Erika686
16.12.09,15:41
Kto sa v tom vyzna, velmi by ma zaujimala tato veta, ktora v svojej ponuke- reklame ma PSS.
...ze ponuka uver az do 40 000 eur bez skumania prijmov a bez zalozneho prava...
Mame stav.sporenie, ziadali sme uver 27 000 eur, tak od nas dotycna pani pozadovala zdokladovanie prijmu, kedze manzel je zivnostnik, tak samozrejme danove priznanie o nicom,tak jeden dlznik, spoludlznik...a neviem, co este
Tak mi ,prosim vas vysvetlite niekto ako to vlastne je? Dakujem.
Chobot
16.12.09,15:07
Kto sa v tom vyzna, velmi by ma zaujimala tato veta, ktora v svojej ponuke- reklame ma PSS.
...ze ponuka uver az do 40 000 eur bez skumania prijmov a bez zalozneho prava...
Mame stav.sporenie, ziadali sme uver 27 000 eur, tak od nas dotycna pani pozadovala zdokladovanie prijmu, kedze manzel je zivnostnik, tak samozrejme danove priznanie o nicom,tak jeden dlznik, spoludlznik...a neviem, co este
Tak mi ,prosim vas vysvetlite niekto ako to vlastne je? Dakujem.

Určite tam budú ešte nejaké dodatočné podmienky... Veď poznáš, ako je to s reklamou a podmienkami v malom písme (napr. podľa tel. operátorov nekonečno má limit niekde pri hodnote 2000...:D).

Kde si videla tú reklamu? Daj odkaz. Pozriem to.
Erika686
16.12.09,15:46
No normalne to maju na zadnej strane toho ich casopisu, naskenovala som to.
Erika686
16.12.09,15:50
s prilohou
luigi72
16.12.09,18:08
a maju to aj na svojej webovej stranke: http://www.pss.sk/sk/uvery/stavebny-uver/
Katy a R
16.12.09,18:56
.. a treba si uvedomiť, čo je úver a čo je medziúver ;)
Ak splníš podmienky na úver http://www.pss.sk/sk/uvery/stavebny-uver/ (pridelenie CS)... vlastne si už PSSke dokázal, že si bonitný klient..:)
Chobot
17.12.09,10:16
Kto sa v tom vyzna, velmi by ma zaujimala tato veta, ktora v svojej ponuke- reklame ma PSS.
...ze ponuka uver az do 40 000 eur bez skumania prijmov a bez zalozneho prava...
Mame stav.sporenie, ziadali sme uver 27 000 eur, tak od nas dotycna pani pozadovala zdokladovanie prijmu, kedze manzel je zivnostnik, tak samozrejme danove priznanie o nicom,tak jeden dlznik, spoludlznik...a neviem, co este
Tak mi ,prosim vas vysvetlite niekto ako to vlastne je? Dakujem.

Pozeral som to na ich stránke a bude to tak, ako píše Katy a R. Teda ak sporíš minimálne 2 roky a dosiahneš určitú výšku hodnotiaceho čísla, na základe ktorého ti pridelia stav. úver, tak do 40.000 ti ho dajú bez skúmania rizík a bez zábezpeky. Je to síce divné, že zvolili takú vysokú sumu, veď idú do riadneho obchodného rizika. Aj keĎ klient sporil pravidelne, to ešte neznamená, že sa nemôže dostať do fin. problémov.

Ty si asi žiadala o úver vo fáze sporenia, kedy ti ešte nebola pridelená cieľová suma, preto chceli od teba tie podklady.
Erika686
17.12.09,15:07
Asi ano, dakujem za vysvetlenie.
Katy a R
18.12.09,21:36
Ešte k tomuto to by som..
Podmienka je , že treba sporiť MINIMÁLNE 2 roky a MAXIMÁLNE je možné získať 40 tis evri bez skúmania príjmu ;)
neviem presne, aká je spodná hranica pre úver .. asi 5 tis evri to bude, tak treba počítať s tým, že 2 roky - aby sa dosiahlo dobré HČ - tak to platí skôr pre sumy 5-10 tis evri. Pre 40 tis evri sa dobré HČ nedá dosiahnuť za dva roky ... (teoreticky možno). Treba počítať s dlhšou dobou a uvažovať triezvo..:)
Chobot
18.12.09,22:36
Ešte k tomuto to by som..
Podmienka je , že treba sporiť MINIMÁLNE 2 roky a MAXIMÁLNE je možné získať 40 tis evri bez skúmania príjmu ;)
neviem presne, aká je spodná hranica pre úver .. asi 5 tis evri to bude, tak treba počítať s tým, že 2 roky - aby sa dosiahlo dobré HČ - tak to platí skôr pre sumy 5-10 tis evri. Pre 40 tis evri sa dobré HČ nedá dosiahnuť za dva roky ... (teoreticky možno). Treba počítať s dlhšou dobou a uvažovať triezvo..:)

Dá sa, treba ale uzatvoriť zmluvu na dosť vysokú cieľovú sumu (napr. 90 tis. EUR) a vložiť jednorazovo pri založení zmluvy viac ako polovicu (napr. 50 tis. EUR) - potom hodnotiace číslo porastie pekne rýchlo - možno za 2-2,5 roka dosiahne potrebnú výšku pre úver.

