racho1
17.12.09,19:24
Hľadám živnostníka, ktorý pôsobí, alebo osobu, ktorá plánuje pôsobiť v oblasti poskytovania komplexných služieb BOZP / OPP. Som programátor a v minulosti som spolupracoval na vývoji softvérových aplikácií pre oblasť bozp/opp.
Hľadám preto možnosť spolupráce so skúseným BT / technikom PO, kde cieľom by malo byť rozširovanie počtu zákazníkov, zvýšenie konkurencieshopnosti a vývoj špecifických aplikácií pre túto oblasť.
Záujemca nech píše e-mailom na: radoslav.choma@gmail.com
propo
18.12.09,07:50
No neviem, takych softwarovych aplikacii je na trhu uz dost...

Ajtak si myslim, ze kazdy SPO/TPO/TBOZP atd. si zabehne SVOJ system a neda sa obmedzovat nejakym softwarom...
racho1
18.12.09,15:45
Vôbec si nemyslím, že komplexných softvérových aplikácií pre túto oblasť je dosť. Práveže ich je žalostne málo.
Systém práce si každý volí sám, s tým súhlasím, ale je kopec univerzálnych vecí, ktoré dokáže dobrá aplikácia riešiť a tým potom uľahčiť, zrýchliť a sprehľadniť prácu.
Tiež záleži či máte zmluvy s 3-4 firmami, alebo spravujete desiatky firiem a stovky ich zamestnancov.
Tak napríklad: prehľad legislatívy, sledovanie termínov, evidencia technických zariadení, evidencia úrazov, nebezpečných udalostí, hodnotenie rizík, správa odpadov, vzory tlačív a dokumentov s možnosťou archivácie, testy, školenia.... to všetko je možné riešiť cez softvér a viem, že mnoho ľudí by to ocenilo a využívalo.
Ja nehľadám spoluprácu formou jednorazove zákazky, že by som chcel vytvoriť aplikáciu pre jedného ABT/TPO.
Hľadám človeka, ktorý by mi vedel radiť, čo a ako má fungovať, testovať aplikáciu vo svojej každodennej praxi a keď to bude v určitom štádiu, tak by sa ten softvér mohol dobre predávať.
propo
18.12.09,16:19
len sa mozem zopakovat, takych aplikacii je na trhu dost........ pochybujem ze to niekto aj naozaj pouziva..

mne pride ovela jednoduchsie si vytvorit nieco v Exceli alebo OOCalcu presne na mieru co potrebujem, nie sa doprosovat nejakemu ITckarovi aby tam zapracoval nieco co ajtak nebude nikdy to co potrebujem a este mu za to aj platit.....

poloz si otazku ako pri podnikatelskom plane:
- PRECO by mali ludia potrebovat tvoju aplikaciu?
- preco si myslis ze by bola konkurencieschopna?
- cim sa bude odlisovat od tych inych?
- naco to vlastne komu bude?

ja si myslim, ze si to tak kupi niekto "na skusku" ak nevie co s peniazmi, ale pouzivat to ajtak nebude......

pri takychto "aplikaciach" chyba ta "volnost", takto si zalozim podnik, alebo zakazku, a do adresara si prihodim co chcem, alebo mam tabulku a urobim si s nou a tymi datami tam co len ja chcem....... v takychto aplikaciach sa este musim ucit ako vobec urobit co chcem a ajtak to neourobi co chcem........... a este mam cakat na update???? a byt tym (z)viazany? nikdy..... hlava je najlepsia aplikacia.....
propo
18.12.09,16:32
napr. vyjde novy zakon, uprava vyhlasky........ ako na to reaguje software?
NIJAK,

musi si kupit update ;-) ....... alebo stiahnut update, urcite nikdy nie zadarmo.......

ale clovek potrebuje vediet co je nove....... tak si to nakoniec ajtak stiahne z jaspi, a nastuduje......

komu tam chyba nejaky software? :-)
racho1
18.12.09,20:11
priklad: mas zazmluvnenych cca 20 firiem a dokopy tam je cca 600 zamestnancov. Pri kazdom sledujes nejake terminy. Co ked sa zmeni zakon a pri nejakom termine bude treba vykonavat nejake skolenie raz za 1 rok a nie raz za 2 roky?
Takze ty v tomto pripade musis otvorit 20 excelovskych suborov a prejst kazdeho jedneho zamestnanca a zistit, ci sa ho tyka zmena terminu a tak to zmeni. To Ti zaberie mozno aj cely den.

Ja Ti tvoje excely a OOcalci neberiem, len takto sa to vsade nerobi. Ty asi nebudes ten, koho hladam :)

A ano, ked ma byt softver aktualny, tak sa musi aktualizovat, to je samozrejme. Najlepsie cez internet aby to bolo co najskor. A samozrejme za aktualizacie sa plati, ale vacsinou su to rocne poplatky. Takto to funguje bezne.
propo
19.12.09,07:42
Mam jeden taky "software" je mi celkom k nicomu....

