Rooibos
17.12.09,16:45
Vazeni priatelia, vie mi niekto z Vas podat vyklad § 292 odst.(3) Obch.Zak., kde sa hovori: "Zavazok uzavriet buducu zmluvu zanika, ak opravnena strana nevyzve zaviazanu stranu splnit tento zavazok v case urcenom v zmluve o uzavreti buducej zmluvy."

Zaujimalo by ma, aky cas zaniku moznosti vyzvat povinneho sa berie v uvahu v pripade, ak v zmluve o uzavreti buducej zmluvy nie je cas vyzvania urceny? Uvazuje sa s beznym premlcacim casom (FO-3 roky, PO-4 roky), alebo je tento cas teoreticky nelimitovany?
(...prosim nezamienat cas moznosti vyzvy s povinnostou po vyzve uzavriet zmluvu, ktora je v predmetnej zmluve o bud. zmluve uz casovo specifikovana)

Dakujem za Vase nazory!
Mária27
17.12.09,21:18
Celý § 292 určuje, ako sa môže doplniť chýbajúci obsah zmluvy o budúcej zmluve. Ak ho nemožno určiť podľa uvedených kritérií, zmluva o budúcej zmluve je neplatná.
Určenie doby je podstanou náležitosťou takejto zmluvy, je aj jej zmyslom. Ak nie je čas/doba uzavretia budúcej zmluvy stanovený pevne a nie je ani dohodnutá doba vyzvania, zmluva o o budúcej zmluve je neplatná.
rogalo
24.04.10,07:14
Prosím pomôže mi niekto so zmluvou o budúcej zmluve o nájme nebytových priestorov? Šef mi rázne prikázal ju pripraviť do pondelka, aj keď som len administratívna pracovníčka a nie právnik, za ktorého by musel platiť. Normálnu zmluvu mám, len neviem čo musí obsahovať tá o budúcej zmluve a v čom je rozdiel. Neviem si rady, v noci som aj v spánku na to myslela, čo s tým. Mám pokazený celý víkend a budem veľmi vďačná, vopred ďakujem.