VieraK.
17.12.09,11:39
Prosím nevie niekto poradiť, či bude potrebné platiť mýto aj za stavebný stroj(nie je to nákladné auto), ktorý sa premiestňuje po cestách sám a má svoju ŠPZ? Je niekde potrebné registrovať vozdilá, za ktoré sa bude platiť mýto?
ZuzanaP
17.12.09,10:42
a taký stroj má povolenie na prejazd po cestách I. triedy?
ella121
18.12.09,20:20
a ak je nad 3,5 tony ? nie?
orimslav
07.01.10,06:56
Ja by som sa tiež chcel spýtať je potrebné platiť mýto za traktor, ktorý ťahá príves a jazdná súprava presiahne 3,5t ?
rhenus
08.01.10,13:00
a taký stroj má povolenie na prejazd po cestách I. triedy?
Preboha a čo má lietať? U nás napríklad nie je iná možnosť, len ísť s traktorom po ceste I.triedy. Zuzka iste si z Bratislavy a nevieš, že traktory sa teraz používajú aj na dopravu a zásobovanie stredísk a MUSIA po tej ceste prejsť. Nevozia len hnoj na pole z kravína niekde zadnou bránou poľnohospodárskeho podniku. P.S.: Nechcem ťa uraziť :)
P.S.2: Som taký rozčúlený, lebo som práve hľadal odpoveď na túto otázku u spoločnosti SKYTOLL a nejaké brigádničky, čo o tom h.vno vedeli ma len prepínali na "kolegu, ktorý bude vedieť viac", kde mi to ani po 5 min čakania nikto nezdvihol, len sa mi z tel. ozýval milý ženský hlas: "čakajte prvý voľný operátor sa vám bude venovať"
orimslav
08.01.10,16:18
Tiež som volal na SKYTOLL ale operátor nebol voľný ani po 10 minútach. Tak som napísal na ministerstvo (MDPT) a dostal som takúto odpoveď:

Dobrý deň,
povinnosť platby mýta sa stanovuje podľa kategórie vozidla určenej v osvedčení o evidencii. V prípade ak je motorové vozidlo kategórie M (okrem M1 vrátane prívesu), N (okrem N1 bez prívesu) alebo G ste povinný platiť mýto. V ostatných prípadoch teda aj v prípade traktorov a jazdných súprav traktorov sa mýto neplatí.

Podrobnosti o kategóriach vozidiel podliehajúcich mýtnemu spoplatneniu nájdete na stránke:
mazd55
15.02.10,10:33
Chcel by som sa opytat ako je to s platenim myta za specialne vozidlo AVIA MP - 13 ,vysokozdvizna plosina. Toto vozidlo je nad 3,5 tony ,ale je to specialne vozidlo ,ktore neni urcene ani na prepravu osob ani na prepravu nakladu ,takze nejsom ani prepravca ani dopravca a do ziadnej kategorie nespadam. Podla zakona su povinni platit myto dopravcovia ,prepravcovia a ja niesom ani jedno. Tak mam platit ,alebo nie ?