katka1987
16.12.09,09:49
Dobrý deň, potrebovala by som radu, ako správne zaúčtovať stravné lístky do nákladov firmy. Stačí, keď prijatú faktúru dám do réžie alebo je tam ešte nejaký iný postup ako to zaúčtovať? Jedná sa o živnostníka s jednoduchým účtovníctvom. Ďakujem za rady
Zoltán Kovács
16.12.09,08:51
Dobrý deň, potrebovala by som radu, ako správne zaúčtovať stravné lístky do nákladov firmy. Stačí, keď prijatú faktúru dám do réžie alebo je tam ešte nejaký iný postup ako to zaúčtovať? Jedná sa o živnostníka s jednoduchým účtovníctvom. Ďakujem za rady

Nákup stravných lístkov účtujem ako výdavok neovplyvňujúci základ dane. A po rozdaní lístkov zamestnancom každý mesiac podľa súpisky preúčtujem 55% ceny lístkov interným dokladom do výdavkov.
Lianka
16.12.09,09:38
veronikasad
16.12.09,10:08
Dobrý deň, potrebovala by som radu, ako správne zaúčtovať stravné lístky do nákladov firmy. Stačí, keď prijatú faktúru dám do réžie alebo je tam ešte nejaký iný postup ako to zaúčtovať? Jedná sa o živnostníka s jednoduchým účtovníctvom. Ďakujem za rady
sú to stravné lístky pre živnostníka alebo zamestnancov ?
Kedy a za aké obdobie boli zakúpené ?
katka1987
17.12.09,11:18
sú to stravné lístky pre živnostníka alebo zamestnancov ?
Kedy a za aké obdobie boli zakúpené ?
Mala som na mysli stravné lístky pre živnostníka, je to za november 2009, zaúčtovala som len faktúru a neviem ako postupovať ďalej. Aj to neviem, či som správne zaúčtovala faktúru, keď som ju dala do réžie?
Lianka
17.12.09,11:24
Pozri Postupy uctovania v JU. Samotne obstaranie nie je nakladom, nakladom je az spotreba.
veronikasad
17.12.09,12:29
Mala som na mysli stravné lístky pre živnostníka, je to za november 2009, zaúčtovala som len faktúru a neviem ako postupovať ďalej. Aj to neviem, či som správne zaúčtovala faktúru, keď som ju dala do réžie?
Za aké obdobie boli SL kupované. U SZČO nemôžeš zahrnuť do VOZD SL kupované spätne.
katka1987
17.12.09,12:46
Za aké obdobie boli SL kupované. U SZČO nemôžeš zahrnuť do VOZD SL kupované spätne.
Myslela som to tak všeobecne postup od kedy mi príde faktúra až účtovanie spotreby. Akým spôsobom je možné dostať sumu lístkov do nákladov.
veronikasad
17.12.09,12:52
Myslela som to tak všeobecne postup od kedy mi príde faktúra až účtovanie spotreby. Akým spôsobom je možné dostať sumu lístkov do nákladov.
SL nemôžeš kupovať spätne. Ak si napr. v novembri kúpi 100 lístkov (od začiatku roka nič nekupoval) do VOZD mu môžeš dať max. počet lístkov zodpovedajúci odpracovaným dňom za november a december.
Nákup SL (fa) účtuješ ako VNZD a na základe int.dokladu zúčtuješ počet spotrebovaných lístkov (môžeš to robiť mesačne alebo na konci roka). Max. cena SL, ktorú môže uplatniť ako VOZD je 3,60€/deň.
Nespotrebované SL k 31.12. uvedieš vo výkaze o majetku a záväzkoch ako ceninu.
katka1987
17.12.09,18:52
SL nemôžeš kupovať spätne. Ak si napr. v novembri kúpi 100 lístkov (od začiatku roka nič nekupoval) do VOZD mu môžeš dať max. počet lístkov zodpovedajúci odpracovaným dňom za november a december.
Nákup SL (fa) účtuješ ako VNZD a na základe int.dokladu zúčtuješ počet spotrebovaných lístkov (môžeš to robiť mesačne alebo na konci roka). Max. cena SL, ktorú môže uplatniť ako VOZD je 3,60€/deň.
Nespotrebované SL k 31.12. uvedieš vo výkaze o majetku a záväzkoch ako ceninu.
Ďakujem veľmi pekne toto mi dosť pomohlo konečne v tom mám jasno :)
Zuna 3
21.12.09,09:25
Prosím Vás o radu:
v januári 2009 mám kupované stravné lístky pre zamestnancov za mesiac
december 2009 /kupujem spätne/.
Môžem si uplatniť aj za tieto stravné lístky sumu 55 % do výdavkov firmy
/int.dokladom na konci roka/ , teda kupované boli v 1/09 ale sú za 12/09 ???
ivanisinka
17.02.11,20:17
A ako mám postupovať ja,
v starom roku som nedala novej zamestnankyni stravné lístky, lebo som ich nemala, objednala som ich až v januári 2011, nárok jej ale vznikol. Boli jej odovzdané v 01/2011 za starý aj nový rok spolu.
Ako mám zúčtovať 527 a 472 do rezervy alebo ako? O 213 v r. 2010 účtovať nemôžem lebo som ich nemala.
Prosím poraďte.
ivanisinka
20.02.11,12:48
Stravné Lístky
A ako mám postupovať?
v starom roku som nedala novej zamestnankyni stravné lístky, lebo som ich nemala, objednala som ich až v januári 2011, nárok jej ale vznikol. Boli jej odovzdané v 01/2011 za starý aj nový rok spolu.
Ako mám zúčtovať 527 a 472 do rezervy alebo ako? O 213 v r. 2010 účtovať nemôžem lebo som ich nemala.
Prosím poraďte.
Tweety
20.02.11,13:03
Stravné Lístky
A ako mám postupovať?
v starom roku som nedala novej zamestnankyni stravné lístky, lebo som ich nemala, objednala som ich až v januári 2011, nárok jej ale vznikol. Boli jej odovzdané v 01/2011 za starý aj nový rok spolu.
Ako mám zúčtovať 527 a 472 do rezervy alebo ako? O 213 v r. 2010 účtovať nemôžem lebo som ich nemala.
Prosím poraďte.
Do roku 2010 by som cez ID zaúčtovala náklady na výdaj týchto SL -527/383.