Lubica Psenkova
16.12.09,15:53
Som trénerom na športovej škole, mám ukončenú VŠE + DPŠ + 1. trénerskú kvalifikáciu + 20 rokov praxe. Viete mi poradiť, v ktorej platovej triede mám byť zaradená?
Sabadka
16.12.09,17:24
Som trénerom na športovej škole, mám ukončenú VŠE + DPŠ + 1. trénerskú kvalifikáciu + 20 rokov praxe. Viete mi poradiť, v ktorej platovej triede mám byť zaradená?

Podľa 437/2009 časť XVI. Tréner športovej triedy alebo športovej školy - bod A číslo 4. - kvalifikačné predpoklady v neučiteľskom študijnom programe a splnenie osobitnej kvalifikačnej požiadavky - minimálne II. trénerská trieda v príslušnom športovom odvetví alebo získanie minimálne III. kvalifikačného stupňa v kategórii tréner v príslušnom športovom odvetví.

Ak spĺňaš túto podmienku, mala by si byť zaradená do 10 PT - karierový stupeň samostatný tréner

Ak túto podmienku nespĺňaš tak 9PT ako nekvalifikovaná.
Lubica Psenkova
17.12.09,15:20
DPŠ v tomto prípade nie je náhrada 1. kvalifikačnej skúšky? Tréner je zaradený ako pedagogický pracovník a v zákone sa pri náhrade nič nešpecifikuje, ani nekonkretizuje.
Sabadka
17.12.09,16:40
DPŠ v tomto prípade nie je náhrada 1. kvalifikačnej skúšky? Tréner je zaradený ako pedagogický pracovník a v zákone sa pri náhrade nič nešpecifikuje, ani nekonkretizuje.

DPŠ určite nie je náhrada kvalifikačnej skúšky, ale len doplnenie odbornej spôsobilosti . :mee: