allek
16.12.09,20:29
Pozdravujem.

Chcel by som sa opýtať, čo všetko potrebujem, keď chcem začať podnikat v internetovom obchode ( eshop ). To zn. ,ako sa zaregistrovať na živnostenskom úrade, aký rozsah podnikania mám uviesť, ako sa platí daň (podvojne resp., alebo aké ??.
Ako sa objednáva tovar z veľkoskladu, zmluvy atď.
Ako sa uzatvára zmluva s prepravnou službou ?? Prosím poradiť, ktorú odporúčate.
Čo všetko ešte potrebujem ??

Za rady vopred ďakujem.
MatoB
16.12.09,19:43
Skus priblizit podnikanie s cim budes podnikat, co budes predavat cez e-shop potom ti viem zodpovedat vsetky otazky.
padro
16.12.09,20:05
skus si pohladat o tom viac veci (je toho na nete dost) a pytat sa potom konkretnejsie, lebo teraz keby ti mal niekto odpovedat tak bude asi podnikat za teba
allek
17.12.09,17:04
Chcel by som predávať ohrievače na vodu a ohrievače vzduchu v interiéri.
Prípadne prosím poradiť, kde by som sa o takej forme podnikania mohol viac dozvedieť.

Ďakujem.
luigi72
17.12.09,17:40
Chcel by si len predavat, alebo aj montovat a vykonavat servis tychto zariadeni?

Ak len predavat, tak ti staci jeden predmet podnikania: "Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)"

Zaregistrujes sa na zivnostenskom urade, 1 predmet je cca. 3 EUR, zahlasis sa na DU, SP a ZP.
Oslovis dodavatelov, velkosklady a/alebo vyrobcov. Bud sa s nimi zazmluvnis (urcite min. mnozstvo za urcite obdobie - mozu ti za to dat %-ne zlavy) alebo len tak budes od nich objednavat. Das spravit e-shop, stanovis si ceny, zainvestujes do reklamy a uz aj predavas.
Dan nebudes platit podvojne (naco by? :) ), ale mozes viest podvojne uctovnictvo, aj ked si myslim, ze by ti stacilo jednoduche. Ked budes mat vysoky obrat, aj tak sa stanes povinne platcom DPH a vtedy uz budes musiet viest podvojne uctovnictvo.
Mesacne budes platit odvody, dan z prijmov len raz rocne, takisto aj rocne zuctovanie ZP.
Prepravnych firiem (skor by som radil kurierske spolocnosti) je dost vela na Slovensku, treba ich oslovit a poziadat ich o ponuky. Ale uz im musis vediet povedat, cca. v akom rozsahu mienis vyuzivat ich sluzby.
allek
17.12.09,17:48
Prepáč, ale nerozumiem skratkám "SP a ZP" :confused:

Ale, ďakujem za včasnú a stručnú odpoveď.
luigi72
17.12.09,18:34
Socialna poistovna (SP) a Zdravotna poistovna (ZP)