Ejo
18.12.09,15:15
Dobrý deň. Ak mám u živnostníka 2 prevádzky, číslovanie tržieb v PD mám číslovať odlišným číslovaním? Alebo všetko može ísť do radu, len delím na strediská? Ďakujem
Danila
18.12.09,14:26
Dobrý deň. Ak mám u živnostníka 2 prevádzky, číslovanie tržieb v PD mám číslovať odlišným číslovaním? Alebo všetko može ísť do radu, len delím na strediská? ĎakujemDve strediská - dva analytické účty.
Ejo
18.12.09,14:35
A v JÚ? V peňažnom denníku napr:
PPD09001 - tržba stredisko 1
PPD09002 - tržba stredisko 1
PPD09003 - tržba stredisko 2

Príjem aj výdaj si viem vytlačiť zvlášť pre každé stredisko.
Danila
18.12.09,14:51
A v JÚ? V peňažnom denníku napr:
PPD09001 - tržba stredisko 1
PPD09002 - tržba stredisko 1
PPD09003 - tržba stredisko 2

Príjem aj výdaj si viem vytlačiť zvlášť pre každé stredisko.Členenie na strediská je Tvoja interná potreba, tak máš voľnú ruku pri určení postupu získania informácií.
Ka-Be
22.11.10,17:50
Dobrý večer,
prosím Vás o radu ohľadom účtovania na strediská. Fy má 2 strediská (jedno z toho stavebná činnosť a vrámci toho zákazky). ale čo s nákladmi, ktoré sú spoločné pre obe strediská? napr. notebook, tlačiareň, kancelárske potreby, PHM, mzdy na zákazky (ktoré v budúcnosti sa nebudú realizovať), odmena konateľa. Vytvorím stredisko správna réžia?

ďakujem
ondrejvla
22.11.10,19:58
Dobrý večer,
prosím Vás o radu ohľadom účtovania na strediská. Fy má 2 strediská (jedno z toho stavebná činnosť a vrámci toho zákazky). ale čo s nákladmi, ktoré sú spoločné pre obe strediská? napr. notebook, tlačiareň, kancelárske potreby, PHM, mzdy na zákazky (ktoré v budúcnosti sa nebudú realizovať), odmena konateľa. Vytvorím stredisko správna réžia?

ďakujem

Odporúčam vytvoriť si stredisko - Vedenie firmy a všetko réžie, týkajúce sa správy firmy účtovať tu. Pri stavebných zákazkach účtovať náklady podľa stavieb, toto odporúčam rozdeliť na zákazky, ak sú viaceré stavby. Máš to čisté aj pri kontrole, aké náklady a výnosy boli pre tú ktorú stavbu.