Monika
23.07.04,11:04
Prosím poraďte:

Sme štvrťročný platitelia dane, čiže podávam dve daň.priznania. Ide mi o to, či na prednej strane mám uviesť ZDAŇOVACIE OBDOBIE mesiac 04, alebo 2.štvrťrok, myslím na apríl.

Čo Ste uvádzali štvrťročný platitelia dane?
http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Srdečná vďaka a krásny víkend.
janaGT
23.07.04,11:06
Na obidvoch som uviedla, že ide o 2.Q.2004. Ale musím sa priznať, že pri vypĺňaní DP mi napadlo to isté, ako tebe.
Monika
23.07.04,11:09
Ďakujem JanaGT za rýchlu odpoveď, krásny deň.
Luckasari
23.07.04,11:17
ja som takisto na oboch uviedla II.Q.
Natalia
23.07.04,11:48
Uviedla som na obidvoch 2.Q 2004. Je jasné, ak je na starom tlačive, že ide o apríl, ak na novom tak o 5-6/2004.
memsahib
24.07.04,08:30
Tiež som uviedla II.Q 2004, pretože to je fakt, len je to rozdelené na dve tlačivá. A nadmerné odpočty z I.Q a aj za apríl som odpočítala v zmysle § 79.
Pekný deň. :)
Danielle369
25.07.04,17:11
ja som uviedla apríl,a potom 2.štvrťrok.Tak mi povedala pani na danovom urade.Peknu nedelu(škoda,už konči)
Paula
25.07.04,18:46
Aj ja som uviedla apríl a štvrťrok. Pracujem pre tri firmy-každá má iný DÚ a nech ide o čokoľvek, všade mi podávájú tri rôzne informácie. Pred desiatimi rokmi som nevedela ani spať zo strachu, že niečo pokazím kvôli rozchádzajúcim sa informáciam daňových úradníkov. Už sa netrápim, neide o život. Oddýchnime si konečne všetci.....
Zuzka
25.07.04,18:58
Ja som uviedla všade štvrťrok, ako píšu hore dievčatá. Ale plne s Tebou súhlasím, netreba sa preto trápiť. Všetko sa dá na papieri opraviť, so životom je to horšie. Prajem všetkým príjemný a bezstresový týždeň.
Beata
25.07.04,19:07
Úplne s vami súhlasím, oddýchnime si, veď tento štvrťrok nám asi všetkým dal poriadne zabrať. Dúfam, že nezarieknem ak napíšem, že ja som spokojná s prístupom DÚ v BB. Ak náhodou nesedí niečo na DP, napríklad by som zabudla napísať čojaviem číslo domu, alebo by som mala zlý súčet (stalo sa mi, že mi program zle zaokrúhľoval a suma celkom mi nesedela o 1,- Sk), tak mi zavolala pracovníčka DÚ, že ma prosí aby som si prišla opraviť výkaz. Žiadnu vedu z toho nerobila. Dúfam, že aj naďalej bude taká ochota zo strany DÚ... :)
ZuzanaA
26.07.04,05:35
Presne tento problém som mala aj ja a chcela som sa opýtať, ale ako vidím už ste to tu rozoberali. Ale ešte sa chcem opýtať, keď mi vyšiel za apríl odpočet, mám ho potom v novom priznaní DPH za 5-6 uviesť do riadku 31?
Zuzka
26.07.04,05:57
Zuzka, ja som mala presne takýto istý prípad, za apríl NO. Tento som odpočítala od DP za 5-6 a výslednú sumu som dala na úhradu. V riadku 31 som to neuvádzala.
Luckasari
26.07.04,06:15
vysledky z oboch danovych priznani sa spocitaju, ale v NO z aprila sa v danovom priznani 5-6 neuvadza
ZuzanaA
26.07.04,06:57
Ďakujem Vám, aj som si to myslela, ale istota je guľomet :o)
ZuzanaA
26.07.04,07:12
Neviem či som už zmagorená, ale ešte mi povedzte, v starom tlačive čo mi vyšiel odpočet tak ho uvádzam len na r. 26 a tým končím??
Luckasari
26.07.04,07:29
ano, takto to je
ak si nie si ista, dobre je (uz to tu bolo odporucene) vyplnat danove priznanie priamo na internete, krasne to tam vsetko samo sumarizuje