jaseco
17.12.09,16:30
Zdravím Vás,

môjmu otcovi ako sporiteľovi v DDP zavolal investičný poradca, pán J.D, a navrhol mu prevod DDP do produktu AXA Balance Dynamic.

Pán bol taký rýchly, že pár dni po telofonáte poslal zmluvy na podpis: (Účastnícka zmluva, Balance Dynamic návrh zmluvy, Žiadosť o doplnkový dôchodok, Dohoda o zrážkach zo mzdy k účastníckej zmluve, Osobitné poistné podmienky, Sprievodný list a Vernostný program)

Sprostredkovateľom poistenia má byť InPremium s.r.o.

Z môjho pohľadu ide o životnú investičnú poistku. V prvom rade sa mi nezdá správne predávať takýto produkt po telefóne a dôchodcovi.

Po druhé, je to vôbec výhodné pre človeka nad 60?

Prosim o Vaše názory.

Ďakujem
Lianka
17.12.09,16:16
Ja uz dlhodobo nemam doveru k takymto spolocnostiam - z vlastnej skusenosti - a to nastastie mam nejake tie ekonomicke vedomosti a prehlad.

Forma a rychlost, akou sa momentalne zmluvy uzatvaraju, su ozaj "fascinujuce". Poistovaci zrejme vyuzivaju pociatocne nadsenie/ohurenie ludi bez patricnych ekonomickych vedomosti a bez prestudovania poistnych podmienok, a rychlo potrebuju dosiahnut ustny/telefonicky suhlas.

Mna vsak zaujalo toto :eek::


Dohoda o zrážkach zo mzdy k účastníckej zmluve

Neviem, co to je za produkt, ale to hadam nemyslia vazne! Nastastie toto na mna ziaden agent este neskusal - mozno som mu len nedala sancu, nakolko ja ho schladim po prvej vete :cool: - volaju mi aj trikrat do tyzdna :confused:. Poistovacie praktiky u nas su uz dlhodobo ubohe.
profesional
10.01.10,11:24
Podla zakona ak poistne plnenie by malo presiahnut 100.000 Sk v prepocte, tak zmluva musi byt uzatvorena osobne. Zaroven musi byt urobena osobne finacna analyza klienta. ak nic taketo urobene nebolo, je to dovod na ostupenie od zmluvy. V tvojom pripade by som poslal staznost do Narodnej Banky Slovenska, ktora je dohladovym organom pre financny trh.
smaragd
29.01.10,10:51
suhlasím s názorom, že to nebola debata na telefon, ale produkt
Balanc Dynamic je veľmi dobrý produkt, samozrejme je to na
osobný rozhovor a na vysvetlenie výhod produktu, ktoré sa robí
na stretnutí klienta s poisťovacím poradcom, (hlavne by to mal
byť odborník)
Mikael
29.01.10,13:59
V prvom rade by som si zistil meno agenta, potom si na strankach NBS nasiel ci ma licenciu, a nakoniec si pozrel co je produkt dynamik. ale ak to ma znamenat sporenie nejakou dynamickou metodou a ponukat to 60 rocnemu dochodcovi, tak to prave dnes nieje vobec ferove jednanie.
Mikael
29.01.10,14:09
klikol som na Axa balance dynamik a vidim ze je to garantovana investicia, ma ale jednu velku nevyhodu a to je ze je to cisto indexovy produkt ktory investuje do indexov ktore maju obrovskukorelaciu takze ziadna diverzifikacia rizika. druhym slabim prvkom je to ze je to neriadena investicia na 8 rokov a navyse ponukana v ten najnevyhodnejsi cas kedy su vyrazne signaly na 2 vlnu prepadu akcii. no a tretim a najvyraznejsim nedostatkom je ze je to investicia nachylna na menove riziko, je to investicia v eurach a momentalne vladne na trhu prodolarova nalada. cize hoci investujete v eurach . hodnota portfolia mozze byt znehodnotena zmenou hodnoty Eura voci ostatnym menam.

pozzitivom je ze je to poistenie. v ktorom sa ale velmi nevyznam takze k tomu nemozem nic povedat.
jaseco
05.02.10,12:36
Ďakujem všetkým za odpovede.

Otec na uvedený produkt nepristúpil na moje želanie.

Hlavným dôvodom bolo to, že "predaj" sa uskutočnoval cez telefón, pričom išlo o prevod cca 150 tis a nasledné zrážky zo mzdy - čo je podľa mňa neetické.

Keď otec povedal, že sa o tom poradí s manželkou, dotyčný pán povedal: "manželka o tom nemusí vedieť".

Mne osobne toto stačilo na odmietnutie.

Čo bolo zaujímavé je, že s otcom komunikoval pán, ktorý ma licenciu podla NBS od 4.2.2010 (pričom zmluvu riešil niekedy v decembri). V zmluve bola uvedená ako sprostredkovateľ nejaká s.r.o, kde vzťah dotyčného pána a s.r.o bola v kolonke "iná".
Filip Glasa
14.02.10,08:45
je bezpredmetné riešiť takýto produkt z hľadiska investovania (do čoho, ako dlho, garancie, atď.). Ide totiž o obyčajnú životnú poistku. A neexistuje jediný dôchodca na svete, ktorý by potreboval uzatvárať životné poistenie.

Zakrývajú to názvom, ktorý navodzuje dojem garantovenej investície, aby to mohli predávať aj ako poistku aj ako investíciu. Čiže taký mačko-pes výhodný akurát tak pre predajcu toho produktu.

Oficiálny názov je:
Investičné životné poistenie s jednorazovo plateným poistným BALANCE Dynamic

Investovať cez životné poistky je niekoľko násobne drahšie ako investovať priamo do tých istých produktov (zvyčajne rôznych podielových fondov) bez poistenia. Naviac tam väčšina ľudií ešte aj platí krytie rizík (samotné poistenie), ktoré zväčšia vôbec nepotrebuje, alebo sú zle nastavené.
jaseco
18.04.10,16:31
Zdravim,

ozval sa novy financny poradca ktory prisiel s novou ponukou - Investicne zivotne poistenie Comfort Plus.

Ten navrhuje nasledovne: zrusit DDP, previest peniaze na novy produkt (Comfort Plus), a znovu otvara DDP. Comfort Plus je s garanciou 2,5% rocne, male pismenka som este necital.

Otazka ale znie, je normalne aby navrhoval zrusit DDP, uzatvorit ZP a potom nanovo uzatvaral DDP? Predajca argumentoval v prospech ZP tym, ze mesacny spravny poplatok je len 1.66Eura. Co uz nepovedal bolo ake su vysky mesacnych poplatkov za spravu jednotlivych fondov (konzervativny 4,65%, vyvazeny 7,05%, agresivny 5,5%).

Co Vy na to?
profesional
17.05.10,08:28
V prvom rade je dolezite si uvedomit jednu zakladnu vec:

SPAJAT POISTENIE S INVESTOVANIM JE NEVYHODNE A NEZMYSELNE.

Ak niekto chce aj jedno aj druhe, tak nech si uzavrie cistu zivotku na riziko smrti a prip. nejake tie pripoistenia podla vlastneho uvazenia.

A na investovanie nech si najde iny vhodny sposob..
convict
01.09.10,16:23
SPAJAT POISTENIE S INVESTOVANIM JE NEVYHODNE A NEZMYSELNE.


Rad by som teda vedel nazor ci je nezmysel uzatvorit investicne zivotne poistenie s nulovou poistnou sumou a priplatit oslobodenie od platenia v pripade invalidity a mat aktivnu spravu investovania? (Netyka sa to tohoto produtu). Dakujem za nazory.