúpiť?
Ja ju ale do záväzkov pravdepodobne môžem dohodiť ručne.To som ešte neskúšala. A keď to pôjde tak vlastne nič nemusím dokupovať ale v kontrole účtovania mi to aj tak asi bude hlásiť chybu,lebo sa to neprenieslo automaticky do záväzkov?
Faktúra sa eviduje v záväzkoch a prenáša do evidencie DPH (opačný postup som nikdy neskúšala. Vymaž ju z evidencie DPH a zadaj do záväzkov postupom aký som uviedla. Musiš vybrať správny typ dokladu... Menu uvedieš CZK, zadáš kurz evidencie DPH a kurz pohľadávka. Tlačítkom EUR (vpravo) urobíš prepočet do účtovníctva

Dokúpenie nového modulu je zrejme potrebné pri vystavených faktúrach v cudzej mene. Záväzkov sa to netýka.
zoi
15.12.09,21:20
Dakujem, zajtra to vyskúšam, už toho mám dnes akurát dosť.
Dobrú noc.
veronikasad
16.12.09,09:15
zrejme na to bude treba dokúpiť samostatný modul. Lebo ja som potrebovala zaevidovať BU v CZK a tiež sa mi to nedarilo. Na infolinke mi to potvrdili, že si musím dokúpiť valutové pokladnice.
volala som do KROSu, pri vystavovaní VF v cudzej mene nie je potrebné dokúpiť nový modul. Pri zadaní novej faktúry cez tlačítko F7 v pravom dolnom roku si zmeníme menu z EURO na CZK - ak tam táto mena nie je, treba ju pridať.
Správne nastavenie faktúry do evidencie DPH sa robí cez položky, kde je treba zmeníť sadzbu dane a určiť riadok DPH.
Potom SW "pýta" kurz a zaradí ju správne do účtovníctva, DPH aj evidencie pohladávok.