mariangelo
16.12.09,14:31
Neviem si rady a takúto tému som na porade nenašla. Možno je v tom niekto "doma". V roku 2008 sme skončili štátnozamestnanecký pomer - okamžite za závažné porušenie služ.disciplíny. Zamestnanec sa odvolal. Krajský súd rozhodol vo veci tak, že zrušil naše rozhodnutie a postúpil vec na ďalšie konanie (vraj sme urobili procesnú chybu - nezaslali sme im zápisnicu z poradnej odvol.komisie - tú sme doložili až na najvyšší súd a ešte, že sme nedostatočne preukázali vinu zamestnanca). Odvolali sme sa na najvyšší súd, ten rozsudok krajského súdu potvrdil. Teraz ale mi nie je jasné, čo je to ďalšie konaniem ktoré uvádza vo výrokovej časti krajský súd. Môžeme celé vec znovu otvoriť a doložiť prípadne v tej veci ďalšie dôkazové materiály - vydať rozhodnutie o skončení s takým istým dátumom? Nie som právnik, iba personalista. Zákonník práce to vysvetľuje rozsiahlejšie, ale zákon o ŠS má na to iba § 44. Môžeme dať preskúmať rozhodnutie krajského súdu? Ďakujem za nejaké osvetlenie tohoto problému. Pekné Vianoce.
Sabadka
16.12.09,17:31
Možno sa ti ozve kvet on je v týchto veciach ako ryba vo vode:D, skús ho kontaktovať cez SS alebo odkazy.:)
mariangelo
17.12.09,11:58
Ďáááákujem, poslala som dotaz. Pekné sviatky.
kvet
22.12.09,05:38
Pokúsim sa odpovedať na otázku, ale potrebujem vedieť kedy nadobudol právoplatnosť rozsudok krajského súdu, ktorým zrušil Vaše rozhodnutie o skončení štátnozamestnaneckého pomeru (právoplatnosť rozsudku krajského súdu by mala byť po vydaní rozsudku Najvyššieho súdu o potvrdení rozsudku krajského súdu) ?
mariangelo
28.12.09,12:53
Ďakujem za ohlásenie. Áno, právoplatnosť rozhod. krajského súdu je vlastne doručením rozh. Najvyššieho súdu. T.j. my sme prevzali toto rozh. 12.12. a cca vtedy aj zamestnanec (cca). PRI našom ďalšom konaní potrebujeme presne vedieť, kedy prevzal zamestnanec, nie?
mariangelo
13.01.10,05:53
:mee:Ukončujem tému a ďakujem - aj keď mi nik neodpovedal. Som bezradnáááááá....:mee:
EAHR
26.04.14,17:07
Hmm, štát si nevie rady nepozná svoje zákony hmmm ??? Podľa môjho názoru je treba súdom vytýkané nedostatky bezodkladne odstrániť, prehodnotiť nový skutkový stav, a opäť riadne rozhodnúť, ak sú pre rozhodnutie dané procesné podmienky, ale isto nie s antedatovaným dátumom rozhodnutia !!! :D