matisek77
17.12.09,23:37
Dobry vecer, poradaci,

nikde na internete som nenasiel max. lehotu, kedy moze Obchodny register zapisat novu s.r.o., od pridelenia ICO na Zivnostenskom urade, resp. od uzavretia Spolocenskej zmluvy.

Ide o to, ze nasa Spolocenska zmluva ma datum 26.10., 4.novembra sme ziskali ICO /zivnostenske listy/ no a do dnes 17.12. sme cakali, kedy dostaneme Najomnu zmluvu, kde deklarujeme aj sidlo s.r.o.. Zapise nas este Obchodny register?

Nieco sa mi zda, ze do 90 dni od rozhodnutia spolocnikov v Spolocenskej zmluve musi zakladajuca s.r.o. podat navrh na zapis na Obchodny register. Ale zial, len sa mi to zda :(

Tiez ma zaujima kolko v praxi trva zapis s.r.o. na Obchodnom registri, konkretne v BA 1.

Ma s tym niekto skusenosti? Dakujem!
domenico.office
18.12.09,05:56
Dobré ráno poraďák.
Zdá sa ti presne, do 90 dní od vydania ŽL by sa mal uskutočníť zápis s.r.o. do OR. Po 90 dňoch sú neplatné. Už sa to tu preberalo a názory sú nejednotné, ale mám informáciu, že si to ŽÚ kontrolujú. Zápis do OR je všade rovnaký, je na to lehota podľa zákona. Ák by ťa zaujímalo, ako ušetriť 50 % súdneho poplatku, ozvi sa.
matisek77
18.12.09,06:02
dobre ranko, dakujem pekne za informacie, co sa tyka usetrenia 50% je to skvele, uz ma informovali. My to davame na zapis dnes, mame vsetko pripravene vratane overenych listin. Este raz vdaka a pekny den.