Reni
09.09.05,09:55
Ahojt milí poradcovia ! Mám takýto problém a ak by niekto mal nejaký podobný tak vás prosím o radu ....

Slovenská firma /neplatca DPH/ uzatvoril zmluvu s českou firmou /platiteľ DPH/ o poskytovaní zamestnancov na skladnícke práce v Prahe. Slovenská firma má týchto zamestnancov riadne prihlásených tu na Slovensku ako zamestnancov a pracovníkov na DOVP. Slovenská firma na základe zmluvy fakturuje českej firme odpracované hodiny týchto svojich zamestnancov v ČR. Česká firma tlačí slovenského podnikateľa, aby fakturoval s daňou. Má sa slovenský podnikateľ registrovať pre daň v Českej republike ? Kde je miesto dodania služby ?? Môžem sa držať § 15 ods. 7 a ods. 8písm.e/?? Má povinnosť slovenská firma registrácie v ČR a odvodu DPH z tejto činnosti ? Alebo má povinnosť registrácie pre DPH v tuzemsku a odvádzať daň tu? Podľa všetkého česká firma nebude ako príjemca tejto služby daň platiť takže to musí byť slovenská firma ale pre mňa je stále otázne, či na Slovensku alebo v ČR. Za vaše názory a podnety už vopred ďakujem a zostávam s pozdravom. RENI.:mee:
Jana Acsová
09.09.05,08:34
Identická otázka, identický zadávateľ:

http://www.porada.sk/showthread.php?t=12597
Reni
09.09.05,08:53
Avo identita je správna, zamestnankyňa to dnes napísala znova omylom ale neva. Aj tak som to zase študovala, a podľa všetkého ten slovák to predsa len nebude fakturovať s daňou študovala som ten český zákon a vychádza mi to tak ale dala som to ešte na konzultáciu tak uvidím ako to dopadne. ďakujem ahoj RENI.
Jana Acsová
09.09.05,09:02
Avo identita je správna, zamestnankyňa to dnes napísala znova omylom ale neva. Aj tak som to zase študovala, a podľa všetkého ten slovák to predsa len nebude fakturovať s daňou študovala som ten český zákon a vychádza mi to tak ale dala som to ešte na konzultáciu tak uvidím ako to dopadne. ďakujem ahoj RENI.Osobne si myslím, že fakturácia je pre účely slovenského zákona úplne jasná. Problém je iba s ujasnením pojmov a so zmluvou s českým partnerom, t.j. aby sa skutočne jednalo o pridelenie zamestnancov. Ak sa dodržia ustanovenia zákona v tomto bode, fakturácia je tak, ako uvádzam v príspevku č. 5 - Faktúra do ČR.

Problém som videla iba v prípadnom prenose daňovej povinnosti. Po doštudovaní dostupných materiálov som si ujasnila, že v taxatívne vymenovaných službách v § 15 ods. 8 by nemali byť žiadne pochybnosti o prenose daňovej povinnosti na českého odberateľa služby. Vychádza mi to z komentárov autorov MF SR.