Hodnotiace číslo vždy závisí od kombinácie parametrov ako cieľová suma, doba sporenia, výška vkladov.
Erika686
19.12.09,16:20
No, my mame sporenie uz 5.rok,a le podla hodn. cisla sme nemohli cerpat uver, len medziuver a preto nam ponukla taku moznost,ze manz. prijem+ dlznik+spoludlznik.
V novembri 2010 by sme uz mohli cerpat uver (tak nam to pani povedla), takze potom by pre nas platilo to, ze bez preukazania prijmu a bez zalozneho prava?
Chobot
19.12.09,23:26
No, my mame sporenie uz 5.rok,a le podla hodn. cisla sme nemohli cerpat uver, len medziuver a preto nam ponukla taku moznost,ze manz. prijem+ dlznik+spoludlznik.
V novembri 2010 by sme uz mohli cerpat uver (tak nam to pani povedla), takze potom by pre nas platilo to, ze bez preukazania prijmu a bez zalozneho prava?

Asi áno, keď to tak sľubujú... ak to dovtedy nezmenia...:rolleyes:
luigi72
20.12.09,15:33
Na stavebny uver je potrebne mat splnene 3 podmienky:

minimalne 2 roky mat zmluvu o sporeni,
minimalne 25% z cielovej sumy nasporenych na ucte
a
hodnotiace cislo 64.

Ak sa splnia tieto 3 podmienky, ziadatel ma narok na stavebny uver, ak nie, moze ziadat len medziuver a pri medziuvere sa prijem skuma.
adi11
20.12.09,16:42
Na stavebny uver je potrebne mat splnene 3 podmienky:

minimalne 2 roky mat zmluvu o sporeni,
minimalne 25% z cielovej sumy nasporenych na ucte
a
hodnotiace cislo 64.

Ak sa splnia tieto 3 podmienky, ziadatel ma narok na stavebny uver, ak nie, moze ziadat len medziuver a pri medziuvere sa prijem skuma.
My mame uz 9 rokov stav. sporenie, cize prve dve podmienky mame splnene, ale neviem kde najdem to hodnotiace cislo?
adi11
20.12.09,16:45
My mame uz 9 rokov stav. sporenie, cize prve dve podmienky mame splnene, ale neviem kde najdem to hodnotiace cislo?
Takze uz som ho nasla, ale podla coho davaju vlastne tie hodn. cisla, ved mame len 29 ?
buchač
20.12.09,17:12
Takze uz som ho nasla, ale podla coho davaju vlastne tie hodn. cisla, ved mame len 29 ?


Hodnotiace číslo (HČ)

zohľadňuje výšku a pravidelnosť vašich vkladov, dobu sporenia a prípadné mimoriadne vklady.
Jeho systém výpočtu zabezpečuje všetkým stavebným sporiteľom spravodlivosť prideľovania cieľovej sumy a získania nároku na stavebný úver.
Informácie o vašom hodnotiacom čísle nájdete vo výpise z účtu alebo u vášho poradcu stavebného sporenia.

http://www.pss.sk/sk/sporenie/abc-sporenia/
Katy a R
20.12.09,17:25
Takze uz som ho nasla, ale podla coho davaju vlastne tie hodn. cisla, ved mame len 29 ?

HČ závisí hlavne od úrokov ... teda veľmi "slabo" sporíte na to, akú máte CS;)
adi11
20.12.09,17:43
HČ závisí hlavne od úrokov ... teda veľmi "slabo" sporíte na to, akú máte CS;)

Do konca tohto roku bedeme mat nasporene 40 perc. CS..to HC je z vypisu r.2007, kedy sme sporili menej, a neboli ani jednorazove vklady. Posledne 2 roky sme zvysili mes.splatky aj vklady, takze to HC musi byt vyssie.Poslem syna o info. osobne a uvidime.
peter977
23.12.09,17:27
Milá Erika,

v stavebnej sporiteľni odmeňujú sporiteľov podľa frekvencie a výšky vkladov.

To v ľudskej reči znamená, že ak úver dostanete maximálne len do takej výšky ako máte nastavenú v zmluve!!!

Ak chcete úver bez založenia nehnuteľnosti a skúmania príjmu Vaše hodnotiace číslo (bodový systém v PSS) musí byť vyššie ako 64!

Tj. musíte mať nasporené 50 % z cieľovej sumy, zmluva musí byť staršia ako 2 roky.

Ak tieto podmienky nespĺňate, tak Vám ponúknu medzi úver a ten je podľa zákona o stavebnom sporení s minimálne 2 ručiteľmi, so skúmaním príjmu a s hmotnou zábezpekou.

Ak potrebujete presnejšie informácie pre Váš prípad, napíšte mi na peter977...post.sk