blazonko
18.12.09,10:45
Ahojte. Kto viete, poraďte mi. 2 učiteľky boli dlhšiu dobu na PN a zastupovali za nich vychovávateľky. Teraz mi riaditeľ povedal, aby som ich nadčasy (ktoré majú vďaka zastupovani) aj s odvodmi preúčtovala na školu. Môžem niečo také urobiť?
AntekaK
23.12.09,09:17
Ahoj, ja som toho názoru, že áno. My to tiež robíme. Keď vychovávateľka zastupuje učiteľku, vykazujeme to zo mzdových prostriedkov základnej školy (prenesené kompetencie), keď učiteľka zastupuje vychovávateľku z originálnych kompetencií.
editasara
23.12.09,10:03
Ahojte, ako to potom robíte s odvodami? Všetko preratávate ručne na každú položku? ZP+SP rozdelíte na drobáky? Aké doklady vystavujete pre účtovníčku?
blazonko
04.01.10,08:10
Ja som povedala, že si to komplikovať nebudem. Jednoducho im tohto roku dám vyšší rozpočet na mzdy a hotovo. Nemám chuť to prerátavať.
evka788
02.05.12,07:33
Dobrý deň,

chcem sa spýtať: vychovávateľka v družine je na 80% prac.úväzku. Riaditeľ školy jej chce nariadiť zastupovanie učiteľov. Je to nejako obmedzené? Môže táto učiteľka-vychovávateľka odmietnuť zastupovanie, keď má kratší prac.úväzok? Kratší prac.úväzok je zo zdrav.dôvodov (čiast.invalid). Riaditeľ chce riešiť nedostatok prac.síl takýmto zastupovaním. Ďakujem.
evka788
03.05.12,15:03
nikto mi nevie poradiť? prosím....