svezami
18.12.09,19:49
Dobry den, chcem sa opytat ci realitka cez ktoru kupujeme byt postupovala a postupuje spravne. S manzelom sme sa rozhodli kupit dom, ja som vsak bola mimo a dom bol pozriet manzel sam, nasledne podpisal prikaznu zmluvu o zabezpeceni prava kupy nehnutelnosti, kde zlozil zalohu 2000 Eur. Avsak pri obhliadke domu mu realitna maklerka neuviedla vsetky informacie a taktiez v inzerate neboli pravdive udaje. V inzerate mala parcela vymeru 700 m2, avsak majitelia chceli cast parcely vymedzit na prijazdovu cestu pre susedny dom, ktory taktiez predavaju. Z nasej zalohy mal byt vyplateny geometricky plan a znalecky posudok, den pred prichodom geodeta manzel telefonicky zrusil zaujem o dom s tym, ze sme zistili nove skutocnosti o dome a preto onho nemame zaujem a ci je mozne zalohu presunut na kupu bytu. Majitelka realitky suhlasila, avsak po vybere vhodneho bytu nam odmietla presunut celu zalohu, nakolko uz vraj dala vypracovat geometricky plan i znalecky posudok a z nasej zalohy nam odratala 666 Eur - tolko to vraj stalo. Zvysok zalohy sme presunuli na byt. Chcem sa opytat ci majitelka realitky postupovala spravne, ci na zabezpecenie predkupneho prava moze pouzit prikaznu zmluvu, ktoru predlozi ona nam. V druhej prikaznej zmluve uviedla lehotu 30 dni na financne zabezpecenie krytia kupy bytu, aj ked idu teraz sviatky. Ak nie je uvedene ci su to kalendarne alebo pracovne dni, mozeme operovat tym, ze sme uvazovali s pracovnymi dnami? Pretoze na kupu bytu berieme uver a majitelka tej realitky "narocky" zadrziavala niektore dokumenty, ktore vyzadovala banka, napriklad az na nase urgovanie predlozila banke navrh kupnej zmluvy, znalcovi a teda ani banke nedodala original LV, resp. tvrdila, ze tieto veci si vybavuje banka sama. Mohla by som taktiez niekoho poprosit o zaslanie kupnej zmluvy na byt, ktora je dobre osetrena? dakujem
svezami
04.01.10,07:42
to mi fakt nikto nevie poradiť?
dolfort
04.01.10,23:38
Jednoznačne za právnikom. Zaplať 200 eur, zachrániš 1800.
vemak
04.01.10,23:51
tak toto ma dokáže vždy nasrať, takéto správanie kanc.Ja mám tiež realitku, a po takejto skúsenosti nás samozrejme klienti dávajú všetkých do jedného vreca. U mňa, ak by som neuviedol pravdivé fakty, tak si klient môže vziať celú zálohu, a banka či geodet majú podklady do 48hod.
nuž a rada asi ako dolfor- za právnikom, ale dobrým.
svezami
08.01.10,19:00
no riaditelka tejto realitky vie robit perfektne zmluvy...napriklad pikoska : kupna cena je splatna v dvoch splatkach: a za tym nasleduje rozdelenie kupnej ceny do 4 splatok :-) no a jej arogancia nema hranic..zhadzovala a ohovarala vsetkych, napriklad poradkynu, ktora nam pomahala s uverom, hrozne neprofesionalne spravanie a je este vela toho, co by sa tu dalo napisat...dokonca aj navrh na vklad zaloznych i kupnych zmluv podala v ten isty den hned po sebe...inac ako by bolo mozne a kde dat overit spravny postup realitky pri sprostredkovani predaja bytu? mozem kludne napisat neskor aj nazov tejto realitky, aby som aspon upozornila ostatnych potencionalnych kupcov, aby neprisli tak ako my zbytocne o peniaze....