Eliska111
17.12.09,09:06
Objednala som si tovar z ciny cez internet a kedze firma je registrovana na stranke pre obchodovanie alibaba.com ako "verified member", t.j. overena dalsou firmou, ze existuje, nemala som dovod si mysliet, ze budem okradnuta. Poslala som peniaze na ucet v banke, ktory tiez musi zalozit realny clovek, nie fiktivna osoba. Firma vsak so mnou prestala komunikovat a aj na internete som nasla negativne skusenosti s touto firmou, ze dalsi ludia boli okradnuti. Co mam teraz robit, aky je postup? Mam to nahlasit policii? Slovenskej alebo cinskej? Dakujem za rady.
Dantess
17.12.09,09:34
portál alibaba.com je celý podvod !!!
Eliska111
17.12.09,10:28
ako vies? sak su tam registrovane stovky firiem...
Tomáš_sh
17.12.09,11:29
Prosimta dnes zaregistrujes cokolvek a kamkolvek v priebehu par sekund...
Chobot
17.12.09,14:47
Objednala som si tovar z ciny cez internet a kedze firma je registrovana na stranke pre obchodovanie alibaba.com ako "verified member", t.j. overena dalsou firmou, ze existuje, nemala som dovod si mysliet, ze budem okradnuta. Poslala som peniaze na ucet v banke, ktory tiez musi zalozit realny clovek, nie fiktivna osoba. Firma vsak so mnou prestala komunikovat a aj na internete som nasla negativne skusenosti s touto firmou, ze dalsi ludia boli okradnuti. Co mam teraz robit, aky je postup? Mam to nahlasit policii? Slovenskej alebo cinskej? Dakujem za rady.

Vieš, tento portál je len nejaká databáza firiem. Neviem, akým spôsobom sa tam registrujú, ale podľa počtu zaregistrovaných firiem to bude asi veľmi jednoduché a nepotrebujú k tomu žiadne referencie.

Keďže tam nie sú referencie od ich obchodných partnerov, tak na tvojom mieste by som si bol overil tú firmu vopred. Napr. na ebay sú hodnotenia kupujúcich a podľa toho kupujem aj veci. AK má dobré hodnotenie, tak sa nebojím kúpy. Ak nie je hodnotený, tak od neho nekupujem.

Môžeš podať trestné oznámenie aj u nás a ak sa ti chce vycestovať do Číny, tak aj tam, ale nevidím reálnu šancu tie peniaze vymôcť.