ALBINA
17.12.09,13:24
Dobrý deň , chcem sa opýtať , či ešte existuje nadstavbové /pomaturitné/
štúdium. Mám gymnázium a robím mzdovú účtovníčku , potrebujem ekono-
mické vzdelanie.Som z okresu Senica.
Ďakujem.
Lianka
17.12.09,13:16
Neuvazujes radsej nad VS?

Ja som si ista cas urobila este pomaturitne studium ekonomickeho zamerania, nakolko som vedela, ze sa k svojej povodnej profesii nechcem uz vratit - ale bolo mi to na "dve veci" a nic mi to nedalo.

VS ti da ovela viac, nielen vedomosti (to zalezi od teba, kolko sa chces naucit), ale aj tzv. soft skills - komunikaciu, prezentaciu, samostatnost a pod. Ja som si urobila aj VS, a ozaj nelutujem - obohatilo to moj zivot (nielen po vedomostnej stranke, ale aj rozsirenim obzoru, spoznanie zaujimavych ludi, zaujimavych nazorov), bolo to krasne obdobie, druha mladost ;).
ALBINA
18.12.09,10:50
Možno by som uvažovala , ale obe deti mi študujú = sú na internáte , domov prídu v piatok - mám čo robiť s praním , varením... Aj manžel chodí na týždňovky. Okrem gymn. mám SPgŠ a štátnicu z Aj a tiež mi je to nanič.
Lianka
18.12.09,11:02
Okrem gymn. mám SPgŠ a štátnicu z Aj a tiež mi je to nanič.

Toto by som za "nanic" nepovazovala. Hladala by som moznosti, ako sa uplatnit, napr. ako tlmocnicka, prekladatelka (nie v pracovnom pomere, ale ako "podnikatel" - prilezitostne, zalezi na tom, kolko casu chces tomu venovat) - na to, pokial viem, treba statnicu.

Anglicky vie dnes kdekto, ale malokto statnicu z Aj ma. Podla mna toto je tvoja prednost, silna stranka.

Co myslis, co sa zmeni tym, ze si urobis ekonomicku nadstavbu? Aku mas motivaciu, aky ciel?
Reny1
29.12.09,18:18
Ja by som Ti doporučovala kurzy účtovníctva, to by si asi najviac potrebovala.
veronikasad
29.12.09,19:05
Možno by som uvažovala , ale obe deti mi študujú = sú na internáte , domov prídu v piatok - mám čo robiť s praním , varením... Aj manžel chodí na týždňovky. Okrem gymn. mám SPgŠ a štátnicu z Aj a tiež mi je to nanič.
niečo som našla - nie je to síce z okolia Senice ...

http://www.ozorak.sk/index.php?id=52
Zuzanka Majkova
22.02.11,22:58
Dobry vecer!Chcem sa opytat,ci niekto nevie o skole,kde sa da urobit si maturitu.Mam vyucny list z odboru PREDAVAC a chcem si skolu dokoncit.Som z Bratislavy.Dakujem