Tina855
17.12.09,11:32
Ahojte poradáci!

Poprosím o potvrdenie alebo vyvrátenie:

Manželka nášho spoločníka sa rozhodla že už teraz chcu vyplatiť preddavok na podiel na zisku. Je to možné? podla mna sa preddavky na podiel na zisku vyplácať nemôžu alebo áno? poprosím aj o uvedenie paragrafu ak áno.

Ja sa zatial držím §123 (2) tak neviem
hnedoočka
17.12.09,10:47
Ahojte poradáci!

Poprosím o potvrdenie alebo vyvrátenie:

Manželka nášho spoločníka sa rozhodla že už teraz chcu vyplatiť preddavok na podiel na zisku. Je to možné? podla mna sa preddavky na podiel na zisku vyplácať nemôžu alebo áno? poprosím aj o uvedenie paragrafu ak áno.

Ja sa zatial držím §123 (2) tak neviem

skoro sme mali taký prípad, ale nakoniec z neho zišlo. len právnik neuvádza paragraf iba sa odvoláva na par. 129 o zvolaní valného zhromaždenia.

takže asi to ide na základe predbežných HV
Stefan2005
17.12.09,11:01
...Ja sa zatial držím §123 (2) tak neviem

Áno, je to tak: Ak je podnikateľom spoločnosť s ručením obmedzeným, platí § 123 ods. 2 Obchodného zákonníka. Spoločnosť s ručením obmedzeným nesmie vyplácať najmä úroky z vkladov do spoločnosti a preddavky na podiely na zisku.
hnedoočka
17.12.09,13:20
Áno, je to tak: Ak je podnikateľom spoločnosť s ručením obmedzeným, platí § 123 ods. 2 Obchodného zákonníka. Spoločnosť s ručením obmedzeným nesmie vyplácať najmä úroky z vkladov do spoločnosti a preddavky na podiely na zisku.

Štefan , v tomto prípade ti aj ja ďakujem, my sme to nakoniec nerealizovali, ale spoľahni sa na právnikov!:rolleyes: