tdk
16.12.09,09:37
Caute,
Je mozne zistit okrem informacie na portaly katastra ze na nejakej nehnutelnosti je tarcha/zalozne pravo banky aj to dokedy zalozne pravo trva? Ak ano kde viem takuto informaciu dostat?
dakujem
Chobot
16.12.09,13:43
Caute,
Je mozne zistit okrem informacie na portaly katastra ze na nejakej nehnutelnosti je tarcha/zalozne pravo banky aj to dokedy zalozne pravo trva? Ak ano kde viem takuto informaciu dostat?
dakujem

Záložné právo trvá dovtedy, kým sa nevymaže z listu vlastníctva.

Alebo sa pýtaš na niečo iné? Ak áno, tak skús zrozumiteľnejšie sformulovať otázku.
tdk
16.12.09,15:27
nok tak skusim:) na nehnutelnost je hypoteka a ja by som rad vedel dokedy resp kolko je potrebne este splatit aby sa dalo zalozne pravo zmazat z LV.
Chobot
16.12.09,15:33
nok tak skusim:) na nehnutelnost je hypoteka a ja by som rad vedel dokedy resp kolko je potrebne este splatit aby sa dalo zalozne pravo zmazat z LV.

Tak z LV to nezistíš. Kataster sa nestará o to, koľko je ešte treba splatiť z úveru. On nemá potrebu odstraňovať záložné právo.

Jedine kontaktovať banku (ale ak nie si dlžníkom alebo ručiteľom, tak ti túto informáciu asi neposkytnú), alebo dlžníka, ktorý spláca úver banke a spýtať sa, aký je zostatok úveru a dokedy ho ešte bude splácať.