600 zamestnancov? no ved to je 600 riadkov..... presne na to vymysleli tabulkove procesory, nevidim ziaden problem..... zvladaju niekolko 10 tisic riadkov... tabulky mozu byt previazane, kde je aky problem?

okrem seba, aj v inych firmach co funguju aj 15 rokov som nikde nevidel zeby uzivali nejaky "software", pekne maju svoj zabehnuty a plne OTVORENY system... okamzite prisposobitelny zmenam......

zmeni sa legislativa (ako to byva zvykom - aj vyhlasenim vyhlasky) a nieco sa bude musiet robit inak...... mam celu databazu, v nejakom "software", a som slovensky krasne napisane v...... musim cakat pokym mi akesi IT oddelenie (ktore tu oblast VOBEC nepozna) nastuduje co ma robit a vymysli nieco aby som sa mohol hybat..... takato zranitelnost? a este za nu platit? to nie je strategicke a nemanazerske a o "ucelnosti" vynakladania penazi na taketo cosi ani nepisem........

ak som uz velka firma, naozaj velka, tak si radsej zamestnam cloveka (no najskor na dohodu o vykonani diela), programatora co do par hodin upravi co ma, ale urcite nebudem fungovat v zajati na nejakom dodavatelskom software, navyse malej IT firmy, ktora moze zaniknut za mesiac a potom co s databazami? zase len problemy, prestoje, komplikacie a navyse peniaze...

takze tvoja cielova skupina budu akurat len velmi velke firmy....... ale tie uz urcite nikto nepresvedci, aby menili co maju zabehnute roky :-)
racho1
19.12.09,13:37
Bezni uzivatelia bezne nepouzivaju prepojenia v tabulkovych procesoroch.
Nikde som nepisal, ze v tom softveri by sa mali dat robit vsetky veci. Ale mal by to byt komplexny nastroj, ktory by mal sluzit k ulahceniu, spehladnenie a urychleniu prace v tejto oblasti.
Nechcem nikomu urcovat aky system ma pouzivat na svoju pracu, len by com chcel poskytnut nastroj, ktory by vedel pomoct v urcitych univerzalnych cinnostiach.
Velke firmy nie su mojou cielovou skupinou, tam je to o niecom inom...
Aky softver pouzivas ? a ake dalsie softvery poznas, ked pises, ze je ich tak vela a ze su nepouzitelne? Rad sa priucim.
Kolenčík
19.12.09,19:18
Túto prácu vykonávam vyše 20 rokov a ako píše "propo" každý má zabehaný svoj systém práce, čo technici potrebujú sú viac vzory dokumentov, úpravy dokumentov, vzájomná informovanosť, rady od odborníkov a pod. Ja tabuliek mám dosť a školenia takmer všetky mám v hlave, ale ak chceš niečo bližšie vedieť o problematike a o požiadavkách môžeš napísať, rád sa zapojím do diskusie i keď softwerom a excelom bohvieako nerozumiem.
Don133
26.12.09,18:50
na jednej strane je dosť zaujímavých aplikácií pre túto oblasť, ale dobrý podnikatel vidi možnosť ... to je ako ked prišli dvaja obchodníci do Afriky a poslali správu materským firmám:
1: sme stratení všetci sú tu bosí
2:sme zachránení všetci tu doteraz chodili bosí

Dobrý soft určite dokáže uľahčiť prácu ABTaj TPO(ešte k tomu sa pribali minimálne CO) excel je perfektný nástroj pokiaľ vie človek využívať filtre a makrá. V podstate vie nadradený firemný soft čerpať základné dáta pre naplnenie databáz práve z neho

....takže je to podla mna len vec pohladu cielený soft má svoj význam

[H=][/H=]
Slezak
19.07.15,07:16
Tie názory na činnosť BOZP sú rôzne.Použival som aj ucelený system a v súčasnej dobe pracujem na systemie ktorý som si vytvoril sám v Exceli a prepojil pár tabuliek a funguje to krásne a tie úpravy je minimúm práce a mám to stále aktualne.Mám to spracované vždy pre každu firmu jak čkolenoia tak revizie vyhradených zariadení. Práci sa venujem viac ako 20 rokov a mal som program vypracovaný pod MsDOS bezpečnopstným technikom ktorý nemal chyby a bol to programator avšak tento zomrel a program bez aktualizácii a nepoužiteľný pre iných. To su výhody a nevyhody takéhoto riešenia.Každy si musí vytvoriť system podľa seba ktorý mu najviac vyhovuje lebo univerzalný system nie je použiteľný pre každého a podľa veľkosti firmy a náročnosti.Pokiaľ chcete počuť môj názor zašlite vzor tabuliek ku ktorým sa Vám môžem vyjadriť s hľadiska použiteľnosti a možnosti vylepšenia.Na trhu je v súčasnosti udržiavaný system BOZP Košice ktorý je riešený ako modulový system a náročný na aktualizácie a cenové náročný.O iných lepších systemom neviem lebo tie čo boli na trhu skončili a nie sú udržiavané. S pozdravom Slezák kontakt : vslezak@azet.sk
veronikasad
19.07.15,07:30
odpovedáš na tému starú 6 rokov