9janka9
18.12.09,08:15
Dobrý den , poprosím o radu ako postupovať pri ukončení pracovného pomeru pri smrti zamestnanca- aký paragraf použiť, treba predložiť aj umrtný list, oznámiť SP , ZP , ELDP - čo všetko treba a kde zaslať.:)


vopred dakujem za radu , jana
ivka70
18.12.09,07:27
Zoltán Kovács
18.12.09,07:29
Dobrý den , poprosím o radu ako postupovať pri ukončení pracovného pomeru pri smrti zamestnanca- aký paragraf použiť, treba predložiť aj umrtný list, oznámiť SP , ZP , ELDP - čo všetko treba a kde zaslať.:)


vopred dakujem za radu , jana

Skončenie prac.pomeru úmrtím je § 59 ods.4.
Všetky ostatné povinnosti zamestnávateľa sú rovnaké ako pri klasickom ukončení prac.pomeru s tým, že k odhláškam do ZP a SP je potrebné priložiť úmrtný list.
Zuzka2510
02.11.10,08:01
Dobrý deň. Chcela by som sa len opýtať dnes sme sa z novín dozvedeli že nám v sobotu zomrel zamestnanec. Jeho manželka sa psychicky zrútila takže neviem ako zoženiem úmrtný list. Môžte mi prosím poradiť ako mám postupovať pri odlásení zamestnanca zo zdrav. a soc. poisť.? A ak má manželku môžem jej vydať výplatu za október? predpokladám že príde pre ňu ona pretože deti majú maličké a o iných príbuzných neviem. Ďakujem pekne.
veronikasad
02.11.10,08:49
Dobrý deň. Chcela by som sa len opýtať dnes sme sa z novín dozvedeli že nám v sobotu zomrel zamestnanec. Jeho manželka sa psychicky zrútila takže neviem ako zoženiem úmrtný list. Môžte mi prosím poradiť ako mám postupovať pri odlásení zamestnanca zo zdrav. a soc. poisť.? A ak má manželku môžem jej vydať výplatu za október? predpokladám že príde pre ňu ona pretože deti majú maličké a o iných príbuzných neviem. Ďakujem pekne.
Nedá sa kopia umrtného listu vybaviť na matrike ?
Zuzka2510
02.11.10,08:55
No určite sa dá, ale ja ako zamestnávateľ to mám zháňať alebo je povinný niekto z rodiny to doniesť a hlavne oznámiť že zamestnanec zomrel? Dá sa odhlásiť z poisťovní aj bez úmrtného listu a potom sa doloží?Pretože máme informáciu len z novín ešte nikto z rodiny to nepotvrdil.
ewita888
02.11.10,08:58
máš prvý pracovný deň, tak ešte si nerob paniku.. ešte počkaj deň-dva, potom to rieš..ich prvé kroky po takejto udalosti určite nepovedú ku vám..
Zuzka2510
02.11.10,09:01
Ďakujem Vám všetkým, počkám ešte a potom to budem riešiť.