laky1
17.12.09,09:25
Dobrý deň, som úplný začiatočník a preto sa chcem opýtať na pár vecí: 1-Pri dovoze potraviny napr z polska treba nejké preklady - ako sa k nim dostanem a čo musím splňať aby som si ich vyrobil sám.
2- Predavačka kt. zamestnám a bude predávat potraviny (vsetko v obale) musí mat zdravotný preukaz??
3-možem použit auto napr. brata a dať si náklady na pohonne hmoty do nákladov???
4-pri obchodíku z potravinami je lepsie byť platcom DPH alebo nebyť platcom DPH?
:confused::confused::confused:
Lianka
17.12.09,08:50
Dobrý deň, som úplný začiatočník a preto sa chcem opýtať na pár vecí: 1-Pri dovoze potraviny napr z polska treba nejké preklady - ako sa k nim dostanem a čo musím splňať aby som si ich vyrobil sám. - slovensky "navod" na vyrobku,
2- Predavačka kt. zamestnám a bude predávat potraviny (vsetko v obale) musí mat zdravotný preukaz?? - ano,
3-možem použit auto napr. brata a dať si náklady na pohonne hmoty do nákladov??? - ano, ale len ak je auto v podnikani na zaklade napr. najomnej zmluvy,
4-pri obchodíku z potravinami je lepsie byť platcom DPH alebo nebyť platcom DPH? - na otazku sa neda jednozancne odpovedat, vsetko ma svoje klady aj zapory, bolo by vhodne si urobit kalkulacie oboch variantov
:confused::confused::confused:

Odpovede v texte.
laky1
17.12.09,09:13
slovenský návod na výrobku - pri potravinách asi zloženie... možem to svojpomocne jednoducho preložiť a nalepiť, nemusí to splnat nejaké normy???
Lianka
17.12.09,10:23
Skus pozriet tu: http://www.dolceta.eu/slovensko/Mod3/spip.php?article329 alebo priamo v zakone c. 250/2007 o ochrane spotrebitela.