Pukluš
18.12.09,07:49
Dobrý deň, potrebujem poradiť. Som na rodičovskej dovolenke a končí mi PP -doba určitá, mám sa ísť nahlásiť na úrad práce teraz alebo až po ukončení rodičovskej dovolenky?
Chobot
18.12.09,21:48
Dobrý deň, potrebujem poradiť. Som na rodičovskej dovolenke a končí mi PP -doba určitá, mám sa ísť nahlásiť na úrad práce teraz alebo až po ukončení rodičovskej dovolenky?

Až po skončení rodičovskej dovolenky.
brčko
18.12.09,22:42
Dobrý deň, potrebujem poradiť. Som na rodičovskej dovolenke a končí mi PP -doba určitá, mám sa ísť nahlásiť na úrad práce teraz alebo až po ukončení rodičovskej dovolenky?

treba zájst/zavolať na svoju ZP, čo budeš potrebovať. Možno budú chcieť potvrdenie z UPSVaR o poberaní rodič.príspevku. LEbo od ukončenia PP si sama musíš nahlásiť, že si poistencom štátu ako poberatel rodič.príspevku. Odomna nechceli nič na SZP, som sa čudovala. No myslím, to nie je bežný postup.

A pre kontrolu: podávala si si prihlášku po narodení dieťaťa na soc.poistovni podla bydliska, aby si bola dôchodkovo poistená štátom?
Jozef Mihál
19.12.09,09:09
K tomu odkaz ktorý môže byť niekomu užitočný:

http://blog.aktualne.centrum.sk/blogy/jozef-mihal.php?itemid=689
Pukluš
19.12.09,10:06
Ďakujem pekne za odpovede.
Podala som prihlášku na SP pri narodení dieťaťa. Ja som sa len bála, že budem musieť chodiť na úrad práce sa hlásiť.