Daniela.
16.12.09,07:54
Ahojte... má z vás niekto skúsenosti so zamestnávaním predavačky alebo krčmárky?
Od januára ich berieme do trvalého pracovného pomeru. Neviem, čo všetko im mám dať pri nástupe na podpis... hmotné zodpovednosti... atď. a hlavne aký pracovný čas uviesť do pracovnej zmluvy.
V obchode budú robiť 2 predavačky, otváracia doba obchodu je: pondelok 6.30 – 15.30, utorok – piatok: 6.30 – 17.00, sobota: 6.00 – 11.00.
V reštaurácii budú tiež 2 zamestnankyne a otváracia doba je: pondelok – nedeľa: 10.00 – 22.00.
A čo v prípade, ak by som chcela, aby predavačka robila aj prípadné zastupovanie v krčme – v prípade nutnosti. Musí byť na to druhá pracovná zmluva na novú funkciu a s iným platom?
A ešte jedna otázka: je stanovená minimálna mzda pre predavačku alebo krčmárku, keďže majú zodpovednosť za peniaze v hotovosti?

Veľmi pekne ďakujem za každú radu.
mzdarka renca
16.12.09,12:27
Ahojte... má z vás niekto skúsenosti so zamestnávaním predavačky alebo krčmárky?
Od januára ich berieme do trvalého pracovného pomeru. Neviem, čo všetko im mám dať pri nástupe na podpis... hmotné zodpovednosti... atď. a hlavne aký pracovný čas uviesť do pracovnej zmluvy. 40 hod./týždeň
V obchode budú robiť 2 predavačky, otváracia doba obchodu je: pondelok 6.30 – 15.30, utorok – piatok: 6.30 – 17.00, sobota: 6.00 – 11.00.
V reštaurácii budú tiež 2 zamestnankyne a otváracia doba je: pondelok – nedeľa: 10.00 – 22.00. sleduj ich odpracovaný časový fond, resp. bolo by vhodné takto zamestnaným zamestnancom vypracovať pracovné kalendáre. Na ROK 2010 je fond pracovnej doby na celý rok 261 dní = 2088 hod.
A čo v prípade, ak by som chcela, aby predavačka robila aj prípadné zastupovanie v krčme – v prípade nutnosti. Musí byť na to druhá pracovná zmluva na novú funkciu a s iným platom? Môžeš to riešiť dohodou.
A ešte jedna otázka: je stanovená minimálna mzda pre predavačku alebo krčmárku, keďže majú zodpovednosť za peniaze v hotovosti? Ja by som ich zaradila do 2., alebo 3. skupiny a ich min. mzda by mala byť 2.st. 369,20€, 3.st. 430,70€.
ffice:office" />http://www.porada.sk/ />

odpoveď v texte