PotPalo
17.12.09,10:19
Chcem si kúpiť čítačku pamäťových kariet Apacer MegaSteno AT020 (http://www.shark.sk/default.aspx?content=TVRDETAIL&nparams=kod_id;15675) , ale neviem nikde zistiť, akú najväčšiu kartu prečíta. V popise píšu že aj SDHC, ale v obchode mi povedali že to SDHC nečíta. Na internete som tiež nič nenašiel, všade je skopírovaný ten istý popis. Ak máte s touto čítačkou niekto skúsenosti, tak sem s nimi. Tiež by ma zaujímalo, či je USB2, to tiež nikde nepíšu, ale v dnešnej dobe by to malo byť samozrejmosťou, no nie?


http://195.28.79.50/prilohy/25409000277_0.jpg
pistik71
18.12.09,10:02
vsade pisu ze cita SDHC. Zober do obchodu nejaku SDHC kartu a vyskusaj. Pripadne ak to je na obale napisane a nebude ti to citat HC karty, tak to mozes vratit.
USB2.0 myslim ze urcite, a ak je to nie nejaka stara citatcka, tak podporuje aj HC karty.
jojom
18.12.09,10:56
Mám presne takú istú čitačku a zatial zjedla všetko. Najväčšiu kartu mám 32 Gb SDHC. A nemá s ňou problém. Myslím že som ju kúpil v sharku asi pred pol rokom.
S tým USB2 neviem, myslím že akú karty dám tak rýchlo číta ( Clas 2, 4, 6).
PotPalo
18.12.09,10:57
vsade pisu ze cita SDHC. Zober do obchodu nejaku SDHC kartu a vyskusaj. Pripadne ak to je na obale napisane a nebude ti to citat HC karty, tak to mozes vratit.


To bude menší problém, momentálne nemám žiadnu SDHC kartu, to plánujem do budúcnosti. Obal to ani nemalo, bola zabalená v priesvitnom igelitovom sáčku bez popisu (všetky tieto tak boli zabalené).

Ak to má niekto odskúšané s SDHC, prosím ozvite sa!

Mám taký dojem, že to bude asi čítať aj SDHC, ale len do určitej kapacity, preto sa predajcovia rozchádzajú v názore. Skrátka to treba vyskúšať, ale ja to nemám ako.

edit: jojom, to som chcel vedieť, ďakujem.
edit2: rýchlosť-kopírovať 50 MB súbor pri USB1 zaberie asi minútu, pri USB2 päť sekúnd.
PotPalo
18.12.09,12:11
Tak práve som sa vrátil z obchodu, už som si ju kúpil. Píšu na nej USB2.0 a aj rýchlosť tomu zodpovedá.

Ďakujem všetkým zúčastneným.
duves
18.12.09,12:45
Mám presne takú istú čitačku a zatial zjedla všetko. Najväčšiu kartu mám 32 Gb SDHC. A nemá s ňou problém. Myslím že som ju kúpil v sharku asi pred pol rokom.
S tým USB2 neviem, myslím že akú karty dám tak rýchlo číta ( Clas 2, 4, 6).
Ja mam podobnu Hama, taku modru. Číta SDHC v pohode. A podla mna asi čítačky nerobia rozdiel medzi SD a SDHC. To je zaležitosť driverov v kompe, napr. v robote na w2000 mi SDHC nenačíta.
PotPalo
18.12.09,13:00
Drivermy to asi nebude, mám tu jednu dosť starú čítačku 4v1, USB1, tá číta SD karty len do 256MB, našiel som to aj na internete v jej technických špecifikáciách.

Teraz mám ďalšiu otázku: Mám MicroSD kartu 1 GB z mobilu Nokia (ktorý už nemám) a chcem ju použiť do MP4 prehrávača. V mobile fungovala, ale v prehrávači ju vôbec nenačíta, hlási chybu. Chybu hlási aj v PC cez adaptér z MicroSD na SD, skúšal som rôzne čítačky aj OS. Buď to pri pokuse o prístup na kartu zamrzne, alebo píše že žiadna karta nieje. Preto nejde ani naformátovať. Je možné, že je zamknutá, alebo čo? Ako ďalej? Vraj ide takto zamknutá karta naformátovať v niektorých Nokiách, no neviem. Prosím poraďte, či by to nešlo aj cez tú čítačku z PC dajakým softom.
jojom
18.12.09,13:08
Mám niekde soft ktorý mi už viackrát na to pomohol. Poslal som Ti ho.
PotPalo
18.12.09,13:55
Ďakujem, ale nepomohlo to. Píše to error: The device is not ready.
Skrátka sa to tvári, ako by tam nebola žiadna karta.