loss
18.12.09,01:01
Dobrý deň prajem. Chcel by som Vás poprosiť o radu pri obsluhe regulátoru RVT 052. Už asi 5 rokov uspešne používam tento regulátor v súčinnosti zo štvorcstným ventilom duomix a plynovým kotlom. Tento rok som si zakúpil kotol na tuhé palivo Viadrus U26 a snažím sa túto reguláciu využiť a využiť hlavne funkciu stráženia kotlovej teploty, aby sa kotol nepodchladzoval a ani aby nedošlo k jeho pretopeniu. Prostredníctvom obchodu melektronika som si zakúpil aj druhé čidlo TV2, ktoré som umiestnil priamo na výstupe z kotla a pripojil na svorky 13 a 14, kde bol umistnený odpor/ tento som odstránil/. Kabel čidla som predĺžil asi o 1,5m. Na kotli používam aj regulátor ťahu. Po tomto zapojení som očakával, že kým sa kotol nenahreje na teplotu 60 stupňov celzia regulátor nezačne otvárať ventil, ale opak bol pravdou, pripadalo mi to akoby regulátor nebral žiaden ohľad na teplotu kotla a ventil neustále otváral aj keď bol kotol na teplote 30 stupňov. Podotýkam, že regulátor som mal nastavený na symbol slniečko, čo je program č. 3. Taktiež som simuloval pretopenie kotla, kde som nahrial kotol na teplotu okolo 90 stupňov, ale celý čas regulátor len otvárl ventil. Mal som pocit že regulátor už vobec nereguluje teplotu, len pomaly otvára ventil, až do jeho úplného otvorenia. Potom aj keď teplota kotla poklesla do štandartnej urovne, regulátor stále otváral a otváral a nebola žiadna známka toho, že by sa snažil o nejaku reguláciu. Následne som toto čidlo odpojil, napojil na svorky 13 a 14 odpor a regulátor začal normálne fungovať, akurát že už mi nestráži kotlovú teplotu a môže dôsť k pretopeniu, alebo k ochladzovaniu kotla. Myslel som si, že ako bude kotol chladnúť, komextherm dá signál na úplne uzatvorenie duomixu a čerpadlo sa vypne. U mna to nejak nefunguje. Viete mi prosim Vás poradiť, ako by to malo správne byť, alebo kde som mohol urobiť chybu? Ďakujem.