ciaaa
17.12.09,11:36
Mame dve firmy A a B, ale len jedny tankovacie karty, teda fa za naftu chodia len do A firmy. Do B firmy potom prefakturujem naftu, ktora patri B firme.
Prefakturujem celu sumu s danou (z povodnej zahranicnej fa), ale slovensku DPH uz nefakturujem.

Mam vyslu fa nahodit ako vydaj odberatelovi v tuzemsku alebo to bude ako dodanie do EU (lenze bez dane, nebude to v DP k DPH).

Ide mi o to, ze ci to ma byt v suhrnnom vykaze frimy A alebo nema byt.
babi2
17.12.09,19:25
Mame dve firmy A a B, ale len jedny tankovacie karty, teda fa za naftu chodia len do A firmy. Do B firmy potom prefakturujem naftu, ktora patri B firme.
Prefakturujem celu sumu s danou (z povodnej zahranicnej fa), ale slovensku DPH uz nefakturujem.

Mam vyslu fa nahodit ako vydaj odberatelovi v tuzemsku alebo to bude ako dodanie do EU (lenze bez dane, nebude to v DP k DPH).

Ide mi o to, ze ci to ma byt v suhrnnom vykaze frimy A alebo nema byt.
Predpokladám, že obe firmy sú slovenské, potom podľa mňa platí §8 ods.6 zákona o DPH, a v tom prípade prefakturácia má byť so slovenskou DPH, základ dane bude tvoriť cena nafty aj so zahraničnou DPH.

Zdaniteľné obchody
§ 8
Dodanie tovaru
(6) Ak zdaniteľná osoba na základe komisionárskej zmluvy alebo inej obdobnej zmluvy, podľa ktorej koná vo svojom mene na účet inej osoby (ďalej len komisionárska zmluva ), obstará kúpu tovaru alebo predaj tovaru, platí, že táto zdaniteľná osoba tovar kúpila a predala.
ciaaa
18.12.09,12:31
Obidve firmy su slovenske. Ale ja si myslim, ze to nemozem fakturovat s DPH. Ked ide o zahranicne fa.
Nevie niekto poradit?