Strafe
16.12.09,11:29
Dobrý deň chcel by som si otvoriť živnosť a staviať domy atď ako stavebná firma aký typ živnosti si mám otvoriť a potrebujem ja nato nejaku prax ak budem mať nato svojich zamestnancov? Nemusím aj ja mať prax v stavebníctve stačí ak robotníci ktorý budu premňa pracovať budu mať?Ďakujem
ciners
16.12.09,10:45
Teraz presne neviem, ale zda s mi, ze je to viazana zivnost na vzdelanie. Prax sa neuvadza, pri tej viazanej treba potvrdenie o vzdelani v danom obore. Pozri v zivnostenskom zoznam volnych zivnosti, ci tam ta tvoja predstava podnikania je.
Samotna predstava mi pride trosku naivna, pokial nemas referenice a znamosti, zakazky bude tazko zohnat a pokial nemas prax a nejake vzdelanie, robotnici maju svoje zvnosti,ako "zdieraca" ta potrebovat nebudu. Treba si to dobre premysliet, samotny vstupny kapital je problem, ludsky kapital, inak je kriza a trh ta klincuje,ak nebude kvalita a dobre mravy.
hanelie
16.12.09,11:23
remeselná živnosť :)
ak nemáš ty potrebné vzdelanie, potrebuješ zástupcu /ktorý toto vzdelanie má/ ten musí byť v pracovnoprávnom pomere - zamestnanec

SKUPINA 113 – Stavebníctvo
19. Murárstvo I
20. Tesárstvo I
21. Pokrývačstvo I
22. Klampiarstvo I
23. Izolatérstvo I
24. Vodoinštalatérstvo a kúrenárstvo I
25. Inštalácia a opravy chladiarenských zariadení I
26. Podlahárstvo I
27. Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení I
28. Kachliarstvo
chandler
16.12.09,12:27
predmet cinnosti sa vola "uskutočňovanie jednoduchých stavieb, drobných stavieb a ich zmien " bola to viazana zivnost, ale zda sa mi ze to zmenili, nie som si uplne isty.
suhlasim, ze je to naivna predstava podnikania.
Strafe
16.12.09,12:33
zaujima ma odpoved na moju otazku nie Vase nazory nato Dakujem viem ze chcete len dobre ale neviete co za tym stoji ani nic tak prosim len odpovede na otazku ...
ciners
16.12.09,12:45
predmet cinnosti sa vola "uskutočňovanie jednoduchých stavieb, drobných stavieb a ich zmien " bola to viazana zivnost, ale zda sa mi ze to zmenili, nie som si uplne isty.
suhlasim, ze je to naivna predstava podnikania.

Zda sa mi, ze este je viazana. Je to zivnost, na ktoru nutia zamestnavatelia projektantov robit, aj ja ju mam a musel som davat doklad o vzdelani.
Danila
16.12.09,12:51
zaujima ma odpoved na moju otazku nie Vase nazory nato Dakujem viem ze chcete len dobre ale neviete co za tym stoji ani nic tak prosim len odpovede na otazku ...Čo za tým stojí nevieme, ale Tvoj štýl, dejte mi lidi, já to udělám je presvedčivý...;)
Strafe
16.12.09,13:07
o com hovoris prosim ta?zalozenie si spravnej zivnosti je to najmenej mohol som sa to spytat rovno na zivnostenskom ale existuje porada.sk (PORADA) tak som sa prisiel opytat co je natom zle?padla otazka cakam odpoved
hanelie
16.12.09,13:08
kedy je potrebná viazaná živnosť:)
skupina 213
http://www.mojepodnikanie.sk/clanky/Viazane-zivnosti
Zoltán Kovács
16.12.09,13:09
zaujima ma odpoved na moju otazku nie Vase nazory nato Dakujem viem ze chcete len dobre ale neviete co za tym stoji ani nic tak prosim len odpovede na otazku ...

mimotemy Mne sa rozum zastavuje pri takýchto reakciach na dobre mienené odpovede.
Zoltán Kovács
16.12.09,13:10
o com hovoris prosim ta?zalozenie si spravnej zivnosti je to najmenej mohol som sa to spytat rovno na zivnostenskom ale existuje porada.sk (PORADA) tak som sa prisiel opytat co je natom zle?padla otazka cakam odpoved

mimotemy Ej ale je niekto napaprčený.
Tak prečo si nešiel priamo na živnostenský, keď sa ti tu odpovede nepačia.
ciners
16.12.09,13:14
Ok koniec hadky. Takto: zivnost nezivnost, stavebnu firmu na zvonost moze mat blazon, ved rucis celym svojim majetkom. Odporucam s.r.o. napriklad.
A to nie su nase nazory, ked zajtra zarobis prvy milion, poblahozelame ti, len je tu kopa rizika, v stavebnictve maju ludia tiky nezaplatit a podobne a ako chces potom vist firmu v obore, v ktorom nemas vedomosti? Aspon manazerske a ekonomicke, pripadne pravne vzdelanie(nemyslim tym hned VS) by bolo potrebne. Vsetky rady s dobrym umyslom, aby si sa nepopalil.
Strafe
16.12.09,13:38
viete keby tu prisiel Bill Gates a napisal idem si zalozit firmu budem vyrabat pocitacovi softver myslite si ze by ste ho podporili? asi nie a preto z dvoch riadkov co som napisal nemozte usudit ako je to v mojom pripade ak by sme sa o tom porozpravali pochopili by ste preco tak a hentak,za poskytnute odpovede na moju otazku Dakujem
ludex
16.12.09,20:45
zaujima ma odpoved na moju otazku nie Vase nazory nato Dakujem viem ze chcete len dobre ale neviete co za tym stoji ani nic tak prosim len odpovede na otazku ...


Svoje odpovede nájdeš v názoroch iných. Ale keď nevieme,čo za tým stojí,tak prečo chceš odpovede? :confused::confused: