Kabaka123
18.12.09,09:16
Dobrý deň!

Kolegyni otvára cd romku, pravdepodobne nejaký vírus. Ako sa to dá odstrániť?

Ďakujem
Flinstone
18.12.09,08:30
čo takto nejakým antivírusom...
napr.: http://www.eset.sk/virus-info/eset-online-scanner
Stefan2005
18.12.09,08:49
Nemusí to byť zrovná vírus (hoci vraj taký kedysi koloval na nete) - môže to byť hardwarová chyba - prepojovacieho kábla, i samotnej mechaniky.
Charon
18.12.09,09:59
... sú aj scripty vo VB (môžem zaslať :-) ) čo toto spôsobujú, teda vtip nejakého kolegu.

...videl som toto raz v jednom compe .. bola to chyba aplikácie, čo mala chybný záps v registroch.

Ak to nebude vírus, vypínal by som postupne programy, ktoré sú aktívne v pamäti a pokúsil sa vyvolať stav, keď sa to stáva. A odsledoval čo mi ťahá pri štarte (v registroch)

A ak sa chyba neobjaví, ako napísal Stefan2005 ...
pistik71
18.12.09,10:05
Samozrejme sa to da odstranit, staci na to sekundove lepidlo :-)

Ale teraz vazne, napis kedy a ako sa otvara - teda zi v nejakych intervaloch, alebo ak zapne PC, alebo ked spusti nejaky program, atd. Aby sa to dalo lepsie identifikovat. Je to novy PC, robi to od nejakej doby,...
Kabaka123
18.12.09,10:41
čo takto nejakým antivírusom...
napr.: http://www.eset.sk/virus-info/eset-online-scanner

My máme v robote antivirak Eset NOD 32 ANtivirus 4
databáza aktualizovaná, žeby to nezachytil?
Kabaka123
18.12.09,10:43
... sú aj scripty vo VB (môžem zaslať :-) ) čo toto spôsobujú, teda vtip nejakého kolegu.

...videl som toto raz v jednom compe .. bola to chyba aplikácie, čo mala chybný záps v registroch.

Ak to nebude vírus, vypínal by som postupne programy, ktoré sú aktívne v pamäti a pokúsil sa vyvolať stav, keď sa to stáva. A odsledoval čo mi ťahá pri štarte (v registroch)

A ak sa chyba neobjaví, ako napísal Stefan2005 ...

Čítala som, že sa to dá vypnúť v procesoch aj prepísať registry.... niekde som sa dočítala, že by to mohol byť vírus s príponou vbs. alebo to môže byť aj rootkit.
Kabaka123
18.12.09,10:45
Samozrejme sa to da odstranit, staci na to sekundove lepidlo :-)

Ale teraz vazne, napis kedy a ako sa otvara - teda zi v nejakych intervaloch, alebo ak zapne PC, alebo ked spusti nejaky program, atd. Aby sa to dalo lepsie identifikovat. Je to novy PC, robi to od nejakej doby,...

Ťažko povedať, čo to spúšťa... odsledujem intervaly..., ale trvá to už asi mesiac.
Kabaka123
18.12.09,10:46
Nemusí to byť zrovná vírus (hoci vraj taký kedysi koloval na nete) - môže to byť hardwarová chyba - prepojovacieho kábla, i samotnej mechaniky.

kolegyňa bude mať dovolenku, tak pc odlifrujeme k informatiky, zrejme preinštalujú celý win.
vulxy
18.12.09,10:50
mne raz nepustil Avast Home ,original DVD ze vraj je tam virus,tak som to riesil ze avasta vypol .
jednoduche riesenie a ucinne :)
Flinstone
18.12.09,11:28
My máme v robote antivirak Eset NOD 32 ANtivirus 4
databáza aktualizovaná, žeby to nezachytil?
ak je to len krátky skript na otváranie mechaniky a nič nekazí ani neupravuje registre, môže ho NOD považovať za tzv. žartovný program a ignoruje ho
Chobot
18.12.09,22:12
Dobrý deň!

Kolegyni otvára cd romku, pravdepodobne nejaký vírus. Ako sa to dá odstrániť?

Ďakujem

A kedy to robí? Pri zapnutí? Či aj počas práce? Alebo ako často to robí? Prípadne robí to pri spustení nejakého programu?

V niektorých prípadoch sa to dá využiť na užitočné veci:

http://www.youtube.com/watch?v=GZlRu99LnMY